logo

Schlüter®-DILEX-MOP

Zastosowanie i funkcje

Schlüter®-DILEX-MOP jest specjalnym profilem mającym rowkowane ścianki z regenerowanego twardego PCV i środkową część z miękkiego PCV. Profil jest dostępny w trzech różnych wysokościach i służy do wykonywania szczelin dylatacyjnych w posadzkach z płyt klinkierowych, płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego i kamienia sztucznego osadzanych na zapra wie grubowarstwowej. Profil ten dzieli powierzchnię na pola, a jego elastyczna część z miękkiego PCV przejmuje wystę pujące w konstrukcji naprężenia ściskające.

Ewentualnie występujące naprężenia rozciągające nie mogą zostać przejęte przez profil, gdyż jego boki nie dają się odpowiednio silnie zakotwić w zaprawie. Przy mechanicznych obciążeniach dynamicznych krawędzie boczne profilu chronią brzegi przylegającej posadzki, należy przy tym jednak uwzględniać granice mechanicznej wytrzymałości profili z PCV stosowanych do ochrony krawędzi.

Wykonane z przyjaznego dla środowiska regenerowanego, twardego PCV ścianki boczne profilu mogą różnić się lekko kolorystycznie. Profile te są przewidziane przede wszystkim dla obiektów przemysłowych.

Schlüter®-DILEX-MOP można również wbijać w później nacinane spoiny lub układać w wycięte szerokie spoiny np. podczas prac renowacyjnych, po czym pozostałe po bokach przestrzenie należy wypełnić materiałem do spoinowania, względnie żywicą epoksydową.


Schlüter®-DILEX-MOP

Obróbka

  1. Dobrać profil pasujący do wysokości konstrukcji podłogi
  2. Profil osadzić przy krawędzi wykonanej uprzednio posadzki, licując go z jej powierzchnią. Boki profilu muszą być całkowicie osadzone w zaprawie.
  3. Przylegające do profilu pole posadzki wykonać, licując jej powierzchnię z powierz chnią profilu osadzając płytki całopowierzchniowo w zaprawie.
  4. Następnie pozostałą pomiędzy profilem i posadzką spoinę wypełnić zaprawą do spoinowania.


Wskazówka wykonawcza do osadzenia profilu podczas renowacji spoin:
Profil osadzić lub wbić w przygotowaną uprzednio, odpowiednio szeroką i głęboką szczelinę, pozostałą pomiędzy profilem i okładziną przestrzeń wypełnić całkowicie zaprawą do spoinowania, żywicą epoksydową lub zaprawą klejową.


Schlüter®-DILEX-MOP

Materiał

Schlüter®-DILEX-MOP wykonany jest z kombinacji materiałów: ścianki boczne z regenerowanego twardego PCV, a część górna, służąca jako strefa dylatacyjna, z miękkiego PCV.

Właściwości materiału i zakres zastosowania:
Profil jest odporny na oddziaływanie środków chemicznych, jakim poddawane są zwykle okładziny z płytek ceramicznych.

Możliwość stosowania danego typu profilu należy sprawdzić w szczególnych, konkretnych przypadkach w zależności od oczekiwanych oddziaływań chemicznych, obciążeń mechanicznych i innych.

Schlüter®-DILEX-MOP stosowany jest do wykonywania spoin dylatacyjnych w posadzkach z płytek i płyt układanych na zaprawie grubowarstwowej. Profil dzieli powierzchnię wykładziny ceramicznej na pola, a jego środkowa część z miękkiego PCV kompensuje występujące w konstrukcji naprężenia ściskające.


Schlüter®-DILEX-MOP

Wskazówki

Schlüter®-DILEX-MOP jest odporny na rozwój grzybów i bakterii i nie wymaga żadnej szczególnej pielęgnacji czy konserwacji. Czyści się go jednocześnie z płytkami ogólnie dostępnymi, domowymi środkami czystości.


Schlüter®-DILEX-MOP

Produkty


Schlüter-DILEX-MOP


Schlüter®-DILEX-MOP

Pobierz


Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Powierzchnie metalowe
Powierzchnie metalowe

Przegląd: od "stali nierdzewnej" po "aluminium Toskania brązowe"

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki