logo
Foto: Villeroy & Boch

Układanie płytke na krytycznych podłożach

Rysy w posadzce z płytek powstają zwykle przez odkształcenia i przenoszenia się spękań z podłoża.

W kręgach fachowych wiadomo, że beton i jastrych kurczą się w trakcie twardnięcia i w szczególności jastrychy pływające i z ogrzewaniem podłogowymi podlegają zniekształceniu i wygięciu. Szczególnie problematyczne są wszystkie materiały, które mogą się przemieszczć w stosunku to twardej płytki. Należą do nich jak wiadomo np. podłoża drewniane, jak płyty wiórowe i prasowane. Ale także świeże jastrychy anhydrytowe i z ogrzewaniem podłogowym są krytyczne.

Schlüter®-DITRA kompensuje naprężenia pomiędzy podłożem a płytkami.

Jeżeli płytki układa się bezpośrednio na takie podłoża, szkody są nieuniknione.

Mata oddzielająca Schlüter®-DITRA wyrównuje zmiany kształtu podłoża w stosunku do warstwy płytek, chroni czułe na wilgoć podłoża i neutralizuje ciśnienie pary wodnej w przypadku jeszcze wilgotnych podłoży.

Schlüter®-DITRA

Schlüter®-DITRA

Schlüter-DITRA jest wstęga polipropylenowa z podciętymi w kształcie jaskółczego ogona kwadratowymi zagłębieniami i naniesioną od spodniej strony włókniną nośną. Schlüter-DITRA służy - w połączeniu z okładziną ceramiczną - jako warstwa uszczelniająca, wyrównująca ciśnienie pary wodnej przy wilgoci występującej w podłożu i jako warstwa oddzielająca przy podłożach problematycznych.
Dalej

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?