logo

Schlüter®-BARA-RAK

Zastosowanie i funkcje

Schlüter-BARA-RAK jest profilem z okapnikiem zakańczającym nieosłonięte krawędzie konstrukcji balkonów i tarasów, montowanym na warstwie jastrychu ułożonego ze spadkiem. Dzięki obniżeniu wysuniętej części okapnika, możliwe jest zastosowanie profili krawędziowych Schlüter-RONDEC lub Schlüter-SCHIENE (do zakończenia krawędzi płytek) w takiej kolorystyce jak profile BARA-RAK.

Trapezoidalnie perforowane ramię mocujące profilu Schlüter-BARA-RAK mocuje się na krawędzi jastrychu za pomocą hydraulicznie wiążącego kleju do płytek.

Jako zespoloną warstwę izolacji stosować można Schlüter-DITRA. Możliwe jest również zastosowanie szpachlowych mas uszczelniających na bazie chemicznej lub innych izolacji zgodnych z normą DIN 18531.

Schlüter-BARA-RAK umożliwia estetyczne zakończenie nieosłoniętych krawędzi jastrychu, chroniąc je jednocześnie przed destrukcyjnym działaniem czynników atmosferycznych.


Schlüter®-BARA-RAK

Obróbka

  1. W przypadku stosowania oddzielającej i uszczelniającej maty Schlüter-DITRA, perforowane ramię mocujące profilu Schlüter-BARA-RAK osadzić na krawędzi w warstwie kleju. Matę DITRA układa się aż do ramienia mocującego. Połączenie z profilem wykonuje się wklejając taśmę uszczelniającą Schlüter-KERDI. Taśma uszczelniająca musi być przyklejona co najmniej 5 cm na matę DITRA i do miejsca powyżej wyprofilowanych rowków wysuniętej do przodu powierzchni profilu BARA-RAK za pomocą kleju uszczelniającego Schlüter- KERDI-COLL-L lub kleju montażowego Schlüter-KERDI-FIX. Następnie, przestrzegając odpowiednich wskazówek wykonawczych z opisu technicznego 6.1 Schlüter-DITRA można układać płytki na zaprawie cienkowarstwowej, wysuwając je na obrzeżu w ten sposób, aby licowały z okapnikiem BARA-RAK. W przypadku stosowania profili krawędziowych typu RONDEC, JOLLY czy SCHIENE klej do płytek nanosi się na taśmę Schlüter- KERDI-KEBA i profil osadza się całkowicie w kleju.
  2. W przypadku stosowania szpachlowych mas uszczelniających, perforowane ramię mocujące Schlüter-BARA-RAK należy osadzić w obszarze krawędzi systemu uszczelniającego. Izolację powierzchniową należy doprowadzić do wyprofilowanego rowka wystającej części profilu. Przy obróbce zespolonego systemu uszczelniającego należy stosować się do wskazówek producenta wyrobów.
  3. W przypadku stosowania izolacji powierzchniowej zgodnej z normą DIN 18351, trapezoidalnie perforowane ramię mocujące Schlüter-BARA-RAK w obszarze wolnej krawędzi przykleja się za pomocą odpowiedniej zaprawy cienkowarstwowej do jastrychu ze spadkiem. Aby w obszarze brzegowym jastrychu zapewnić stały, pozbawiony uskoków spadek powierzchni, przejście pomiędzy jastrychem, a profilem należy wyrównać przez nałożenie warstwy wyrównawczej. Nakładana następnie izolacja powierzchniowa musi nachodzić aż na wyprofilowany rowek wysuniętej do przodu części profilu i należy ją w tym miejscu nakleić na górną powierzchnię profilu, stosując w tym celu odpowiedni klej.
  4. Kolejne warstwy konstrukcji na izolacji powierzchniowej, zgodnej z normą DIN 18531, wykonuje się - zachowując obowiązujące przepisy techniczne - przez wbudowanie warstwy drenażowej przykrytej warstwą rozkładającą obciążenia lub warstwą żwiru, względnie w postaci nawierzchni użytkowej z wielkoformatowych elementów płytowych na podporach.
  5. Wskazówka: do narożników wewnętrznych i zewnętrznych dostępne są gotowe kształtki. Połączenie poszczególnych końcówek Schlüter-BARA-RAK pomiędzy sobą wykonuje się, pozostawiając w miejscach styków ok. 5-milimetrowy odstęp, który zakrywa się następnie zakładanymi na spoiny łącznikami. Należy przestrzegać odpowiednich wskazówek wykonawczych i wytycznych dotyczących robót po- sadzkarskich. Wszystkie stosowane materiały muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych, wodoodporne i nadawać się do stosowania na zewnątrz.

Abbildung 1


Schlüter®-BARA-RAK

Materiał

Profil jest dostępny w następujących wersjach materiałowych:

  • AC = aluminium barwnie lakierowane
  • C/A = MyDesign by Schlüter-Systems*

Właściwości materiału i obszar stosowania:
malowana: proszkowo powłoka zewnętrzna profilu aluminiowego ma trwały kolor i jest odporna na promienie UV i oddziaływania atmosferyczne. Powierzchnię licową profilu należy chronić przed ścieraniem.


Schlüter®-BARA-RAK

Wskazówki

Profil Schlüter-BARA-RAK nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów konserwacyjnych lub pielęgnacyjnych. Powlekana powierzchnia zewnętrzna aluminium jest odporna na promienie UV i ma trwałe kolory. Uszkodzenia powierzchni licowych usuwa się przez ich polakierowanie.


Schlüter®-BARA-RAK

Produkty


Schlüter®-BARA-RAK

Uwaga: Schlüter®-BARA-RAK nie jest przeznaczony do montowania systemu rynien Schlüter®-BARIN, chyba że w odpowiednich miejscach zostaną nawiercone otwory Ø 7 mm..

Schlüter®-BARA-RAK

* Do nr art. dodać kolor (np. RAK 50 SB).

Kolory:
BW = biel brylantowa, RAL 9003
GM = szary metaliczny, RAL 9006
HB = jasnobeżowy, RAL 1019
PG = szary pastelowy, urządzenia sanitarne „manhattan“
RB = brąz sarni, RAL 8003
SB = czarnobrązowy, RAL 8019
AG = antracytowo szary

Nowy kolor: antracytowo szary (AG)

Przy zamawianiu należy dodać nr. z nowym kolorem, np. RAK 50 AG.

 


Schlüter-BARA-RAK/E


Schlüter-BARA-RAK/E


Schlüter-BARA-RAK/I


Schlüter-BARA-RT/V


Schlüter-BARA-RT/EK


 Schlüter®-BARA-RAK MyDesign

Produkt ten jest częścią naszego nowego programu MyDesign w różnych wariantach, dzięki czemu jest dostępny w 190 odcieniach kolorów RAL Classic. Wszystkie informacje, na przykład o procesie zamawiania, są dostępne na naszej stronie MyDesign.

 Schlüter®-BARA-RAK MyDesign


Schlüter®-BARA-RAK

Pobierz


Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Kod kolorystyczny Schlüter®
Kod kolorystyczny Schlüter®

Od "delikatna morela" po "ceglano czerwony" - tutaj znajdziesz wszelkie kolory

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki  


image
Narożniki o indywidualnych kątach

Schlüter-BARA i Schlüter-BARIN