logo

Schlüter®-QUADEC

Zastosowanie i funkcje

Schlüter-QUADEC jest wysokiej jakości profilem wykończeniowym przeznaczonym do zewnętrznych narożników ścian oklejanych płytkami ceramicznymi, zapewniającym dobrą ochronę krawędzi. Powierzchnia zewnętrzna profilu wraz z przylegającymi do niego płytkami, tworzy prostokątny zewnętrzny narożnik.

Ogranicznik spoiny będący integralną częścią aluminiowych profili definiuje szerokość spoiny przy płytkach.

Oferowane w różnorodnych materiałach, barwach i powierzchniach licowych profile umożliwiają odpowiedni dobór kolorystyczny krawędzi zewnętrznych do kolorów płytek i spoin jak również tworzenie interesujących kontrastów. Schlüter-QUADEC-E i -A dobrze harmonizuje z profilami dekoracyjnymi Schlüter-QUADEC-FS lub Schlüter-DESIGNLINE.

Oprócz dekoracyjnej funkcji profili, skutecznie chronią one krawędzie okładzin z płytek przed uszkodzeniami mechanicznymi. Schlüter-QUADEC ze stali nierdzewnej jest szczególnie trwały jako ochrona narożników i dlatego też nadaje się do stosowania jako zakończenie powierzchni posadzki lub jako profil schodowy.

Profil Schlüter-QUADEC nadaje się także do wykonywania zakończeń, narożników lub wykończeń cokołów okładzin wykonanych z innych materiałów, takich jak wykładziny podłogowe, parkiet, płyty z kamienia naturalnego lub posadzki z żywic epoksydowych.

Do łatwego i estetycznego łączenia profili Schlüter-QUADEC z narożnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi dostępne są odpowiednie złączki, jak również dla wybranych materiałów łączniki i zaślepki.


Schlüter®-QUADEC

Obróbka

 1. Schlüter-QUADEC dobrać odpowiednio do grubości płytek.
 2. W miejscu, w którym ograniczone ma zostać pole z okładziną ceramiczną, nanieść klej do płytek ząbkowaną kielnią. W przypadku mocowania QUADEC na zewnętrznym narożniku ściany, najpierw należy wykonać okładzinę ceramiczną jednej ściany i następnie w obszarze krawędzi drugiej ściany nanieść klej do płytek.
 3. Perforowane ramię mocujące Schlüter-QUADEC wciska się w warstwę kleju i odpowiednio ustawia.
 4. Perforowane ramię mocujące w całości zaszpachlować klejem do płytek i wypełnić nim otwartą komorę profilu.
 5. Graniczące z profilem płytki mocno docisnąć i tak ułożyć, aby licowały one z górną krawędzią profilu. Płytki graniczące z profilem muszą być na całej powierzchni zatopione w warstwie kleju.
 6. Płytki dociska się do bocznego ogranicznika spoiny, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie równomiernej spoiny o 1,5 mm szerokości. W przypadku profili ze stali nierdzewnej i mosiądzu pozostawia się otwartą spoinę o szerokości ok. 1,5 mm. Przestrzeń spoiny pomiędzy płytką a profilem wypełnia się w całości masą spoinową.
 7. Do obróbki profili mających wrażliwe na uszkodzenia powierzchnie zewnętrzne stosować materiały i narzędzia nie powodujące zadrapań lub uszkodzeń. Natychmiast usuwać zabrudzenia spowodowane klejem lub zaprawą, dotyczy to w szczególności profili aluminiowych. 
 8. Do narożników wewnętrznych i zewnętrznych oferowane są odpowiednie kształtki narożne.

Schlüter®-QUADEC

Materiał

Schlüter-QUADEC dostępne są w następujących wersjach materiałowych:

 • E = stal nierdzewna
  V2A materiał nr 1.4301 = AISI 304
  V4A materiał nr 1.4404 = AISI 316L    
 • EB = stal nierdzewna szczotkowana
 • ES = stal nierdzewna strukturowana
 • EP = stal nierdzewna polerowana
 • MC = mosiądz chromowany
 • AE = alumin. anodowane naturalne matowe
 • AT = alumin. anodowane tytan matowy
 • ACG = alumin. anodowane chrom połysk
 • ACGB = alumin. anodowane chrom szczotkowany
 • ATG = alumin. anodowane tytan połysk alumin. anodowane tytan szczotkowany
 • AEX = naturalne alumin. anodowane szlifowane krzyżowo
 • AMX = alumin. anodowane mosiężne szlifowane krzyżowo
 • ATX = alumin. anodowane tytanowe szlifowane krzyżowo
 • AQGX = alumin. anodowane kwarcowoszare szlifowane krzyżowo
 • TS = aluminium powlekane strukturalnie
 • AC = aluminium lakierowane
 • PQ = kolorowe PVC

Właściwości materiału i obszary zastosowań:

Schlüter-QUADEC produkowane są z różnych materiałów i z różnymi powierzchniami licowymi. Możliwość stosowania profilu powinna w danym przypadku zostać dostosowana do rodzaju oczekiwanych chemicznych lub mechanicznych obciążeń. Poniżej podane są jedynie niektóre ogólne wskazówki.

Schlüter-QUADEC-MC (mosiądz chromowany) nadaje się szczególnie do narożników ścian lub zakończeń, np. dopasowanych do chromowanych armatur łazienkowych. Powierzchnię licową profili należy chronić przed ścieraniem lub zarysowaniem. Resztki zaprawy lub materiału spoinowego należy natychmiast usuwać.

Schlüter-QUADEC-E formowany jest z blach ze stali nierdzewnej V2A (materiał 1.4301) lub V4A (materiał 1.4404). Schlüter-QUADEC-E jest wysoko odporny na obciążenia i nadaje się w szczególności do obszarów zastosowań, w których należy zapewnić odporność na chemikalia i kwasy, np. w przemyśle spożywczym, w browarach, mleczarniach, kuchniach przemysłowych i szpitalach, jak również w domach prywatnych. W zależności od spodziewanych obciążeń można wybierać pomiędzy materiałem 1.4301 lub 1.4404. W przypadku agresywnych oddziaływań np. w pływalniach (woda słodka) zalecamy stosowanie stali V4A. Również stal nierdzewna jakości 1.4404. nie jest odporna na wszystkie chemiczne oddziaływania, np. kwasu solnego lub fluorowodorowego lub pewnych roztworów chloru lub soli. Dotyczy to także w szczególnych przypadkach basenów z wodą solankową lub morską. Dlatego też należy wcześniej sprawdzić możliwość występowania szczególnych oddziaływań.

Schlüter-QUADEC-AE/ -ACG/ -ACGB/ -AEX/ -AMX/ -ATX/ -AQGX/ -AT/ -ATG/ -ATGB (aluminium anodowane): profil aluminiowy posiada uszlachetnioną w procesie anodowania powierzchnię licową, która w normalnych warunkach użytkowych nie ulega zmianie. Powierzchnię profilu należy chronić przed ścieraniem lub zarysowaniem. Aluminium nie jest odporne na środki zasadowe. Materiały cementowe w połączeniu z wilgocią mają właściwości zasadowe i mogą prowadzić – w zależności od stężenia i czasu oddziaływania – do korozji aluminium (powstawania wodorotlenku glinowego). Z tego powodu należy zaprawę i materiał spoinowy natychmiast usunąć z powierzchni licowej, a świeżo wykonanych powierzchni z płytek ceramicznych nie należy przykrywać folią. Profil należy na całej powierzchni zatopić w warstwie kontaktowej, aby nie powstawały komory, w których może gromadzić się woda.

Schlüter-QUADEC-AC (aluminium barwnie lakierowane): aluminium jest poddawane wstępnej obróbce (chromatowaniu) i powlekane strukturalnie lakierem poliuretanowym. Powłoka jest odporna na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne. Widoczne krawędzie należy chronić przed ścieraniem lub zarysowaniem.

W przypadku QUADEC-TS (aluminium powlekane strukturalnie) mamy do czynienia z powierzchniami o naturalnym charakterze (pozostałe właściwości jak w przypadku QUADEC-AC).

Schlüter-QUADEC-PQ (barwne PVC) jest wykonane z barwionego twardego PVC i niewrażliwe na zagięcia lub zadrapania. Materiał jest odporny na promieniowanie UV, jednak na zewnątrz nie jest trwały kolorystycznie. Nie zalecany jest jako narożniki lub zakończenia okładzin narażonych na duże obciążenia mechaniczne, np. krawędzie stopni lub zakończenia podłóg.

Wskazówka: ze względu na różnice w technologiach wytwarzania nie można wykluczyć różnic w kolorystyce między profilami a narożnikami do nich.


Schlüter®-QUADEC

Wskazówki

Schlüter-QUADEC nie wymaga szczególnej konserwacji i pielęgnacji. Do delikatnych powierzchni nie używać żadnych środków czyszczących o właściwościach ściernych. Uszkodzenia powierzchni anodowanej usunąć można jedynie przez polakierowanie. Stal nierdzewną można wypolerować stosując odpowiednie politury do chromu lub inne podobne środki.

Powierzchnie zewnętrzne ze stali nierdzewnej, które poddawane są oddziaływaniom atmosferycznym lub działaniu agresywnych środków, należy czyścić okresowo przy użyciu łagodnych środków czyszczących. Regularne czyszczenie przyczynia się nie tylko do estetycznego wyglądu, ale zmniejsza także niebezpieczeństwo korozji stali. Wszelkie stosowane środki czystości nie mogą zawierać kwasu solnego lub kwasu fluorowodorowego.

Aby wyeliminować niebezpieczeństwo osiadania na profilu rdzy powstającej na innych przedmiotach, należy unikać kontaktu z innymi metalami, np. zwykłą stalą. Dotyczy to także kontaktu z narzędziami takimi, jak szpachle lub wełna stalowa stosowanymi np. do usuwania resztek zaprawy. W razie potrzeby zalecamy stosowanie politury czyszczącej do stali nierdzewnej Schlüter-CLEAN-CP.


Schlüter®-QUADEC


<a name='mc'></a>Schlüter®-QUADEC-MC

Schlüter®-QUADEC-MC jest profilem wykończeniowym o wysokiej jakości z chromowanego mosiądzu do narożników zewnętrznych ścian z płytkami ceramicznymi, zapewniającym doskonałą ochronę krawędzi. Widoczna powierzchnia profilu tworzy prostokątny narożnik wykładziny ceramicznej.

<a name='mc'></a>Schlüter®-QUADEC-MC


Schlüter®-QUADEC-MC/EV


Schlüter®-QUADEC-MC/ED


<a name='ac'></a>Schlüter®-QUADEC-AC

Schlüter®-QUADEC-AC jest wysokiej jakości profilem wykończeniowym z barwnie powlekanego aluminium do narożników zewnętrznych ścian z płytkami ceramicznymi, zapewniającym doskonałą ochronę krawędzi. Widoczna powierzchnia profilu tworzy prostokątny narożnik dla okładziny ceramicznej. Ogranicznik spoiny zapewnia odpowiedni odstęp pomiędzy płytką a profilem.

<a name='ac'></a>Schlüter®-QUADEC-AC


Schlüter®-QUADEC-AC/ED

Do nr art. dodać kolor (np. Q 60 GS)

* Kolory:
BW = biel brylantowa, RAL 9003
GS = grafitowo-czarny, RAL 9011
MBW = biel brylantowa matowa RAL 9003
MGS = czerń grafitowa matowa RAL 9005
PG = szary pastelowy, urządzenia sanitarne „manhattan"
QG = kwarcowo szary, RAL 7039
VG = szary drogowy, RAL 7043
W = biały, RAL 9010, urządzenia sanitarne „pergaminowy/jaminowy"

** Kolory:
BW = biel brylantowa, RAL 9003
G = szary, RAL 7030
MBW = biel brylantowa matowa RAL 9003
MGS = czerń grafitowa matowa RAL 9005
PG = szary pastelowy, urządzenia sanitarne „manhattan"
PW = perłowo biały, RAL 1013
QG = kwarcowo szary, RAL 7039
VG = szary drogowy, RAL 7043
W = biały, RAL 9010, urządzenia sanitarne „pergaminowy/jaminowy"

Kolory długość L = 3,00 m:
BW = biel brylantowa, RAL 9003
GS = grafitowo-czarny, RAL 9011
MBW = biel brylantowa matowa RAL 9003
PG = szary pastelowy, urządzenia sanitarne „manhattan"
QG = kwarcowo szary, RAL 7039
VG = szary drogowy, RAL 7043
W = biały, RAL 9010, urządzenia sanitarne „pergaminowy/jaminowy"

Dla długości 3 m należy uzupełnić nr artykułu o „/300” (np. Q 60 BW/300).


Schlüter®-QUADEC-AC/EV MBW/MGS


Schlüter®-RONDEC-A/V


Schlüter®-QUADEC-A/V


<a name='a'></a>Schlüter®-QUADEC-A

Schlüter®-QUADEC-A jest profilem wykończeniowym o wysokiej jakości z anodowanego aluminium do narożników zewnętrznych ścian z płytkami ceramicznymi, zapewniającym doskonałą ochronę krawędzi. Widoczna powierzchnia profi lu tworzy prostokątny narożnik wykładziny ceramicznej. Chroni skutecznie krawędzie wykładzin przed uszkodzeniami. Ogranicznik spoiny zapewnia odpowiedni odstęp pomiędzy płytką a profilem.

<a name='a'></a>Schlüter®-QUADEC-A


Schlüter®-QUADEC-ACG


Schlüter®-QUADEC-ACGB


Schlüter®-QUADEC-AT


Schlüter®-QUADEC-ATG


Schlüter®-QUADEC-ATGB


Schlüter®-QUADEC-AEX


Schlüter®-QUADEC-AMX


Schlüter®-QUADEC-ATX


Schlüter®-QUADEC-AQGX


Schlüter®-QUADEC-A/EV


Schlüter®-QUADEC-A/ED

* Numer wyrobu uzupełnić rodzajem powierzchni (np. EV/Q 60 AT). Powierzchnie:
ACG = aluminium anodowane barwa - chrom
ACGB = aluminium anodowane barwa - chrom szczotkowane
AE = aluminium anodowane naturalne matowe
AEX = naturalne aluminium szlifowane krzyżowo anodowane
AMX = aluminium mosiężne szlifowane krzyżowo anodowane
AQGX = aluminium kwarcowe szare szlifowane krzyżowo anodowane
AT = aluminium anodowane tytanowe matowe
ATG = aluminium anodowane barwa - tytanowe połysk
ATGB = aluminium anodowane tytanowe szczotkowane
ATX = aluminiu tytanowe szlifowane krzyżowo anodowane

*** Numer wyrobu uzupełnić rodzajem powierzchni (np. E/Q 60 AT). Powierzchnie:
ACG = aluminium anodowane barwa - chrom
ACGB = aluminium anodowane barwa - chrom szczotkowane
AE = aluminium anodowane naturalne matowe
AT = aluminium anodowane tytanowe matowe
ATG = aluminium anodowane barwa - tytanowe połysk
ATGB = aluminium anodowane tytanowe szczotkowane

 


<a name='e'></a>Schlüter®-QUADEC-E

Schlüter®-QUADEC-E jest wysokiej jakości profilem wykończeniowym ze stali nierdzewnej do zewnętrznych narożników ścian z płytkami ceramicznymi, zapewniającym doskonałą ochronę krawędzi. Widoczna powierzchnia profilu tworzy prostokątny narożnik okładziny ceramicznej.

<a name='e'></a>Schlüter®-QUADEC-E

Uwaga: Uniwersalny narożnik można stosować zarówno do naroży wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Uwaga: Profile Schlüter®-QUADEC-E/-EB o wysokosci 14/15 mm nie są dostarczane z perforacją umożliwiającą zaokrąglenia.


Schlüter®-QUADEC-E/EV


Schlüter®-QUADEC-E/ED


Schlüter®-QUADEC-EB


Schlüter®-QUADEC-EB/EV


Schlüter®-QUADEC-EB/ED


Schlüter®-QUADEC-EB/EK


Schlüter®-QUADEC-EP


Schlüter®-QUADEC-EP/EV


Schlüter®-QUADEC-EP/E


Schlüter®-QUADEC-E V4A


Schlüter®-QUADEC-EV V4A


Schlüter®-RONDEC-E/V

Uwaga: Profile Schlüter®-QUADEC-EP o wysokosci 15 mm nie są dostarczane z perforacją umożliwiającą zaokrąglenia.


<a name='pq'></a>Schlüter®-QUADEC-PQ

Schlüter®-QUADEC-PQ jest profilem zakończeniowym z kolorowego PVC do zewnętrznych narożników ściennych i zakończeń powierzchni posadzek z płytek. Powierzchnia licowa profilu tworzy prostokątne wykończenie narożnika zewnętrznego. Ogranicznik spoiny tworzy zdefi niowaną grubość spoiny przy płytce.

<a name='pq'></a>Schlüter®-QUADEC-PQ


Schlüter®-QUADEC-PQ/E

* Do nr art. dodać kolor (np. PQ 60 BW). Kolory:
BH = bahama, urządzenia sanitarne „bahama"
BW = biel brylantowa, RAL 9003
PG = szary pastelowy, urządzenia sanitarne „manhattan"
GS = grafitowo-czarny, RAL 9011
SP = delikatna brzoskwinia, urządzenia sanitarne „delikatna brzoskwinia"
W = biały, RAL 9010, urządzenia sanitarne „pergaminowy/jaminowy"


Schlüter®-QUADEC-TS<a name='ts'></a>

Schlüter®-QUADEC-TS jest wysokiej jakości profilem z aluminium ze specjalną stukturą i teksturą do wykończenia zewnętrznych narożników ścian i różnego typu powierzchni z okładziną ceramiczną. Powierzchnia licowa profilu tworzy prostokątne wykończenie zewnętrznej krawędzi okładziny. Dzięki ogranicznikowi spoiny orzymujemy zdefiniowanej szerokości spoinę między profilem a płytką.

Schlüter®-QUADEC-TS<a name='ts'></a>


Schlüter®-QUADEC-TSC


Schlüter®-QUADEC-TSBG


Schlüter®-QUADEC-TSB


Schlüter®-QUADEC-TSSG


Schlüter®-QUADEC-TSG


Schlüter®-QUADEC-TSOB


Schlüter®-QUADEC-TSLA


Schlüter®-QUADEC-TSDA


Schlüter®-QUADEC-TSR


Schlüter®-QUADEC-MBW


Schlüter®-QUADEC-MGS


Schlüter®-QUADEC-TS/EV

Numer wyrobu uzupełnić rodzajem powierzchni (np. EV / Q 100 TSB)

** Powierzchnie:
TSB – TSBG – TSC – TSDA – TSG – TSI – TSLA – TSOB – TSR – TSSG


Schlüter®-RONDEC-A/V


Schlüter®-QUADEC

Pobierz


Schlüter®-QUADEC

Często zadawane pytania

Narożnik

Jak zakończyć górną krawędź Schlüter®-RONDEC lub Schlüter®-QUADEC w narożu, jeżeli ściana nie jest płytkowana na całej wysokości?

Wyświetl odpowiedź

Do zakończenia Schlüter®-RONDEC i Schlüter®-QUADEC oferowane są odpowiednie końcówki.

Schlüter®-QUADEC

Film(y)

Tu znajdą Państwo będące do dyspozycji wszystkie filmy dotyczące produktów i ich zastosowania.

 


Konstrukcja balkonu: Układanie płytek z drenażem, uszczelnieniem i oddzieleniem




Konstrukcja balkonowa: układany luzem kamień naturalny na podstawach z zaprawy z drenażem




Konstrukcja balkonowa: układany luzem kamień naturalny na podstawach z zaprawy z drenażem




Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Kod kolorystyczny Schlüter®
Kod kolorystyczny Schlüter®

Od "delikatna morela" po "ceglano czerwony" - tutaj znajdziesz wszelkie kolory

Powierzchnie metalowe
Powierzchnie metalowe

Przegląd: od "stali nierdzewnej" po "aluminium Toskania brązowe"

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image

= nowe produkty

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki  


Profile Schlüter® z perforacją radialną
Profile Schlüter® z perforacją radialną

Schlüter®-RUMA
Schlüter®-RUMA

Urządzenie do wyginania profili