logo

Ochronne profile zakończeniowe posadzki

Ochrona krawędzi posadzki

Schlüter®-SCHIENE jest specjalnym profilem do ochrony krawędzi posadzek z płytek i tworzy dekoracyjne zakończenie.

Szynę stosuje się na połączeniach różnych rodzajów posadzki (np. pomiędzy płytkami a wykładziną podłogową), jako wykończenie krawędzi cokołów, stopni schodowych i zakończenie innych powierzchni lub pól. Poza tym można ją stosować do estetycznego wykończenia przy zastosowaniu innych materiałów okładzinowych jak wykładziny podłogowe, parkiet, laminat, kamień naturalny lub posadzki z żywic syntetycznych. Wersja z nacięciami nadaje się do krawędzi zaokrąglonych pozwalając na indywidualne kształtowanie powierzchni.
 
Występujące na podłodze obciążenia przenoszone zostają do podłoża. W ten sposób krawędzie posadzki skutecznie chronione są przed uszkodzeniami.

Połączenia bez uskoków

W miejscach styku posadzek o różnych grubościach powstają krawędzie, o które łatwo się potknąć. Stosując Schlüter®-RENO-Profilen ze ściętą na skos krawędzią tworzy się połączenie bez progu.

Przegląd zalet

  • Trwała ochrona krawędzi posadzek
  • Połączenia bez progu w miejscach styku posadzek o różnych grubościach
Schlüter®-SCHIENE

Schlüter®-SCHIENE

Schlüter®-SCHIENE jest specjalnym profilem służącym do zakończenia zewnętrznych krawędzi wykładziny ceramicznej. Można go jednak również użyć do innego rodzaju wykładzin. Ogranicznik spoiny zapewnia odpowiedni odstęp pomiędzy płytką a profilem. Schlüter®-SCHIENE-E nie ma ogranicznika spoiny.
Dalej

Schlüter®-RENO-TK

Schlüter®-RENO-TK

Schlüter®-RENO-TK jest profilem służącym do bezstopniowego przejścia pomiędzy wykładziną ceramiczną i niższą wykładziną tekstylną lub innym materiałem wykładzinowym. Dodatkowo chroni on skutecznie przylegające krawędzie wykładzin.
Dalej

Schlüter®-RENO-V

Schlüter®-RENO-V

Schlüter®-RENO-V jest profilem z ruchomym ramieniem zapewniającym bezstopniowe przejście pomiędzy wykładzinami o różnych wysokościach. Ogranicznik spoiny zapewnia odpowiedni odstęp pomiędzy płytką a profilem.
Dalej

Schlüter®-RENO-T

Schlüter®-RENO-T

Schlüter®-RENO-T jest profilem, który można zastosować w późniejszym czasie pomiędzy graniczącymi ze sobą wykładzinami tej samej grubości.
Dalej

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?