logo

Schlüter®-BARA-RKK / -RKKE

Zastosowanie i funkcja

Schlüter-BARA-RKK/-RKKE jest profilem w kształcie teownika z krótkim okapnikiem, zakańczającym otwarte krawędzie konstrukcji balkonowych i tarasowych, montowanym na powierzchni jastrychu ułożonego ze spadkiem.

Profil Schlüter-BARA-RKK jest przeznaczony do konstrukcji z oddzieleniem zespolonym Schlüter-DITRA 25. 
Zamknięta krawędź profilu tworzy estetyczne zakończenie powierzchni posadzki z płytek.

Profil Schlüter-BARA-RKKE nadaje się w szczególności do konstrukcji z drenażem zespolonym Schlüter-DITRA-DRAIN. Perforowana krawędź profilu tworzy estetyczne zakończenie powierzchni posadzki z płytek. Profil zakrywa także otwarty brzeg konstrukcji ze znajdującą się poniżej posadzki warstwą drenażu zespolonego Schlüter-DITRA-DRAIN, przy czym dzięki otworom w profilu zapewniona jest wystarczająca powierzchnia odwadniająca i wentylacyjna. Profil Schlüter-BARA-RKK/-RKKE tworzy estetyczne zakończenie brzegu i chroni obszary krawędzi przed wpływami atmosferycznymi i destrukcją. Profil przykleja się ramieniem mocującym z trapezowymi otworami za pomocą hydraulicznie wiążącego kleju do płytek w obszarze brzegowym konstrukcji. Uszczelnienie zespolone Schlüter-KERDI można przykleić za pomocą dwuskładnikowego kleju uszczelniającego Schlüter-KERDI-COLL-L lub kleju montażowego Schlüter-KERDI-FIX, przykrywając perforowane ramię mocujące. Przy stosowaniu szpachlowanych uszczelnień zespolonych oferowanych przez producentów chemii budowlanej należy przestrzegać wskazówek wykonawczych producentów.

Dzięki niewielkim wymiarom okapnika profile Schlüter-BARA-RKK/-RKKE nadają się w szczególności do stosowania na balkonach i tarasach z balustradami mocowanymi od czoła.


Schlüter®-BARA-RKK / -RKKE

Obróbka

Obróbka Schlüter®-BARA-RKK

 1. BARA-RKK dobrać odpowiednio do grubości płytek.
 2. Trapezoidalnie perforowane ramię mocujące profilu brzegowego Schlüter-BARA-RKK zatapia się w warstwie kleju na brzegu jastrychowej krawędzi balkonu/ tarasu i szpachluje się je całkowicie klejem.
 3. Schlüter-DITRA 25 doprowadza się aż do ramienia mocującego. Wykonuje się przyłączenie profilu do taśmy uszczelniającej Schlüter-KERDI-KEBA. Taśmę uszczelniającą przykleja się co najmniej 5 cm na matę DITRA ponad całym ramieniem mocującym do zagięcia BARA-RKK stosując klej uszczelniający Schlüter-KERDI-COLL-L lub klej montażowy Schlüter-KERDI-FIX. Następnie układa się płytki metodą cienkowarstwową przestrzegając odpowiednich wskazówek wykonawczych zawartych w prospekcie 6.1 Schlüter-DITRA 25, przy czym płytki układa się z odpowiednim odstępem w stosunku do profilu Schlüter-BARA-RKK i powstałą w ten sposób szczelinę wypełnia się elastycznym materiałem.
 4. Schlüter-BARA-RKK przyłącza się perforowanym ramieniem mocującym do systemu uszczelniającego stosując szpachlowe masy uszczelniające na otwartym brzegu konstrukcji. Uszczelnienie powierzchni prowadzi się aż do zagięcia profilu. Przy obróbce systemu uszczelnienia zespolonego należy przestrzegać wskazówek danego producenta.


Obróbka Schlüter®-BARA-RKKE

 1. BARA-RKKE dobrać odpowiednio do grubości płytek.
 2. Trapezoidalnie perforowane ramię mocujące profilu brzegowego Schlüter-BARA- -RKKE zatapia się w warstwie kleju na brzegu jastrychowej krawędzi balkonu/ tarasu i szpachluje się je całkowicie klejem.#
 3. KERDI przykleja się na ramię mocujące aż do zagięcia profilu BARA-RKKE za pomocą kleju uszczelniającego KERDI- COLL-L lub kleju montażowego KERDI-FIX.
 4. Schlüter-BARA-RKKE przyłącza się perforowanym ramieniem mocującym do systemu uszczelniającego stosując szpachlowe masy uszczelniające na otwartym brzegu konstrukcji. Uszczelnienie powierzchni prowadzi się aż do zagięcia profilu. Przy obróbce systemu uszczelnienia zespolonego należy przestrzegać wskazówek danego producenta.
 5. Na uszczelnienie zespolone przykleja się drenaż zespolony Schlüter-DITRA-DRAIN przy czym ten prowadzi się aż do uformowanego na profilu ogranicznika spoiny. Profile o wysokościach 21 i 23 mm nadają się także do stosowania z Schlüter-DITRA- DRAIN 8. Należy zwrócić uwagę, aby przestrzeń drenażowa pozostała otwarta także przy układaniu posadzki.
 6. Następnie układa się płytki metodą cienkowarstwową przestrzegając odpowiednich wskazówek wykonawczych zawartych w prospekcie 6.2 Schlüter-DITRA-DRAIN, przy czym płytki układa się z odpowiednim odstępem w stosunku do ramienia zakończeniowego profilu Schlüter-BARA-RKKE i powstałą w ten sposób szczelinę wypełnia się elastycznie.

Wskazówka:
do narożników wewnętrznych i zewnętrznych dostępne są odpowiednie kształtki narożne. Końcówki profili Schlüter-BARA- -RKK/-RKKE układa się między sobą z ok. 5 milimetrowym odstępem i łączy przez nałożenie łączników. Należy przestrzegać obowiązujących wskazówek obróbki i układania dla danych konstrukcji posadzek. Wszystkie stosowane materiały muszą być odporne na oddziaływania atmosferyczne, wodoodporne i przeznaczone do stosowania na zewnątrz.
 


Schlüter®-BARA-RKK / -RKKE

Materiał

Profile dostępne są w następujących wersjach:

 • A/C = aluminium barwnie powlekane
 • C/A = MyDesign by Schlüter-Systems

Właściwości materiałowe i obszary zastosowań:
powłoka zewnętrzna profili aluminiowych ma trwały kolor i jest odporna na promienie słoneczne i oddziaływania atmosferyczne. Powierzchnię licową profili należy chronić przed ścieraniem.

W szczególnych, konkretnych przypadkach, w zależności od oczekiwanych oddziaływań chemicznych lub obciążeń mechanicznych należy wyjaśnić możliwość stosowania profili Schlüter-BARA-RKK/-RKKE.


Schlüter®-BARA-RKK / -RKKE

Wskazówki

profile Schlüter-BARA-RKK/-RKKE nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów konserwacyjnych lub pielęgnacyjnych. Malowana proszkowo powierzchnia zewnętrzna aluminium ma trwałe kolory. Uszkodzenia powierzchni licowych usuwa się przez ich polakierowanie.


Schlüter®-BARA-RKK

Produkty


Schlüter®-BARA-RKK

* Do nr art. dodać kolor (np. RKK 10 SB).

Kolory:
GM - szary metaliczny, RAL 9006
PG - szary pastelowy, bez RAL
SB - czarnobrązowy, RAL 8019
AG - antracytowo szary
BW - biel brylantowa, RAL 9003

Nowe kołory:antracytowo szary (AG)

Przy zamawianiu należy dodać nr. z nowym kolorem, np. RKK 10 AG.


Schlüter®-BARA-RKK/E 90


Schlüter®-BARA-RKK/E 135


Schlüter®-BARA-RKK/I 90


Schlüter®-BARA-RKK/V


 Schlüter®-BARA-RKK MyDesign

Produkt ten jest częścią naszego nowego programu MyDesign w różnych wariantach, dzięki czemu jest dostępny w 190 odcieniach kolorów RAL Classic. Wszystkie informacje, na przykład o procesie zamawiania, są dostępne na naszej stronie MyDesign.

 Schlüter®-BARA-RKK MyDesign

* Do numeru artykułu dodać wysokość (np. C / RKK 10 A)


Schlüter®-BARA-RKKE

* Do nr art. dodać kolor (np. RKKE 10 SB).
Kolory:
GM - szary metaliczny, RAL 9006
PG - szary pastelowy, bez RAL
SB - czarnobrązowy, RAL 8019


Schlüter®-BARA-RKKE/E 90


Schlüter®-BARA-RKKE/E 135


Schlüter®-BARA-RKKE/I 90


Schlüter®-BARA-RKK/V


Schlüter®-BARA-RKKE MyDesign

Produkt ten jest częścią naszego nowego programu MyDesign w różnych wariantach, dzięki czemu jest dostępny w 190 odcieniach kolorów RAL Classic. Wszystkie informacje, na przykład o procesie zamawiania, są dostępne na naszej stronie MyDesign.

 Schlüter®-BARA-RKKE MyDesign

 

* Do numeru artykułu dodać wysokość (np. C / RKKE 8 A)


Schlüter®-BARA-RKK / -RKKE


Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Kod kolorystyczny Schlüter®
Kod kolorystyczny Schlüter®

Od "delikatna morela" po "ceglano czerwony" - tutaj znajdziesz wszelkie kolory

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki  


image
Narożniki o indywidualnych kątach

Schlüter-BARA i Schlüter-BARIN