logo

Schlüter®-TROBA-LINE-TL/-TLR/-TLR-E

Zastosowanie i funkcje

Przy uszczelnieniach powierzchni balkonów lub tarasów często nie ma odpowiedniej wysokości do połączenia innych elementów budowlanych, drzwi lub ścian.

Według normy DIN 18195-5, 7.1.6 uszczelnienia należy wyprowadzać na wysokość 15 cm powyżej górnej powierzchni posadzki. Znaczyłoby to, że w miejscach przyłączeń do drzwi należałoby wykonywać 15-centymetrowe progi. Zgodnie z wytycznymi budowy dachów płaskich w obszarze drzwi można nie przestrzegać powyższego wymogu pod warunkiem, że zapewni się odprowadzenie wody innymi sposobami. Zastosowanie Schlüter®-TROBA-LINE zapewnia w takim przypadku odprowadzenie wody przy niewielkich wysokościach progów.

Poza tym możliwe jest wykonywanie konstrukcji specjalnych do przejść bez progów. Schlüter®-TROBA-LINE-TL składa się z perforowanego ceownika dolnego i perforowanego ceownika górnego i wbudowywana jest ponad drenaż powierzchniowy Schlüter®-TROBA lub Schlüter®-TROBA-PLUS.

Schlüter®-TROBA-LINE-TLR jest rynną drenażową z górnym elementem kratki z ocynkowanej stali nierdzewnej (-TLR-E), którą wkłada się w ukształtowaną w formę litery U dolną część ze stali nierdzewnej. Spływająca woda przedostaje się przez perforacje rynny drenażowej aż do warstwy uszczelniającej i spływa drenażem powierzchniowym pomiędzy uszczelnieniem a konstrukcją posadzki do miejsca odwodnienia. W ten sposób zapobiega się spiętrzeniu wody w obszarze drzwi lub wszędzie tam, gdzie brakuje wystarczającej wysokości połączenia.

Schlüter®-TROBA-LINE-TLG i -TLGR są wariantem z zamkniętą częścią dolną, w których spływająca woda odprowadzana jest do dowolnego punktu odbiorczego.


Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
+49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Powierzchnie metalowe
Powierzchnie metalowe

Przegląd: od "stali nierdzewnej" po "aluminium Toskania brązowe"

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image

= nowe produkty

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki