logo

Schlüter®-DILEX-HK

Zastosowanie i funkcje

Schlüter®-DILEX-HK jest profilem wklęsłym przeznaczonym do wykonania zaokrąglonych spoin w obszarze ściana / posadzka, spełniającym specjalne wymagania stawiane w zakresie higieny lub możliwości oczyszczania,
np. w łaźniach, kuchniach przemysłowych lub w przemyśle spożywczym. Wysokość profilu została dobrana w ten sposób, że płytka podłogowa i ścienna mogą być różnej grubości.

Profil narożny Schlüter®-DILEX-HK stosować można z profilem Schlüter®-DILEX-HKW przeznaczonym do wewnętrznych narożników ściennych.

Schlüter®-DILEX-HK przejmuje naprężenia zarówno poziome jak i pionowe występujące na połączeniu ściany z posadzką. Jednocześnie zapobiega powstawaniu mostków akustycznych w tym obszarze, dzięki czemu zmniejsza on przenoszenie dźwięków.


Schlüter®-DILEX-HK

Obróbka

  1. Schlüter®-DILEX-HK w miejscach podparcia perforowanych ramion profilu nanieść klej do płytek na ścianę i podłogę i wcisnąć silnie w klej.
  2. W miejscach, gdzie ułożone zostanie perforowane ramię profilu, należy nałożyć, zarówno na ścianę jak i na posadzkę, warstwę kleju a następnie profil osadzić i docisnąć.
  3. Przed ułożeniem płytek ceramicznych należy nałożyć klej na podłoże i ramiona profilu.
  4. Płytki ścienne ułożyć na ścianie zachowując dwumilimetrową szczelinę pomiędzy płytką a profilem. Szczelinę całkowicie wypełnić zaprawą spoinową.
  5. Płytki podłogowe należy wsunąć do komory profilu, spoiny całkowicie wypełnić klejem lub zaprawą spoinową. Przed ułożeniem płytek możliwe jest również wypełnienie występu profilu klejem.

 

Uwaga: Gdy płytka podłogowa zostanie wsunięta do komory profilu powstaje na przejściu do zaokrąglenia mały uskok. W przypadku, gdyby było to niepożądane, należy przed ułożeniem wykładziny ceramicznej komorę profilu wypełnić zaprawą, tak aby płytki mogły być ułożone przy jego krawędzi.


Schlüter®-DILEX-HK

Materiał

Trapezoidalnie perforowane ramiona nośne profilu Schlüter®-DILEX-HK wykonane są z regeneratu twardego PCV a jego część wklęsła tworząca część dylatacyjną wykonana jest z miękkiego tworzywa sztucznego CPE.

Właściwości materiału i zakres zastosowania:
Profil jest zasadniczo odporny na wszystkie środki chemiczne stosowane przy układaniu wykładziny ceramicznej jak również przeciwko działaniu grzybów i bakterii.

Rodzaj stosowanego materiału powinien zostać dopasowany do rodzaju chemicznego i mechanicznego obciążenia, któremu poddana zostanie gotowa wykładzina ceramiczna.

Schlüter®-DILEX-HK montowany jest jako profil wklęsły w spoinach brzegowych wykładzin ceramicznych w obszarach ściana / posadzka.


Schlüter®-DILEX-HK

Wskazówki

Profil Schlüter®-DILEX-HK jest odporny na działanie grzybów i bakterii i nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów konserwacyjnych lub pielęgnacyjnych. Zanieczyszczenia należy usuwać w trakcie czyszczenia wykładziny ceramicznej przy użyciu normalnego środka czyszczącego.


Schlüter®-DILEX-HK

Produkty


Schlüter®-DILEX-HK jest profilem wklęsłym z regeneratu twardego PCV i zaokrąglenia z mięk- kiego tworzywa sztucznego ze zintegrowaną komorą na płytki służący do połączenia ściany z posadzką. Spełnia specjalne wymagania stawiane np. w przemyśle spożywczym lub w dużych kuchniach odnośnie utrzymania higieny lub ławości czyszczenia.

Schlüter®-DILEX-HK

* Do nr art. dodać kolor (np. HK U 12 / O 9 BW). Kolory:
BW = biel brylantowa, RAL 9003
G = szary, RAL 7030
HB = jasnobeżowy, RAL 1019


Schlüter-DILEX-HK/E


Schlüter-DILEX-HK/V


Schlüter-DILEX-HK/I

I2 = 2 odgałęzienia
I3 = 3 odgałęzienia


Schlüter-DILEX-HK/EK


Schlüter®-DILEX-HK


Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Kod kolorystyczny Schlüter®
Kod kolorystyczny Schlüter®

Od "delikatna morela" po "ceglano czerwony" - tutaj znajdziesz wszelkie kolory

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki