logo

Schlüter®-BARA-RWL

Zastosowanie i funkcje

Schlüter-BARA-RWL jest kątownikiem wykończeniowym do krawędzi posadzek z wielkoformatowych płyt, układanych - w zależności od potrzeb - na niezwiązanym podłożu żwirowym lub na podkładkach, spoczywających na izolacji przeciwwilgociowej (odpowiadającej wymaganiom normy DIN 18195-5) z warstwą drenażową.

Schlüter-BARA-RWL układa się perforowanym ramieniem mocującym na izolacji przeciwwilgociowej przy krawędzi balkonu lub tarasu i odpowiednio ustawia w poziomie i pionie.

Pionowa, czołowa krawędź kątownika zakrywa całą konstrukcję posadzki albo tylko warstwę żwiru lub podkładek. Zróżnicowane wysokości profilu od 15 do 150 mm umożliwiają dobór kątownika odpowiednio do grubości konstrukcji posadzki.

W zgięciu, pomiędzy ramieniem mocującym, a pionową częścią osłonową, znajdują się otwory odwadniające w odstępach ok. 7,5 cm, umożliwiające odprowadzenie zbierającej się w konstrukcji wody.


Schlüter®-BARA-RWL

Obróbka

  1. Schlüter-BARA-RWL dobiera się odpowiednio do grubości warstw konstrukcji. Do wykonania narożnika zewnętrznego służy prefabrykowana kształtka.Połaczenie poszczególnych kątowników pomiędzy sobą wykonuje się, pozostawiając w miejscach styków ok. 5-milimetrowy odstęp, który zakrywa się następnie nakładanymi łącznikami.
  2. Trapezoidalnie perforowaną listwę mocującą kątownika krawędziowego Schlüter-BARA-RWL układa się na izolacji przeciwwilgociowej przed wbudowaniem mat drenażowych (Schlüter-TROBA lub Schlüter-TROBA-PLUS) i odpowiednio ustawia w poziomie i pionie, stosując w razie potrzeby zaprawę wyrównującą.
  3. 1 W przypadku zastosowania Schlüter-BARA-RWL jako listwy osłaniającej żwir, powierzchnię podsypki żwirowej wyrównuje się do założonej grubości posadzki, odpowiednio poniżej górnej krawędzi pionowej części kątownika. Celem ustabilizowania obszaru brzegowego należy związać warstwę żwiru lub grysu. Następnie na tak wyrównanym podłożu żwirowym układa się luzem płyty samonośne.
    3.2 W przypadku stosowania kątownika Schlüter-BARA-RWL do posadzek z płyt układanych na podkładkach, zakrywa on otwartą krawędź konstrukcji posadzki. Zewnętrzne pierścienie Schlüter-TROBA-STELZ ustawia się przy tym na wyposażonym w trapezoidalną perforację ramieniu mocującym kątownika Schlüter- BARA-RWL. Następnie na pierścieniach układa się płyty samonośne.


Wskazówka: Aby w obszarze krawędziowym zapewnić niezakłócony odpływ wody z konstrukcji, należy zwrócić uwagę, aby w trakcie prowadzenia robót nie doprowadzić do zakrycia otworów odwadniających, pasm drenażowych lub wolnych przestrzeni pomiędzy podkładkami.


Schlüter®-BARA-RWL

Materiał

Schlüter-BARA-RWL dostępny jest jako profil aluminiowy z barwną powłoką licową.

Właściwości materiału i zakres zastosowania:
Schlüter-BARA-RWL wykonany jest z barwnie powlekanego aluminium, formowanego w procesie walcowania na zimno ze zwojów blachy aluminiowej. Uzyskiwana metodą Coil Coating powłoka barwna posiada trwałe kolory, jest odporna na oddziaływanie promieni UV i czynników atmosferycznych. Powierzchnię profilu należy chronić przed przedmiotami mającymi właściwości ścierne.

W szczególnych przypadkach, w zależności od oczekiwanych oddziaływań chemicznych lub obciążeń mechanicznych, należy wyjaśnić możliwość zastosowania profilu Schlüter-BARA-RWL.


Schlüter®-BARA-RWL

Wskazówki

Profil Schlüter-BARA-RWL nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów konserwacyjnych lub pielęgnacyjnych. Powlekana powierzchnia aluminium ma trwałe kolory. Uszkodzenia powierzchni usuwa się przez ich polakierowanie.


Schlüter®-BARA-RWL

Produkty


Schlüter-BARA-RWL

Uwaga: Narożniki zewnętrzne i łączniki są identyczne z systemem Schlüter®-BARA-RW.

* Do nr art. dodać kolor (np. RWL 120 PG). Kolory:
GM = szary metaliczny, RAL 9006
PG = szary pastelowy, urządzenia sanitarne „manhattan“


Schlüter®-BARA-RWL

Pobierz


Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Kod kolorystyczny Schlüter®
Kod kolorystyczny Schlüter®

Od "delikatna morela" po "ceglano czerwony" - tutaj znajdziesz wszelkie kolory

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki  


Profile Schlüter® z perforacją radialną
Profile Schlüter® z perforacją radialną