logo

Schlüter®-BARA-RKL/-RKLT

Zastosowanie i funkcje

Schlüter-BARA-RKL/ -RKLT są kątowymi profilami zakończeniowymi z uformowanym okapnikiem przezaczonymi do wielkoformatowych elementów płytowych układanych w zależności od potrzeb na podłożach grysowych i żwirowych lub na pierścieniach Schlüter-TROBA-STELZ.

Profile zapewniają estetyczne wykończenie krawędzi i chronią odkryty brzeg posadzki przed wydostawaniem się sypkiego podłoża.

Pionowa krawędź kątownika zakrywa poszczególne warstwy posadzki. W dolnej części ionowej krawędzi profilu znajdują się otwory odwadniające w odstępie ok. 7,5 cm, umożliwiające odprowadzenie zbierającej się w konstrukcji posadzki wody.

Wysunięty okapnik chroni przed powstawaniem zacieków. Do samonośnych płyt ceramicznych i płyt z kamienia naturalnego o grubości 2 cm dostępne są profile o wysokości 35mm lub 40 mm.

W dolnej części profilu Schlüter- RKLT znajduje się wyprofilowana w kształcie litery T komora, służąca do mocowania rynny Schlüter-BARIN. Podłużne otwory montażowe w systemie rynnowym Schlüter-BARIN pozwalają na odpowiednią regulację spadku rynny.


Schlüter®-BARA-RKL/-RKLT

Obróbka

  1. Uszczelnienie zgodnie z DIN: Profile należy przed montażem uszczelnienia przykleić do podłoża materiałem uszczelniającym. Następnie można przykleić uszczelnienie, dochodząc nim w pobliże otworów odwadniających. Miejsca styków profili należy uprzednio uszczelnić samoprzylepną włókniną mocującą Schlüter-BARA-HV (patrz rys. 1).
  2. Uszczelnienie z Schlüter-KERDI: Profile należy przed montażem uszczelnienia przykleić do podłoża przy użyciu odpowiedniego kleju - np. Schlüter-KERDI-COLL. Miejsca styków profili należy uprzednio uszczelnić samoprzylepną włókniną mocującą Schlüter-BARA-HV (patrz rys. 1). Następnie nanosi się Schlüter-BARA-HV na ramię mocujące pofilu (patrz rys. 2). Przed układaniem włókniny mocującej należy oczyścić miejsca klejenia z substancji utrudniających klejenie (np. tłuszczy). Następnie można kleić uszczelnienie Schlüter-KERDI aż do miejsc graniczących z otworami odwadniającymi. Na ramiona profilu uszczelnienie Schlüter-KERDI mocuje się za pomocą kleju uszczelniającego Schlüter-KERDI-COLL.
  3. W przypadku istniejącej izolacji przeciwwilgociowej, profil przykleja się do podłoża przy użyciu odpowiedniego kleju i odpowiednio ustawia. Należy przy tym zwrócić uwagę, aby izolacja dochodziła do okapnika lub rynny.
    1. W przypadku zastosowania Schlüter-BARA-RKL/-RKLT jako listwy przytrzymującej żwir, podłoże żwirowe układa się na matę drenażową Schlüter-TROBA lub Schlüter-TROBA-PLUS i wyrównuje jego powierzchnię, odpowiednio do założonej grubości, poniżej górnej krawędzi profilu. Dla ustabilizowania obszaru brzegowego należy żwir lub warstwę grysu zwiątać ze sobą. Następnie układa się płyty samonośne na wyrównanym podłożu żwirowym lub grysowym.
    2. W przypadku posadzek na podporach, np. przy użyciu pierścieni szalunkowych Schlüter-TROBA-STELZ, podpory w zewnętrznym obstarze posadzki ustawia się na ramionach mocujących profili. Następnie na nich układa się płyty samonośne.
  4. Profile między sobą układa się na styk z zachowaniem około 5 milimetrowej przerwy i łączy przez zamontowanie systemowych złączek. Do wewnętrznych i zewnętrznych narożników dostępne są odpowiednie kształtki.
  5. Po wykonaniu posadzki można rozpocząć montaż systemu rynnowego Schlüter-BARIN przy użyciu dostarczanych w zestawie śrub. Podłużne otwory w rynnie pozwalają na zamocowanie jej z odpowiednim spadkiem. Wskazówka: W trakcie montażu należy zwrócić uwagę, aby nie dopuścić do zakrycia otworów odprowadzających wodę.

Schlüter®-BARA-RKL/-RKLT

Materiał

Profile są dostępne w wersji:

  • AC = aluminium malowane proszkowo


Właściwości materiału i zakres zastosowania:
Malowana proszkowo powłoka zewnętrzna profilu aluminiowego ma trwały kolor, jest odporna na promienie UV i działanie czynników atmosferycznych. Powierzchnię licową profilu należy chronić przed ścieraniem. W szczególnych przypadkach, w zależności od oczekiwanych oddziaływań chemicznych lub mechanicznych należy wyjaśnić możliwość stosowania profili.


Schlüter®-BARA-RKL/-RKLT

Wskazówki

Schlüter-BARA-RKL 35 i 40 znajdują szczególne zastosowanie do płyt o grubości 2 cm.

Jako zakrywający profil o regulowanej wysokości z barwnie powlekanego aluminium dostępny jest Schlüter-BARA-RHA.

Jest on nasuwany na profil nośny i służy jako ograniczenie krawędzi balkonu lub tarasu. Wraz z profilem RKL/-RKLT może zostać o wbudowany do wysokości 140 mm, patrz: opis techniczny produktu 5.16.

Profile nie wymagają żadnej szczególnej pielęgnacji. Malowana proszkowo powierzchnia zewnętrzna aluminium zapewnia trwałość koloru. Uszkodzenia powierzchni usuwa się przez ich polakierowanie.


Schlüter®-BARA-RKL/-RKLT


<a name='rkl'></a>Schlüter®-BARA-RKL

Schlüter®-BARA-RKL jest kątowym profilem narożnym z otworami odwadniającymi wykonanym z barwnie powlekanego aluminium. Nadaje się on do wielkoformatowych elementów płytowych układanych na luźnej podsypce żwirowej lub grysowej, względnie na podkładkach.

<a name='rkl'></a>Schlüter®-BARA-RKL

Do nr art. dodać kolor (np. RKL 30 PG)

* Kolory:

GM = szary metaliczny, RAL 9006
PG = szary pastelowy, urządzenia sanitarne „manhattan”
SB = czarno brązowy, RAL 8019

Wskazówka:
Schlüter®-BARA-RKL 35 i 40 nadaje się szczególnie do płyt z kamienia naturalnego o grubości 2 cm.


Schlüter®-BARA-RKL MyDesign

Produkt ten jest częścią naszego nowego programu MyDesign w różnych wariantach, dzięki czemu jest dostępny w 190 odcieniach kolorów RAL Classic. Wszystkie informacje, na przykład o procesie zamawiania, są dostępne na naszej stronie MyDesign.

Schlüter®-BARA-RKL MyDesign

* Do numeru artykułu dodać wysokość (np. C / RKL 30 A)


Schlüter-BARA-RKL/E


Schlüter-BARA-RKL/E


Schlüter-BARA-RKL/I


Schlüter-BARA-RKL/V


<a name='rklt'></a>Schlüter®-BARA-RKLT

Schlüter®-BARA-RKLT posiada wyprofilowaną w kształcie teownika komorę służącą do montażu systemu rynnowego Schlüter®-BARIN.

<a name='rklt'></a>Schlüter®-BARA-RKLT

* Do nr art. dodać kolor (np. RKLT 75 PG). Kolory:
GM = szary metaliczny, RAL 9006
PG = szary pastelowy, urządzenia sanitarne „manhattan”
SB = czarno brązowy, RAL 8019

Nowy kolor czarno brązowy (SB)


Schlüter-BARA-RKLT/E


Schlüter-BARA-RKLT/E


Schlüter-BARA-RKLT/I


Schlüter®-BARA-RKL/V


Schlüter®-BARA-RKL/-RKLT

Pobierz


Schlüter®-BARA-RKL / -RKLT

Film(y)

Tu znajdą Państwo będące do dyspozycji wszystkie filmy dotyczące produktów i ich zastosowania.

 


Konstrukcja balkonowa: układany luzem kamień naturalny na podstawach z zaprawy z drenażem
Konstrukcja balkonowa: układany luzem kamień naturalny na podstawach z zaprawy z drenażem
Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Kod kolorystyczny Schlüter®
Kod kolorystyczny Schlüter®

Od "delikatna morela" po "ceglano czerwony" - tutaj znajdziesz wszelkie kolory

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki