logo

Schlüter®-DILEX-MP

Zastosowanie i funkcje

Schlüter-DILEX-MP jest specjalnym profilem wykonanym z kombinacji twardego i miękkiego PCV, dającym dopasować się do danej wysokości konstrukcji posadzki przez doczepianie zaciskowego profilu przedłużającego Schlüter-DILEX-MPV. System profili przeznaczony jest do wypełniania szczelin dylatacyjnych w posadzkach z płytek ceramicznych, kamiennych, klinkierowych i gresowych układanych na zaprawie. Dzieli on poszczególne pola posadzki a jego część środkowa z miękkiego CPE neutralizuje odpowiednie naprężenia ściskające. Ewentualnie występujące naprężenia rozciągające nie mogą zostać przejęte, gdyż jego boki nie dają się odpowiednio silnie zakotwić w zaprawie. Krawędzie boczne profilu, pokryte na odcinku około 1 mm miękkim tworzywem CPE, chronią krawędzie przylegającej okładziny przed niewielkimi obciążeniami mechanicznymi, np. w pomieszczeniach biurowych, w sklepach oraz budownictwie mieszkaniowym. Schlüter-DILEX-MP można w późniejszym czasie wbijać lub wkładać w nacięte szczeliny np. podczas prac renowacyjnych. Jeśli po jednej, czy obu stronach wciśniętego profilu powstaną puste przestrzenie, należy je wypełnić materiałem do spoinowania, ewentualnie żywicą epoksydową.


Schlüter®-DILEX-MP

Obróbka

  1. Profil dopasować do wysokości konstrukcji posadzki, mocując ewentualnie zatrzaskowe elementy przedłużające (-MPV).
  2. Profil osadzić przy krawędzi wykonanej uprzednio okładziny, licując go z jej powierzchnią. Boki profilu muszą być całkowicie osadzone w zaprawie.
  3. Profil całkowicie osadzić w zaprawie, tak aby powierzchnia profilu licowała z powierzchnią okładziny.
  4. Następnie pozostałą pomiędzy profilem i okładziną spoinę wypełnić materiałem do spoinowania.


Wskazówka wykonawcza przy renowacji spoin: profil osadzić lub wbić w przygotowaną uprzednio, odpowiednio szeroką i głęboką szczelinę, powstałą pomiędzy profilem i okładziną przestrzeń wypełnić całkowicie zaprawą do spoinowania, żywicą epoksydową lub zaprawą klejową.


Schlüter®-DILEX-MP

Materiał

Schlüter-DILEX-MP wykonany jest z kombinacji materiałów: ścianki boczne z regenerowanego twardego PCV z nacięciami tworzącymi fakturę o właściwościach przyczepnych, które od góry połączone są z miękkim tworzywem CPE, pełniącym rolę strefy dylatacyjnej. Profil do przedłużania Schlüter-DILEX-MPV wykonany jest z regenerowanego twardego PCV.

Właściwości materiału i zakres zastosowania:
Profil jest odporny na oddziaływanie środków chemicznych, jakimi zwykle poddawane są okładziny z płytek. Możliwość stosowania danego typu profilu należy sprawdzić w konkretnych przypadkach w zależności od oczekiwanych oddziaływań chemicznych, obciążeń mechanicznych i innych. Elastyczna strefa z CPE jest odporna na promieniowanie ultrafioletowe i nie zawiera plastyfikatorów.

Schlüter-DILEX-MP /-MPV jest wbudowywany jako profil dylatacyjny pomiędzy płytki ceramiczne razem z warstwą zaprawy podpłytkowej. Profil dzieli powierzchnię posadzki na pola, a jego środkowa część z miękkiego CPE kompensuje występujące w konstrukcji naprężenia ściskające.


Schlüter®-DILEX-MP

Wskazówki

Schlüter-DILEX-MP jest odporny na rozwój grzybów i bakterii i nie wymaga żadnej szczególnej pielęgnacji czy konserwacji. Czyści się go jednocześnie z płytkami ogólnie dostępnymi, domowymi środkami czystości.


Schlüter®-DILEX-MP

Produkty


Schlüter-DILEX-MP 35

 * Do nr art. dodać kolor (np. MP 35 ZR). Kolory:
G = szary, RAL 7030
GS = czerń grafitowa, RAL 9011, urządzenia sanitarne „ebony"
HB = jasnobeżowy, RAL 1019
ZR = czerwień ceglana, RAL 8004


Schlüter-DILEX-MP/V


Schlüter®-DILEX-MP

Pobierz


Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Kod kolorystyczny Schlüter®
Kod kolorystyczny Schlüter®

Od "delikatna morela" po "ceglano czerwony" - tutaj znajdziesz wszelkie kolory

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki