logo

Strefa prysznicowa licująca z posadzką

Ciesz się nowym komfortem pod prysznicem bez barier. Wczoraj były progi przy wejściu do prysznica – dziś obszar prysznica należy do "krajobrazu" łazienki i wejście do niego jest oczywiście bez barier i progów. Z ceramiką lub kamieniem naturalnym i rozwiązaniami systemowymi Schlüter-Systems w mgnieniu oka można realizować "krajobrazy" łazienkowe, które przekonują w każdym szczególe.

Posadzka z płytek w obszarze prysznica musi posiadać odpowiedni spadek, żeby woda mogła spływać. Najłatwiej uzyskać to przez zastosowanie prefabrykowanych płyt ze spadkiem Schlüter®-KERDI-SHOWER. Zawierają one także niezbędne manszety uszczelniające do obszaru podłogi.

Schlüter®-KERDI-SHOWER dostępne są z odwodnieniem punktowym Schlüter®-KERDI-DRAIN i odowodnieniem liniowym Schlüter®-KERDI-LINE.

Schlüter®-KERDI-DRAIN opracowane zostało jako łatwe w wykonaniu i pewne połączenie uszczelnienia zespolonego z systemem odwodnienia budynku. Odpowiednie wpusty podłogowe dostępne są zarówno do konwencjonalnych, jak i szczególnie cienkich konstrukcji podłóg. Do pryszniców bez barier w szczególności nadaje się płaski wpust podłogowy  Schlüter®-KERDI-DRAIN-BASE.

Schlüter®-KERDI-DRAIN-BASE jest także składnikiem zestawów uszczelniających. Zawiera on obok wpustu podłogowego Schlüter®-KERDI pasma i taśmy uszczelniające (Schlüter®-KERDI-KEBA) do uszczelniania powierzchni ścian, manszet i narożników wewnętrznych do krytycznych detali jak również Schlüter®-KERDI-COLL do pewnego klejenia taśm uszczelniających i kształtek. Ten zestaw uszczelniający stosować można zarówno z elementami podłogowymi KERDI-SHOWER jak i z konwencjonalnymi jastrychami w prysznicach bez barier.

Korpus rynny Schlüter®-KERDI-LINE wykonany jest z solidnej stali nierdzewnej. Dostępne są w 14 długościach dopasowane do przynależnych do systemu zestawów kratka/ramka (pokrywa wzornicza zamknięta / z otworami / z zagłębieniem na płytki). Możliwy jest wybór pomiędzy rynnami do zabudowy w obszarze przyściennym lub centralnie na powierzchni posadzki prysznica. W każdym przypadku kołnierz Schlüter®-KERDI zapewnia pewne uszczelnienie. Wraz z Schlüter®-KERDI-LINE-STYLE oferujemy dalsze eleganckie pokrywy wzornicze z wąskimi ramkami konturowymi w trzech wzorach FLORAL, CURVE und PURE.

Inteligentne rozwiązania przemyślane są na tyle, że wykonać je można przy użyciu konwencjonalnego kleju do płytek. Dzięki temu możliwy jest szybki i przyjazny dla środowiska montaż, gdyż produkty te nie zawierają agresywnych chemikaliów. Stała grubość warstwy Schlüter®-KERDI gwarantuje szczelność całej powierzchni. W ten sposób łazienki - nowe i poddawane renowacji - stają się estetyczne i funkcjonalne dla użytkowników.

Schlüter®-KERDI-LINE

Schlüter®-KERDI-LINE

Schlüter®-KERDI-LINE jest wieloelementowym systemem odpływowym do budowy bezbrodzikowych pryszniców z płytek ceramicznych, kamienia naturalnego lub posadzek przemysłowych. Składa się z korpusu rynny z walcowanej stali nierdzewnej oraz pokrywy/konstrukcji ramki, które dają się dopasować do dowolnej grubości posadzki za pomocą dostępnych w zestawie pomocy montażowych.
Dalej

Schlüter®-KERDI-SHOWER-LT / -LTS

Schlüter®-KERDI-SHOWER-LT / -LTS

Schlüter-KERDI-SHOWER-LT jest płytą ze spadkiem wykonaną z wytrzymałego na nacisk polistyrenu ekspandowanego (EPS). Została ona zaprojektowana jako element do systemu odwodnienia liniowego Schlüter-KERDI-LINE. Na powierzchni płyty ze spadkiem naklejona jest już mata uszczelniająca Schlüter-KERDI.
Dalej

Schlüter®-KERDI-SHOWER-T

Schlüter®-KERDI-SHOWER-T

Schlüter®-KERDI-SHOWER-T jest modularnym systemem do budowy bezbrodzikowych pryszniców z płytkami ceramicznymi. Płyty ze spadkiem dostępne są w różnych wymiarach, i oferują dla wielu inwestycji odpowiednie rozwiązanie.
Dalej

Schlüter®-KERDI-DRAIN

Schlüter®-KERDI-DRAIN

Schlüter®-KERDI-DRAIN jest podłogowym wpustem ściekowym zapewniającym pewne połączenie z uszczelnieniem zespolonym Schlüter®-KERDI lub innymi systemami uszczelnień zespolonych.
Dalej

Schlüter®-KERDI-BOARD

Schlüter®-KERDI-BOARD

Schlüter®-KERDI-BOARD jest wielofunkcyjnym podłożem pod płytki do ścian, które jednocześnie może pełnić funkcję uszczelnienia zespolonego z powierzchnią z płytek a poza tym stanowić płytę konstrukcyjną o szerokim zakresie stosowania.
Dalej

Schlüter®-DITRA

Schlüter®-DITRA

Schlüter-DITRA jest wstęga polipropylenowa z podciętymi w kształcie jaskółczego ogona kwadratowymi zagłębieniami i naniesioną od spodniej strony włókniną nośną. Schlüter-DITRA służy - w połączeniu z okładziną ceramiczną - jako warstwa uszczelniająca, wyrównująca ciśnienie pary wodnej przy wilgoci występującej w podłożu i jako warstwa oddzielająca przy podłożach problematycznych.
Dalej

Schlüter®-KERDI / KERDI-KEBA

Schlüter®-KERDI / KERDI-KEBA

Schlüter®-KERDI jest matą uszczelniającą z polietylenu obustronnie pokrytą włókniną, umożliwiającą połączenie z klejem do płytek. Mata ta nadaje się przede wszystkim do wykonania uszczelnień zespolonych wraz z wykładzinami ceramicznymi na ścianie i posadzce.
Schlüter®-KERDI-DS nadaje się ze względu na wysoką odporność na dyfuzję pary wodnej do zastosowania w połączeniu z wykładziną ceramiczną jako paroizolacja.
Schlüter®-KERDI-KEBA są taśmami uszczelniającymi z polietylenu obustronnie pokrytą włókniną. Nadają się one do uszczelnienia połączeń na styk i połączeń pomiędzy ścianą a posadzką.
Dalej

Schlüter®-RENO-U/-RAMP/-RAMP-K

Schlüter®-RENO-U/-RAMP/-RAMP-K

Schlüter®-RENO-U jest profilem do bezstopniowego przejścia pomiędzy wykładzinami posadzkowymi o różnej grubości.
Schlüter®-RENO-RAMP jest profilem przeznaczonym do bezstopniowego przejścia pomiędzy mocno obciążonymi wykładzinami ceramicznymi a niżej leżącą wykładziną. Ogranicznik spoiny zapewnia odpowiedni odstęp pomiędzy płytką a profilem.
Dalej

Schlüter®-SHELF

Schlüter®-SHELF

Schlüter®-SHELF ma swoje zalety nie tylko w prysznicach. Półka w eleganckim designie STYLE oferuje praktyczne miejsce do odkładania wszędzie tam, gdzie płytki będą układane lub są już ułożone.
Dalej

Schlüter®-RONDEC

Schlüter®-RONDEC

Schlüter®-RONDEC jest dekoracyjnym profilem do symetrycznie zaokrąglonych zewnętrznych narożników okładzin ściennych z płytek, jak również wykończenia cokołów i krawędzi okładzin.
Dalej

Schlüter®-DESIGNLINE

Schlüter®-DESIGNLINE

Schlüter®-DESIGNLINE jest profilem dekoracyjnym w formie dekoru, przy pomocy którego wykonać można estetyczne wykładziny ceramiczne. Profile te można łączyć z odpowiednimi profilami Schlüter®-RONDEC/-QUADEC służącymi do wykończenia narożników zewnętrznych.
Dalej

Schlüter®-DILEX-HKS/-EHK

Schlüter®-DILEX-HKS/-EHK

Schlüter®-DILEX-HKS jest połączeniem profilu wklęsłego ze stali nierdzewnej i elastycznego profilu dylatacyjnego. Stosowany jest do połączenia wykładzin ceramicznych posadzki z wykładziną ścienną.
Schlüter®-DILEX-EHK jest profilem wklęsłym, wykonanym w całości ze stali nierdzewnej przeznaczony do zastosowania w narożach wewnętrznych ścian i połączeń posadzka/ściana wszędzie tam, gdzie stawiane są wysokie wymagania co do higieny.
Dalej

Schlüter®-DILEX-AHK /-AHKA /-AHK-TS

Schlüter®-DILEX-AHK /-AHKA /-AHK-TS

Schlüter®-DILEX-AHK jest aluminiowym profi lem wklęsłym do wewnętrznych narożników ścian, roboczych płyt kuchennych i półek z okładzinami ceramicznymi. Dostępny jest w różnych powierzchniach anodowanych.
Schlüter®-DILEX-AHKA jest aluminiowym profi lem wklęsłym do wewnętrznych narożników ścian, roboczych płyt kuchennych i półek z okładzinami ceramicznymi. Dostępny jest w różnych powierzchniach anodowanych i można go wbudować jednostronnie do istniejących posadzek.
Dalej

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?