logo

Schlüter®-BARA-RTP

Zastosowanie i funkcje

Schlüter®-BARA-RTP jest profilem brzegowym służącym do mocowania systemu rynien Schlüter®-BARIN, nadającym się do montażu na wolnej krawędzi istniejących konstrukcji balkonów lub tarasów.

Schlüter®-BARA-RTP mocuje się wkrętami 5 mm w odstępach ok. 50 cm na czołowej krawędzi wolnego brzegu balkonów lub tarasów.

W dolnej krawędzi części czołowej profilu Schlüter®-BARA-RTP znajduje się wyprofilowana w kształcie litery T komora, służąca do mocowania rynny Schlüter®-BARIN przy użyciu samogwintujących śrub. Dzięki podłużnym otworom systemu Schlüter®-BARIN możliwa jest regulacja wysokości położenia rynny.


Schlüter®-BARA-RTP

Obróbka

    1. Przed montażem profilu brzegowego Schlüter®-BARA-RTP w czołowej części konstrukcji należy nawiercić otwory 8 mm w odstępach ok. 50 cm. Aby nawiercane otwory znajdowały się dokładnie w miejscach otworów w profilu, Schlüter®-BARA-RTP można przyłożyć w odpowiednim miejscu do czoła konstrukcji jako szablon do wiercenia otworów.
    2. Po założeniu kołków rozporowych, profil brzegowy Schlüter®-BARA-RTP przykręca się specjalnymi wkrętami Schlüter®-BARA-RTPS 540. Aby profil na całej powierzchni przylegał do czołowej powierzchni konstrukcji posadzki zaleca się tylną wyprofilowaną stronę wypełnić uprzednio hydraulicznie wiążącą zaprawą cienkowarstwową.
    3. Po zamontowaniu Schlüter®-BARA-RTP można przystąpić do mocowania systemu rynien Schlüter®-BARIN do profilu przy użyciu dostarczanych śrub. Podłużne otwory umożliwiają wykonanie nachylenia rynny odpowiednio do potrzeb.
    4. Wskazówki: Do narożników wewnętrznych i zewnętrznych dostępne są gotowe kształtki. Połączenie poszczególnych profili Schlüter®-BARA-RTP pomiędzy sobą wykonuje się, pozostawiając w miejscach styku ok. 5-milimetrowy odstęp, który zakrywa się następnie przyklejanymi na spoiny łącznikami.

Schlüter®-BARA-RTP

Materiał

Schlüter®-BARA-RTP wykonany jest z chromianowanego i barwnie powlekanego aluminium.

Właściwości materiału i zakres zastosowania:
Powłoka zewnętrzna profilu aluminiowego ma trwały kolor i jest odporna na promienie słoneczne i oddziaływania atmosferyczne. Powierzchnię licową profilu należy chronić przed ścieraniem.

W szczególnych, konkretnych przypadkach, w zależności od oczekiwanych oddziaływań chemicznych lub obciążeń mechanicznych, należy wyjaśnić możliwość stosowania profilu Schlüter®-BARA-RTP.


Schlüter®-BARA-RTP

Wskazówki

Profil Schlüter®-BARA-RTP nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów konserwacyjnych lub pielęgnacyjnych. Powlekana powierzchnia zewnętrzna aluminiowego profilu jest odporna na promienie słoneczne i ma trwałe kolory. Uszkodzenia powierzchni licowych usuwa się przez ich polakierowanie.


Schlüter®-BARA-RTP

Produkty


Schlüter-BARA-RTP


Schlüter-BARA-RTP/E


Schlüter-BARA-RTP/E


Schlüter-BARA-RTP/S

kpl. = 10 szt.


Schlüter-BARA-RTP/I


Schlüter-BARA-RT/V


Schlüter®-BARA-RTP

Pobierz


Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Kod kolorystyczny Schlüter®
Kod kolorystyczny Schlüter®

Od "delikatna morela" po "ceglano czerwony" - tutaj znajdziesz wszelkie kolory

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki