logo

Klatki schodowe

Krok po kroku: bezpiecznie!

Niewłaściwy krok może czasem mieć poważne konsekwencje. Schody stanowią szczególne wyzwanie. Dlatego też - przez budowlane rozwiązania - należy w jak największym stopniu zmniejszać ryzyko poślizgu.

Ochrona przed zużyciem
Profile chronią dodatkowo płytki na krawędzi stopni schodowych przed uszkodzeniami mechanicznymi i zużyciem. Dodatkowo dostępne są także zakończenia do boków stopni.

Apropos estetyki: z dekoracyjnymi profilami schodowymi można krok po kroku wykonywać klasyczne lub nowoczesne akcenty - w zależności od indywidualnego smaku!

Dobrze zaprojektowane - to klucz do sukcesu! Już w trakcie projektowania należy być świadomym wymagań, jakie muszą spełniać schody, aby odpowiednio wcześnie dobrać profile do posadzki schodów:                                                                                                                                                

  • antypoślizgowość
  • optyczna rozpoznawalność
  • mechaniczne obciążenia
  • odporność na oddziaływania chemiczne  
Podświetlane schody – piękne i bezpieczne

Podświetlane schody – piękne i bezpieczne

Bezpieczeństwo na schodach może również dobrze wyglądać: dzięki Schlüter®-LIPROTEC powstają bezpieczne schody i stopnie, których nie sposób przeoczyć.
Dalej

Antpoślizgowość dzięki profilom schodowym

Antpoślizgowość dzięki profilom schodowym

Schlüter-Systems oferuje profile antypoślizgowe do krawędzi schodów z metalu lub tworzyw sztucznych, które zmniejszają niebezpieczeństwo poślizgu. Są one jednocześnie estetycznym, czystym i optycznie czytelnym rozwiązaniem, nadającym się do stosowania do każdego rodzaju płytek i kamienia naturalnego.
Dalej

Poprawa wizualnej widoczności krawędzi

Poprawa wizualnej widoczności krawędzi

Krawędzie schodów dają się lepiej zauważyć kiedy zaznaczone są profilami odcinającymi się kolorystycznie od reszty powierzchni.
Dalej

Florenckie inspiracje

Florenckie inspiracje

Florencja, stolica Toskanii znana jest na świecie ze swojej archietkturry. To właśnie pieczołowicie wykonane detale czynią ogólne wrażenie perfekcyjnym.
Dalej

Profile schodow do późniejszego wbudowania w istniejących budynkach

Profile schodow do późniejszego wbudowania w istniejących budynkach

Najpóźniej w momencie kiedy nasze pociechy zaczynają stawiać pierwsze kroki, zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństw, które czychają na schodach z płytek lub kamienia naturalnego. Rozwiązaniem jest alternatywa: albo zmiana okładziny schodów albo naklejenie profili. Wraz z Schlüter®-TREP-EK i Schlüter®-TREP-GK Schlüter-Systems opracował profile schodowe do montażu na istniejących krawędziach schodów.
Dalej

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?