logo

Schlüter®-DILEX-EKE/-EF

Zastosowanie i funkcje

Schlüter®-DILEX-EKE i -EF są jednoczęściowymi profilami do wewnętrznych narożników ścian. O ile nie została wykonana podłoga pływająca, Schlüter®-DILEX-EKE i -EF stosować można również jako elastyczne połączenie pomiędzy posadzką a ścianą.

Boczne ramiona profili mają trapezoidalną perforację, zapewniającą szczególnie silne zakotwienie w kleju pod okładziną ceramiczną. W profilu Schlüter®-DILEX-EKE jedno z ramion ma komorę, w którą można wsunąć przyciętą stronę płytki.

W przypadku profilu Schlüter®-DILEX-EF płytki osadza się z odstępem spoiny od obu stron profilu. W takim rozwiązaniu płytka licuje z krawędzią profilu lub może leżeć do ok. 2 mm poniżej tej krawędzi, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie płytek o różnych grubościach. Spoiny pomiędzy profilami a płytkami należy w całości wypełnić zaprawą spoinową (wzgl. podczas układania płytek częściowo klejem do płytek).

Widoczna część dylatacyjna ma szerokość tylko 5 mm. W zależności od obiektu, należy sprawdzić czy ta 5-milimetrowa dylatacja jest wystarczająca do przejęcia spodziewanych przemieszczeń.


Schlüter®-DILEX-EKE/-EF

Obróbka Schlüter®-DILEX-EKE

  1. Schlüter®-DILEX-EKE należy dobrać odpowiednio do grubości płytek. Wysokość „U“ musi zostać tak dobrana, aby płytkę można było swobodnie wsunąć w komorę (np. U 11 dla płytek grubości ok. od 8 do 10 mm).
  2. W miejscu, w którym osadzony będzie profil, nanieść kielnią zębatą na krawędź klej do płytek. Trapezoidalnie perforowane ramiona mocujące profilu wcisnąć w klej i mocno docisnąć. Następnie ramiona profilu pokryć zaprawą klejową.
  3. Z jednej strony między profilem a płytkami pozostawić spoinę o szerokości ok. 2 mm. Z drugiej strony należy ewentualnie przyciętą stronę płytki wsunąć w komorę profilu, przy czym należy zwrócić uwagę, aby przy tym wcisnąć jak najwięcej kleju, tak aby przestrzeń pomiędzy tylną ścianką komory i płytką została wypełniona klejem.
  4. Przestrzeń między płytkami i profilem wypełnić dokładnie zaprawą do spoinowania.


Obróbka Schlüter®-DILEX-EF

  1. Schlüter®-DILEX-EF należy dobrać odpowiednio do grubości płytek, tak, aby płytka licowała z krawędzią profi lu lub ułożona była do 2 mm poniżej tej krawędzi.
  2. Na powierzchnie trapezoidalnie perforowanych ramion mocujących nanieść klej. Profil mocno wcisnąć w klej, a ramiona mocujące zaszpachlować.
  3. Płytki ułożyć z odstępem ok. 2 mm od krawędzi profilu.
  4. Spoinę pomiędzy profilem i płytką całkowicie wypełnić zaprawą spoinową.

Schlüter®-DILEX-EKE/-EF

Materiał

Schlüter®-DILEX-EKE i -EF wykonany jest z dwóch materiałów: boczne ramiona mocu jące z regeneratu twardego PCV, zaś elastyczne połączenie tworzące strefę dylatacyjną z miękkiego tworzywa sztucznego CPE.

Właściwości materiału i zakres zastosowania:
Schlüter®-DILEX-EKE i -EF są stosowane jako narożne profile dylatacyjne przy połączeniach posadzka/ściana i w wewnętrznych narożnikach ścian. Materiały, z których wykonany jest profil, są odporne na od działy wanie środków chemicznych, jakim poddawane są zwykle okładziny z płytek. Elastyczna strefa z CPE jest odporna na promieniowanie ultrafi oletowe, jak również na rozwój grzybów i bakterii.

Dopuszcza się kontakt z środkami spożywczymi. Tworzywo sztuczne CPE odznacza się wysoką odpornością na znaczną ilość kwasów, zasad, olejów, tłuszczów i rozpuszczalników.

Przy szczególnych zastosowaniach należy, w zależności od oczekiwanego obciążenia chemicznego lub mechanicznego, zasięgnąć porady, czy Schlüter®-DILEX-EKE jest odpowiednim profilem do tego rodzaju zasto sowań.


Schlüter®-DILEX-EKE/-EF

Wskazówki

Schlüter®-DILEX-EKE i -EF jest odporny na rozwój grzybów i bakterii i nie wymaga żadnej szczególnej pielęgnacji czy konserwacji. Czyści się go jednocześnie z płytkami ogólnie dostępnymi domowymi środkami czystości.


Schlüter®-DILEX-EKE/-EF

Produkty


Schlüter®-DILEX-EKE

Schlüter®-DILEX-EKE  jest   elastycznym   jednoczęściowym profilem narożnym z twardego/ miękkiego tworzywa sztucznego do wewnętrz- nych narożników ścian lub do połączeń pomiędzy posadzką i ścianą. Profil posiada zintegrowany ogranicznik spoiny i nadaje się do stosowania w przypadku konstrukcji posadzek niepływających.

O = mm

Schlüter®-DILEX-EKE

* Do nr art. dodać kolor (np. EKE U 11 / O 10 BW). Kolory:
BW = biel brylantowa, RAL 9003
G = szary, RAL 7030
GS = czerń grafitowa, RAL 9011, urządzenia sanitarne „ebony“
HB = jasnobeżowy, RAL 1019
PG = szary pastelowy, urządzenia sanitarne „manhattan“
SP = delikatna brzoskwinia, urządzenia sanitarne „soft peach“


Schlüter®-DILEX-EF

Schlüter®-DILEX-EF  jest  elastycznym,  jednoczęściowym profilem z twardego i miękkiego tworzywa sztucznego przeznaczonym do naroży wewnętrznych ścian. Może być zastosowany również przy połączeniu ściany z posadzką, przy wykładzinach zespolonych z podłożem. Może być zastosowany również przy połączeniu ściany z posadzką, przy wykładzinach zespolonych z podłożem.

Schlüter®-DILEX-EF

* Do nr art. dodać kolor (np. EF 100 G). Kolory:
BW = biel brylantowa, RAL 9003
G = szary, RAL 7030
HB = jasnobeżowy, RAL 1019
PG = szary pastelowy, urządzenia sanitarne „manhattan“
SP = delikatna brzoskwinia, urządzenia sanitarne „soft peach“


Schlüter®-DILEX-EKE/-EF

Pobierz


Schlüter®-DILEX-EKE / -EF

Film


Konstrukcja balkonu: Układanie płytek z drenażem, uszczelnieniem i oddzieleniem
Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Kod kolorystyczny Schlüter®
Kod kolorystyczny Schlüter®

Od "delikatna morela" po "ceglano czerwony" - tutaj znajdziesz wszelkie kolory

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki