logo

Schlüter®-SHOWERPROFILE-S / -R

Zastosowanie i funkcje

Schlüter®-SHOWERPROFILE-S jest dwuczęściowym profilem do wykończenia ukośnych brzegów prysznica, które powstają w momencie zabudowy dna prysznica z 2% spadkiem przy odwodnieniach liniowych. Profil z powierzchnią licową ze szczotkowanej stali nierdzewnej wyposażony jest od tyłu w włókninę służącą do zakotwienia w kleju do płytek i jest wkładany we wpust profilu nośnego z twardego tworzywa sztucznego. Profil stosowany jest jako boczne połączenie ze ścianą lub połączenie z graniczącą posadzką. Profil nośny z tworzywa sztucznego oferowany jest do grubości posadzki prysznica od 3 mm do 22 mm w 6 typach. Oferowane w dodatkowych długościach od 120 do 200 cm kliny ze spadkiem mają w najniższym miejscu wysokość (H1) 6 wzgl. 10 mm i charakteryzują się nachyleniem 2 % (na każde 10 cm = 2 mm). Wymaganą wysokość profilu uzyskuje się przez odpowiednie jego skrócenie od wyższej lub/i niższej strony profilu. Przez odpowiednio głębsze lub płytsze wciśnięcie w profil nośny uzyskuje sią dodatkową swobodę w ustalaniu wysokości profilu.

Schlüter®-SHOWERPROFILE-R jest dwuczęściowym profilem wykonanym ze szczotkowanej stali nierdzewnej, służącyn do wykończenia wolnego fragmentu ściany, powstałego ponad odwodnieniem liniowym. Profil wyposażony jest od tyłu w włókninę służącą do zakotwienia go w kleju do płytek. Dzięki dwuczęściowej budowie profil Schlüter®-SHOWERPROFILE-R można płynnie dostosowywać na wysokość w zakresie od 23 mm do 45 mm. Profil oferowany jest w długościach 100 cm i 140 cm i można go docinać do żądanej długości.


Schlüter®-SHOWERPROFILE-S / -R

Obróbka

Schlüter®-SHOWERPROFILE-S

  1. Przycięty do odpowiedniej długości profil nośny wciska się perforowanym ramieniem mocującym w uprzednio naniesiony na posadzkę klej do płytek i odpowiednio ustawia.
  2. Odmierza się odpowiednią długość i wysokość profilu (z przodu: niski, z tyłu: wysoki). Należy uwzględnić głębokość osadzenia w profilu nośnym.
  3. Profil przycina się do odpowiedniej długości tak, aby pasował do żądanych wysokości. Wskazówka: przez skrócenie od wąskiej lub szerokiej strony uzyskuje się wymaganą wysokość profilu. Od tylnej strony przyciętego profilu nanosi się klej do płytek. Następnie wkłada się go we wpust profilu nośnego, dociska i ustawia na wysokość odpowiednio do posadzki i ściany. Przed obróbką profilu należy usunąć folię ochronną.


Schlüter®-SHOWERPROFILE-R

  1. Ustala się długość i wysokość zakrywanego odcinka ściany i profil docina się do żądanej długości.
  2. Schlüter®-SHOWERPROFILE-R reguluje się na odpowiednią wysokość.
  3. Na tylną stronę pokrytą włókniną nanosi się dostateczną ilość kleju do płytek i profil ustawia tak, aby licował z płytkami. Przed obróbką profilu należy usunąć folię ochronną.

Schlüter®-SHOWERPROFILE-S / -R

Materiał

EB = stal nierdzewna szczotkowana V4A stal stopowa nr 1.4404 = AISI 316L

Profile posiadają od spodniej strony włókninę do zakotwienia w kleju do płytek. Profil nośny Schlüter®-SHOWERPROFILE-S wykonany jest z twardego regeneratu PVC. Powierzchnia licowa profilu pokryta jest folią.

Właściwości materiału i zakres zastosowania:
Rodzaj stosowanego materiału powinien zostać dostosowany do oczekiwanego w danym przypadku rodzaju chemicznego i mechanicznego obciążenia. Schlüter®-SHOWERPROFILE-S i -R ze stali nierdzewnej V4A (stal stopowa 1.4404 = AISI 316L) nadają się szczególnie do stosowania w przypadku oczekiwanych wysokich obciążeń mechanicznych lub oddziaływań chemicznych. Również stal nierdzewna jakości 1.4404 nie jest odporna na wszystkie oddziaływania chemiczne, np. kwas siarkowy lub fluorowodorowy albo pewne roztwory chloru lub soli, które mogą występować także w basenach pływackich. Dlatego też należy wcześniej sprawdzić możliwość występowania takich szczególnych oddziaływań.


Schlüter®-SHOWERPROFILE-S / -R

Wskazówki

Schlüter®-SHOWERPROFILE-S / -R nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów konserwacyjnych lub pielęgnacyjnych. Zanieczyszczenia należy usuwać w trakcie czyszczenia okładziny przy użyciu odpowiedniego środka czyszczącego. Powierzchnie licowe profili po wypolerowaniu politurą do chromu lub tym podobnym otrzymują połysk. Powierzchnie ze stali nierdzewnej poddawane działaniom czynników atmosferycznym lub agresywnych środków powinny być okresowo czyszczone przy użyciu łagodnych środków czyszczących.

Regularne czyszczenie nie tylko zachowuje estetyczny wygląd stali stopowej, ale zmniejsza również ryzyko korozji. Wszelkie stosowane środki czyszczące nie mogą zawierać kwasu solnego lub fluorowodorowego. Aby wyeliminować niebezpieczeństwo osiadania na profilu rdzy powstającej na innych przedmiotach, należy unikać kontaktu z innymi metalami, np. zwykłą stalą. Dotyczy to także kontaktu z narzędziami takimi jak szpachle lub wełna stalowa, stosowanymi np. do usuwania resztek zaprawy. Do delikatnych powierzchni nie używać ściernych środków czyszczących. W razie potrzeby zalecamy stosowanie politury czyszczącej do stali nierdzewnej Schlüter®-CLEAN-CP.


Schlüter®-SHOWERPROFILE

Produkty


Schlüter®-SHOWERPROFILE-S

Schlüter®-SHOWERPROFILE-S jest profilem ze szczotkowanej stali nierdzewnej, w formie klinu ze spadkiem o nachyleniu 2 %, służącym do zakrywania odkrytych fragmentów bocznych natrysków licujących z powierzchnią posadzki. Profil zaopatrzony jest od tylnej strony we włókninę do zakotwienia profilu w kleju do płytek. Do połączenia z posadzką służy należący do systemu profil nośny z twardego PVC o różnych wysokościach i z wpustem o ceowym kształcie. W celu dopasowania wysokości wystający klin skraca się odpowiednio do potrzeb. Klin stosować można po obu stronach spadku, jak również bezpośrednio pod płytkami ściennymi.

Schlüter®-SHOWERPROFILE-S

H = wysokość profilu nośnego SPS 50 jest odpowiedni dla płytek o grubości 6 – 9 mm

Klin ze spadkiem 120 cm: H2 = 30 mm, H1 = 6 mm
Klin ze spadkiem 160 cm: H2 = 38 mm, H1 = 6 mm
Klin ze spadkiem 200 cm: H2 = 46 mm, H1 = 6 mm

Wskazówka:
Do większych grubości płytek oferowane są kliny ze spadkiem o wyższych profilach nośnych w wysokościach 15, 18 i 22 mm.


Schlüter®-SHOWERPROFILE-SPS 100

H = wysokość profilu nośnego; SPS 100 jest odpowiedni dla płytek o grubości 10 – 18 mm

Klin ze spadkiem 120 cm: H2 = 34 mm, H1 = 10 mm
Klin ze spadkiem 160 cm: H2 = 42 mm, H1 = 10 mm
Klin ze spadkiem 200 cm: H2 = 50 mm, H1 = 10 mm


Schlüter®-SHOWERPROFILE-SPS 125

H = wysokość profilu nośnego; SPS 125 jest odpowiedni dla płytek o grubości 12,5 – 20 mm

Klin ze spadkiem 120 cm: H2 = 34 mm, H1 = 10 mm
Klin ze spadkiem 160 cm: H2 = 42 mm, H1 = 10 mm
Klin ze spadkiem 200 cm: H2 = 50 mm, H1 = 10 mm


Schlüter®-SHOWERPROFILE-R

Schlüter®-SHOWERPROFILE-R jest dwuczęściowym ściennym profilem, służącym do wykończenia niezakrytego obszaru ściany przy odwodnieniu liniowym. Widoczna powierzchnia profilu wykonana jest ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Tylna część profilu pokryta jest włókniną służącą do kotwienia profilu w kleju do płytek. Dzięki dwuczęściowej budowie Schlüter®-SHOWERPROFILE-R można dowolnie regulować na wysokość w zakresie od 23 do 35 mm lub od 33 do 45 mm.

Schlüter®-SHOWERPROFILE-R


Schlüter®-SHOWERPROFILE-S / -R

Pobierz


Schlüter®-SHOWERPROFILE-S / -R

Film(y)

Tu znajdą Państwo będące do dyspozycji wszystkie filmy dotyczące produktów i ich zastosowania.

 


Płytkowanie prysznica z odwodnieniem liniowym: montaż przyścienny
Płytkowanie prysznica z odwodnieniem liniowym: montaż w środku powierzchni
Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Powierzchnie metalowe
Powierzchnie metalowe

Przegląd: od "stali nierdzewnej" po "aluminium Toskania brązowe"

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image

= nowe produkty

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki