logo

Schlüter®-BARA-RK

Zastosowanie i funkcje

Schlüter-BARA-RK jest profilem zakończeniowym do zakrycia nieosłoniętych krawędzi konstrukcji posadzek na balkonach i tarasach. 

Profil ten umożliwia estetyczne wykończenie nieosłoniętych krawędzi jastrychu, chroniąc je jednocześnie przed destrukcyjnym działaniem czynników atmosferycznych. Wysunięty okapnik zakrywa odsłoniętą krawędź drenażu powierzchniowego Schlüter-TROBA-PLUS ułożonego pod warstwą jastrychu. 

Trapezoidalnie perforowane ramię mocujące Schlüter-BARA-RK zatapia się całkowicie w jastrychu w trakcie wykonywania wylewki jastrychowej, przy czym należy zwrócić uwagę, aby licowała ona z górną krawędzią profilu.
Aby zapobiec ewentualnemu gromadzeniu się wody w jastrychu, pomiędzy izolacją przeciwwilgociową a jastrychem, należy ułożyć drenaż powierzchniowy Schlüter­ -TROBA-PLUS. 

W przypadku układania maty Schlüter-DITRA powierzchnię jastrychu należy zatrzeć do wysokości 3 mm poniżej górnej krawędzi profilu. Schlüter-DITRA oddziela posadzkę z płytek od warstwy jastrychu i neutralizuje w ten sposób naprężenia pomiędzy płytkami a jastrychem, będące rezultatem odkształceń powodowanych przede wszystkim zmianami temperatur. Poza tym Schlüter­ -DITRA w połączeniu z posadzką z płytek tworzy w górnej warstwie zespoloną izolację przeciwwilgociową.


Schlüter®-BARA-RK

Obróbka

  1. Schlüter-BARA-RK mocuje się na odpowiedniej wysokości w obszarze brzegowym warstwy jastrychu i poziomuje. Do wykonywania narożników zewnętrznych dostępne są odpowiednie kształtki narożne. Połączenie poszczególnych końcówek profili pomiędzy sobą wykonuje się, pozostawiając w miejscach styków ok. 5-milimetrowy odstęp, który zakrywa się następnie nakładanymi na spoiny łącznikami.
  2. Powierzchnię balkonu / tarasu pokrywa się taką ilością zaprawy, aby możliwe było wbudowanie w nią konstrukcyjnego zbrojenia jastrychu (siatka AKS), przy czym siatka zbrojeniowa musi nachodzić na ramię mocujące profilu.
  3. Warstwę jastrychu rozkładającego obciążenia wykonuje się przez ułożenie odpowiednio do wysokości profilu dobranej wylewki jastrychowej, zacieranej z zachowaniem spadku ponad górną krawędź profilu Schlüter-BARA-RK. Przy ułożeniu oddzielającej i uszczelniającej maty Schlüter-DITRA należy zatrzeć starannie zagęszczony jastrych do wysokości 3 mm poniżej górnej krawędzi profilu.
  4. Wskazówka: pomiędzy izolacją przeciwwilgociową, a jastrychem należy ułożyć drenaż powierzchniowy Schlüter-TROBA­ -PLUS. Kapinos nie eliminuje zasadniczo niebezpieczeństwa kontaktu kapiącej wody z powierzchniami czołowymi lub obszarem ścian.

Schlüter®-BARA-RK

Materiał

BARA-RK to aluminiowy profil, który jest odpowiednio poddawany obróbce wstępnej, a następnie powlekany proszkowo lakierem. Profil jest dostępny w następujących wersjach materiałowych:

AC = aluminium barwnie lakierowane
C/A = MyDesign by SchlüterSystems

Właściwości materiału i zakres zastosowania:
malowana proszkowo powłoka zewnętrzna profilu aluminiowego ma trwały kolor i jest odporna na promienie UV i oddziaływania atmosferyczne. Powierzchnię licową profilu należy chronić przed ścieraniem. 

W warstwie jastrychu, w którą wbudowany jest Schlüter-BARA-RK nie może zbierać się woda (ułożenie drenażu powierzchniowego), gdyż mająca silny odczyn alkaliczny woda agresywnie oddziałuje na aluminium.

W szczególnych, konkretnych przypadkach, w zależności od oczekiwanych oddziaływań chemicznych lub obciążeń mechanicznych, należy wyjaśnić możliwość stosowania profilu Schlüter-BARA-RK.


Schlüter®-BARA-RK

Wskazówki

Profil Schlüter-BARA-RK nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów konserwacyjnych lub pielęgnacyjnych. Malowana proszkowo powierzchnia zewnętrzna aluminium trwale zachowuje kolor. Uszkodzenia powierzchni usuwa się przez ich polakierowanie.


Schlüter®-BARA-RK

Produkty


Schlüter-BARA-RK

* Do nr art. dodać kolor (np. E90 / RK 65 SB). Kolory:
BW = biel brylantowa, RAL 9003
GM = szary metaliczny, RAL 9006
HB = jasnobeżowy, RAL 1019
PG = szary pastelowy, urządzenia sanitarne „manhattan“
RB = brąz sarni, RAL 8003
SB = czarnobrązowy, RAL 8019


Schlüter®-BARA-RK MyDesign

Produkt ten jest częścią naszego nowego programu MyDesign w różnych wariantach, dzięki czemu jest dostępny w 190 odcieniach kolorów RAL Classic. Wszystkie informacje, na przykład o procesie zamawiania, są dostępne na naszej stronie MyDesign.

Schlüter®-BARA-RK MyDesign


Schlüter-BARA-RK/E


Schlüter-BARA-RK/E


Schlüter-BARA-RK/I


Schlüter-BARA-RK/V


Schlüter®-BARA-RK

Pobierz


Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Kod kolorystyczny Schlüter®
Kod kolorystyczny Schlüter®

Od "delikatna morela" po "ceglano czerwony" - tutaj znajdziesz wszelkie kolory

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki