logo

Schlüter®-DILEX-EK/-RF

Zastosowanie i funkcje

Schlüter-DILEX-EK i -RF są dwuczęściowymi profilami wyposażonymi w połączenie na pióro i wpust, zapewniające elastyczne połączenie pomiędzy posadzką a płytkami cokołowymi lub ściennymi.

Schlüter-DILEX-EK i -RF mogą przejmować szczególnie silne przemieszczenia do 8 mm. Takie przemieszczenia mogą występować szczególnie w połączeniach pomiędzy płytkami posadzki osadzonymi na jastrychach pływających lub z ogrzewaniem podłogowym, a płytkami okładzin ściennych i cokołów.

Profil jest mocno zakotwiony w podłożu klejowym wykładziny podłogowej i ściennej za pomocą trapezoidalnie perforowanych bocznych ramion mocujących.

Komora znajdująca się w dolnej części profilu Schlüter-DILEX-EK służy do wsunięcia do niej przyciętej strony płytki posadzkowej. Profil Schlüter-DILEX-RF nie posiada tej komory. Zwiększa to możliwości doboru różnych grubości posadzki, gdyż płytki można osadzać nieco niżej. Poza tym zredukowana widoczna krawędź profilu daje obraz wąskiej, drobnej spoiny narożnej.

Elastyczne połączenie na pióro i wpust przejmuje przemieszczenia pionowe do ok. 8 mm. Dzięki Schlüter-DILEX-EK i -RF unika się też mostków akustycznych w miejscach połączeń posadzki ze ścianą, hamując w ten sposób przenoszenie dźwięków.


Schlüter®-DILEX-EK/-RF

Obróbka Schlüter®-DILEX-EK

  1. Schlüter-DILEX-EK dobrać odpowiednio do grubości płytek, O = grubość płytek ściennych lub cokołowych, U = grubość płytek podłogowych, przy czym wysokość „U“ profilu powinna być tak dobrana, żeby płytki podłogowe z łatwością dawało się wsuwać w komorę (np. U 11 do płytek grubości ok. 8 mm - 10 mm).
  2. W miejscach osadzenia ramienia mocującego z trapezowymi otworami nanosi się klej. Profil wciska się w klej i przeszpachlowuje ramię mocujące. Możliwe jest także układanie profilu Schlüter-DILEX-EK luzem i przeszpachlowanie go w trakcie układania płytek.
  3. Płytki podłogowe wsuwa się w komorę profilu, płytki ścienne i cokołowe układa się z 2-milimetrową spoiną na profilu. Należy zwracać uwagę, żeby w obszarze ramienia mocującego osadzać płytki tak, żeby nie tworzyły się wolne przestrzenie.
  4. Spoinę pomiędzy profilem a płytkami należy całkowicie wypełnić zaprawą spoinową.

Obróbka
Schlüter®-DILEX-RF

  1. Schlüter-DILEX-RF dobrać odpowiednio do grubości płytek, O = grubość płytek ściennych lub cokołowych, U = grubość płytek podłogowych, przy czym wysokość „U“ profilu powinna być tak dobrana, żeby płytka podłogowa nie wystawała poza kolorową powierzchnię licową dolnej części profilu (np. U 10 do płytek grubości ok. 6 mm - 9 mm).
  2. W miejscach osadzenia ramienia mocującego z trapezowymi otworami nanosi się klej. Profil wciska się w klej i przeszpachlowuje ramię mocujące. Możliwe jest także układanie profilu Schlüter-DILEX-RF luzem i przeszpachlowanie go w trakcie układania płytek.
  3. Płytki podłogowe, ścienne i cokołowe układa się z 2-milimetrową spoiną w stosunku do profilu. Należy zwracać uwagę, żeby w obszarze ramienia mocującego osadzać płytki tak, żeby nie tworzyły się wolne przestrzenie.
  4. Spoinę pomiędzy profilem a płytkami należy całkowicie wypełnić zaprawą spoinową.

Schlüter®-DILEX-EK/-RF

Materiał

Schlüter-DILEX-EK i -RF wykonane są z dwóch materiałów: boczne ramiona mocujące z regeneratu twardego PCV, natomiast elastyczne połączenia tworzące strefę dylatacyjną z miękkiego tworzywa sztucznego CPE. Widoczne powierzchnie dopasowane są do siebie kolorystycznie.

Właściwości materiału i zakres zastosowania:

Schlüter-DILEX-EK i -RF znajdują zastosowanie jako narożne profile dylatacyjne przy połączeniach posadzka/ściana i osadzane zostają w warstwie kleju w technice cienkowarstwowej.

Materiał odporny jest na obciążenia chemiczne charakterystyczne dla typowych zastosowań posadzek z płytek.

CPE jako materiał jest odporny na promienie UV i warunki atmosferyczne, a także na grzyby i bakterie i może być poddawany kontaktowi z żywnością. CPE charakteryzuje się odpornością na wiele kwasów, zasad, olei i tłuszów oraz rozpuszczalników. Należy wyjaśnić możliwość stosowania danego rodzaju profilu w szczególnych przypadkach w zależności od oczekiwanych obciążeń mechanicznych, chemicznych lub innych działań.


Schlüter®-DILEX-EK/-RF

Wskazówki

Schlüter-DILEX-EK i -RF są odporne na grzyby, bakterie i nie wymagają szczególnej konserwacji. W trakcie sprzątania, czyszczenie tych profili odbywa się za pomocą ogólnie dostępnych domowych środków czyszczących.


Schlüter®-DILEX-EK/-RF

Produkty


Schlüter®-DILEX-EK

Schlüter®-DILEX-EK jest dwuczęściowym profilem narożnym z twardego i miękkiego tworzywa sztucznego, posiadającym  połączenie na wpust i pióro, z zintegrowaną komorą na płytki. Służy on do trwałego, nie wymagającego pielęgnacji, elastycznego połączenia pomiędzy posadzką a płytkami ściennymi lub cokołowymi.

Schlüter®-DILEX-EK

* Do nr art. dodać kolor (np. EK U 11 / O 10 BW). Kolory:

BW = biel brylantowa, RAL 9003
G = szary, RAL 7030
GS = czerń grafitowa, RAL 9011, urządzenia sanitarne „ebony"
HB = jasnobeżowy; RAL 1019
PG = szary pastelowy, urządzenia sanitarne „manhattan"


Schlüter-DILEX-EK


Schlüter-DILEX-EK


Schlüter®-DILEX-RF

Schlüter®-DILEX-RF jest dwuczęściowym profilem narożnym posiadającym połączenie na wpust i pióro. Służy on do trwałego, elastycznego połączenia pomiędzy posadzką a płytkami ściennymi lub cokołowymi.

Schlüter®-DILEX-RF

* Do nr art. dodać kolor (np. RF U 100 / O 80 PG). Kolory:
G = szary, RAL 7030
PG = szary pastelowy, urządzenia sanitarne „manhattan"


Schlüter-DILEX-RF


Schlüter-DILEX-RF


Schlüter-DILEX-RF


Schlüter-DILEX-RF


Schlüter®-DILEX-EK/-RF

Pobierz


Schlüter®-DILEX-EK / -RF

Film(y)

Tu znajdą Państwo będące do dyspozycji wszystkie filmy dotyczące produktów i ich zastosowania.

 


Rekord: 240 m² ogrzewania podłogowego w 3,5 dnia!Konstrukcja balkonowa: układany luzem kamień naturalny na punktach z zaprawy cienkowarstwowej
Płytkowanie prysznica z odwodnieniem liniowym: montaż w środku powierzchni
Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Kod kolorystyczny Schlüter®
Kod kolorystyczny Schlüter®

Od "delikatna morela" po "ceglano czerwony" - tutaj znajdziesz wszelkie kolory

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki