logo

Schlüter®-DILEX-F

Zastosowanie i funkcja

Schlüter-DILEX-F to prefabrykowany profil dylatacyjny z tworzywa sztucznego z bardzo wąską, wymienną wkładką strefy dylatacyjnej ze specjalnego silikonu do montażu w okładzinach z płytek. Wkładka ta jest dostępna w 10 różnych wersjach kolorystycznych. Boczne, trapezoidalnie perforowane ramiona mocujące z twardego regenerowanego PCV należy wbudować pod płytkami w warstwie kleju do płytek. Przekazują one pojawiające się ruchy do strefy dylatacyjnej.

Profil amortyzuje ruch ściskający i rozciągający. Montowana następnie strefa ruchoma, wykonana ze specjalnego silikonu ze zintegrowanym zabezpieczeniem przed wyciągnięciem, ma w stanie zmontowanym ok. 3,5 mm szerokości i optycznie odpowiada szerokości pozostałych spoin wypełnionych zaprawą.

Niewielka szerokość strefy dylatacyjnej posiada ograniczony zakres ruchu, który należy wziąć pod uwagę w odniesieniu do wymagań obiektu. Profil Schlüter-DILEX-F można stosować jako spoinę dylatacyjną w okładzinach z płytek. Zalecamy wykorzystanie go w połączeniu z naszymi matami oddzielającymi z linii produktów Schlüter-DITRA.

Jeżeli spodziewane są intensywniejsze ruchy konstrukcji okładziny, warto wziąć pod uwagę inne produkty z linii DILEX, np. Schlüter-DILEX-KS.

Oprócz obszarów mieszkalnych DILEX-F można również stosować w miejscach poddawanych obciążeniom o średniej intensywności, np. w biurach, sklepach lub salonach samochodowych.


Schlüter®-DILEX-F

Obróbka

  1. Profile DILEX-FSC należy dobrać odpowiednio do grubości płytek i warstwy klejowej zaprawy cienkowarstwowej.
  2. Nanieść klej do płytek za pomocą ząbkowanej kielni w miejscu, gdzie ma zostać ułożony profil.
  3. Wcisnąć trapezoidalnie perforowane ramię mocujące profilu DILEX-FSC w zaprawę, a następnie je wyrównać (ilustracja 1).
  4. Pokryć zaprawą klejową całą powierzchnię trapezoidalnie perforowanego ramienia mocującego profilu. Unikać zanieczyszczenia pionowego ramienia profilu.
  5. Sąsiadujące płytki należy wcisnąć w klej do płytek bez zachowania odstępu do profilu mocującego. W obszarze profilu płytki należy położyć na całej powierzchni (ilustracja 2). Powierzchnia płytek powinna w miarę możliwości licować z pomarańczową osłoną ochronną. Należy unikać wyciskania kleju spomiędzy profilu i płytek; w razie potrzeby należy go natychmiast usunąć (ilustracja 2).
  6. Okładzinę należy następnie zaspoinować odpowiednim materiałem spoinowym. Przy spoinowaniu należy pominąć miejsca, gdzie wbudowany został profil DILEX-F (ilustracja 3).
  7. Po zakończeniu spoinowania i oczyszczeniu powierzchni należy usunąć/zdjąć pomarańczową osłonę ochronną (ilustracja 4). W tym obszarze należy usunąć ze spoin i krawędzi płytek nadmiar zaprawy oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia. W tym celu użyć strony C dołączonego pomocniczego narzędzia montażowego, a następnie usunąć nadmiar materiału za pomocą odkurzacza (ilustracja 5).
  8. Wcisnąć DILEX-FIS do komory profilu stroną A i B używając pomocniczego narzędzia montażowego (ilustracja 7). Montaż miękkiej wkładki można sobie ułatwić, wtryskując wodę za pomocą pistoletu wtryskowego (ilustracja 6). W obszarze krzyżyków dystansowych można włożyć wkładkę przez środek w jednym kierunku, a następnie dosunąć do niej sąsiadujące po bokach wkładki.

Schlüter®-DILEX-F

Materiał

Schlüter-DILEX-FCS to wąski, prefabrykowany profil dylatacyjny z bocznymi, trapezoidalnie perforowanymi ramionami mocującymi, wykonanymi z twardego, regenerowanego PCV. Dolna strefa ruchoma, jak również barwiona na pomarańczowo osłona ochronna wykonana jest z miękkiego CPE. Schlüter-DILEX-FIS to wkładka z pokrytego siatką silikonu nawiniętego na rolkę ze zintegrowanym zabezpieczeniem przed wyciągnięciem, którą w razie potrzeby można później wymienić.

Właściwości materiału i obszary stosowania:
Profil jest odporny na oddziaływanie środków chemicznych używanych zwykle do pielęgnacji okładzin z płytek, jak również zabezpieczony przed rozwojem grzybów i bakterii. Pokrycie powierzchni części miękkiej DILEX-FIS zapobiega przyleganiu cząstek zanieczyszczeń.

W szczególnych przypadkach należy upewnić się co do możliwości zastosowania przewidzianego typu materiału, biorąc pod uwagę oczekiwane obciążenia chemiczne, mechaniczne i inne. Wkładka DILEX-FIS jest odporna na działanie promieni UV i wolna od plastyfikatorów.

DILEX-F stosowany jest jako spoina dylatacyjna dzieląca powierzchnię w okładzinach z płytek położonych na cienkiej warstwie zaprawy w pomieszczeniach. Dodatkowo zalecamy użycie mat oddzielających z linii produktów DITRA.

Jeżeli ze względu na wielkość pomieszczenia w powierzchni należy wykonać dylatacje, dzięki zwiększonej liczbie DILEX-F na powierzchni można uzyskać niezbędną amortyzację ruchów. Profile nie nadają się do stosowania ponad dylatacjami konstrukcyjnymi.


Schlüter®-DILEX-F

Wskazówki

Profile Schlüter-DILEX-F są odporne na rozwój grzybów i bakterii. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji ani konserwacji. Profile należy czyścić jednocześnie z płytkami za pomocą ogólnie dostępnych, stosowanych w domu środków czystości.


Schlüter®-DILEX-F

Produkty


Schlüter®-DILEX-FCS

Schlüter-DILEX-FCS to profil dylatacyjno-mocujący z ramionami mocującymi z twardego regenerowanego PCV, który tworzy dylatacje o szerokości ok. 3,5 mm bez ochrony krawędzi okładziny i nie styka się ze spoiną cementową, tylko bezpośrednio z płytką. Zintegrowaną osłonę ochronną zdejmuje się po ułożeniu płytek w celu zamocowania wkładki Schlüter-DILEX-FIS.

Schlüter®-DILEX-FCS


Schlüter®-DILEX-FIS

Schlüter-DILEX-FIS to wkładka z nawiniętego na rolkę silikonu z siatką platynową do wąskich dylatacji z powierzchnią licową o szerokości ok. 3,5 mm. Jest ona dostępna w wymienionych poniżej popularnych kolorach spoin. Za pomocą dołączonego narzędzia montażowego można równomiernie i szybko wcisnąć wkładkę do ułożonego wcześniej profilu mocującego Schlüter-DILEX-FCS. Zintegrowane z wkładką zabezpieczenie przed rozciąganiem zapobiega niepożądanym zmianom długości.

Schlüter®-DILEX-FIS

Wskazówka:
Narzędzie montażowe wchodzi w zakres dostawy.

Do numeru artykułu dodać kolor (np. FIS 300 C)
* Kolory: BW - C - DA - FG - G - GS - HB - PG - SG - SP


Schlüter®-DILEX-F


Schlüter®-DILEX-F

Film(y)

Tu znajdą Państwo będące do dyspozycji wszystkie filmy dotyczące produktów i ich zastosowania.


Schlüter-DILEX-F: Wąska dylatacja z rolki
Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Kod kolorystyczny Schlüter®
Kod kolorystyczny Schlüter®

Od "delikatna morela" po "ceglano czerwony" - tutaj znajdziesz wszelkie kolory

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki