logo

Schlüter®-RENO-U/-RAMP/-RAMP-K

Zastosowanie i funkcje

Schlüter®-RENO-U/-RAMP są profilami do połączeń bez uskoków powierzchni posadzek o różnych grubościach, np. w miejscach styku posadzki z płytek z wykładziną podłogową. Dodatkowo chroni on skutecznie przylegające krawędzie wykładziny ceramicznej przed uszkodzeniami. Ogranicznik spoiny pozwala na ułożenie równomiernej spoiny pomiędzy wykładziną ceramiczną a profilem.

Schlüter®-RENO-U sprawdził się także przy zastosowaniu w miejscach poddawanych silniejszym obciążeniom (wjazdy do garaży i hal, centra handlowe itp.). Ukośnie uformowana widoczna krawędź profilu Schlüter®-RENO-U tworzy – w zależności od wysokości profilu – kąt ok. 17° do 25° i zakończona jest (przy wysokości H = 35 mm) 4-milimetrową krawędzią. W ten sposób unika się uskoku pomiędzy dwoma wykładzinami o różnej grubości, o który łatwo można się potknąć.

Schlüter®-RENO-RAMP stosuje się przede wszystkim w miejscach szczególnie narażonych na obciążenia transportowe. Przez niewielkie nachylenie – w zależności od wysokości profilu od ok. 5° do 10° – oraz zakończoną ostro krawędź, profil nadaje się bardzo dobrze do stosowania w miejscach ruchu wózków widłowych lub podnośnikowych. Stosując Schlüter®-RAMP można także w miejscach użytkowanych przez osoby niepełnosprawne wykonać płynne połączenia pomiędzy różnego rodzaju wykładzinami.

Schlüter®-RENO-RAMP-K jest profilem bez ramienia mocującego o nachyleniu ok. 8° i stosowany może być do wyrównania wysokości pomiędzy istniejącym materiałem posadzki a podłożem jako element przyklejany.


Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
+49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Powierzchnie metalowe
Powierzchnie metalowe

Przegląd: od "stali nierdzewnej" po "aluminium Toskania brązowe"

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image

= nowe produkty

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki