logo

Uszczelnienie w łazience

W łazienkach zbiera się duża ilość wilgoci: w obszarze pryszniców i wanien w formie rozpryskanej wody, we wszystkich źródłach wody powstaje para wodna, która zbiera się na ścianach i podłodze. Czasem przez nieuwagę - np. przez przelanie wanny - mogą pojawić się większe ilości wody. Często w łazience stoi także pralka, która może być nieszczelna. Prysznice, których posadzka licuje z resztą posadzki w łazience to obecnie trend - woda spod prysznica nie spływa do osobnego brodzika, lecz bezpośrednio do wpustu podłogowego.

Wyzwanie: unikanie szkód podłoża wywoływanych wilgocią

Powszechne jest mniemanie, że posadzki z płytek są wodoszczelne. Twierdzenie to przyjąć można jedynie z zastrzeżeniem: wilgoć może przedostawać się do podłoża przez spoiny.

Następstwo:

Szkody substancji budowlanej powodowane wilgocią. Chyba, że zadbacie Państwo o odpowiednie uszczelnienie.

Rozwiązanie problemu: uszczelnienie zespolone z posadzką z płytek

Ponieważ uszczelnienie bitumiczne w połączeniu z płytkami jest bardzo pracochłonne, przewagę zdobyły w tego typu rozwiązaniach uszczelnienia zespolone.

Stosując Schlüter®-DITRA, Schlüter®-KERDI, -KERDI-FIX, -KERDI-COLL szybko i pewnie można wykonać uszczelnienie zespolone z płytkami lub kamieniem naturalnym.

Jeżeli podłoże pod płytki nie jest odpowiednio nośne, konieczne są zwykle skomplikowane prace dodatkowe i dodatkowe izolacje. Stosując Schlüter®-KERDI-BOARD sprawa bardzo się ułatwia - niezależnie od tego czy ściana murowana, lekki szkielet konstrukcyjny z drewna lub metalu, podłoża mieszane lub istniejące w obiektach remontowanych, można stworzyć gotowe pod płytki podłoże.

Schlüter®-DITRA

Schlüter®-DITRA

Schlüter-DITRA jest wstęga polipropylenowa z podciętymi w kształcie jaskółczego ogona kwadratowymi zagłębieniami i naniesioną od spodniej strony włókniną nośną. Schlüter-DITRA służy - w połączeniu z okładziną ceramiczną - jako warstwa uszczelniająca, wyrównująca ciśnienie pary wodnej przy wilgoci występującej w podłożu i jako warstwa oddzielająca przy podłożach problematycznych.
Dalej

Schlüter®-KERDI / KERDI-KEBA

Schlüter®-KERDI / KERDI-KEBA

Schlüter®-KERDI jest matą uszczelniającą z polietylenu obustronnie pokrytą włókniną, umożliwiającą połączenie z klejem do płytek. Mata ta nadaje się przede wszystkim do wykonania uszczelnień zespolonych wraz z wykładzinami ceramicznymi na ścianie i posadzce.
Schlüter®-KERDI-DS nadaje się ze względu na wysoką odporność na dyfuzję pary wodnej do zastosowania w połączeniu z wykładziną ceramiczną jako paroizolacja.
Schlüter®-KERDI-KEBA są taśmami uszczelniającymi z polietylenu obustronnie pokrytą włókniną. Nadają się one do uszczelnienia połączeń na styk i połączeń pomiędzy ścianą a posadzką.
Dalej

Schlüter®-KERDI-COLL-L

Schlüter®-KERDI-COLL-L

Schlüter-KERDI-COLL-L jest dwuskładnikowym klejem uszczelniającym na bazie dyspersji akrylowej nie zawierającej rozpuszczalników - i cementowego proszku reaktywnego.
Dalej

Schlüter®-KERDI-FIX

Schlüter®-KERDI-FIX

Schlüter®-KERDI-FIX jest elastycznym klejem montażowym na bazie polimeru typu MS. Nadaje się do klejenia profili i Schlüter®-KERDI-BOARD, jak również do klejenia połączeń taśm uszczelniających Schlüter®-KERDI.
Dalej

Schlüter®-KERDI-BOARD

Schlüter®-KERDI-BOARD

Schlüter®-KERDI-BOARD jest wielofunkcyjnym podłożem pod płytki do ścian, które jednocześnie może pełnić funkcję uszczelnienia zespolonego z powierzchnią z płytek a poza tym stanowić płytę konstrukcyjną o szerokim zakresie stosowania.
Dalej

Schlüter®-KERDI-LINE

Schlüter®-KERDI-LINE

Schlüter®-KERDI-LINE jest wieloelementowym systemem odpływowym do budowy bezbrodzikowych pryszniców z płytek ceramicznych, kamienia naturalnego lub posadzek przemysłowych. Składa się z korpusu rynny z walcowanej stali nierdzewnej oraz pokrywy/konstrukcji ramki, które dają się dopasować do dowolnej grubości posadzki za pomocą dostępnych w zestawie pomocy montażowych.
Dalej

Schlüter®-KERDI-SHOWER-LT / -LTS

Schlüter®-KERDI-SHOWER-LT / -LTS

Schlüter-KERDI-SHOWER-LT jest płytą ze spadkiem wykonaną z wytrzymałego na nacisk polistyrenu ekspandowanego (EPS). Została ona zaprojektowana jako element do systemu odwodnienia liniowego Schlüter-KERDI-LINE. Na powierzchni płyty ze spadkiem naklejona jest już mata uszczelniająca Schlüter-KERDI.
Dalej

Schlüter®-KERDI-SHOWER-T

Schlüter®-KERDI-SHOWER-T

Schlüter®-KERDI-SHOWER-T jest modularnym systemem do budowy bezbrodzikowych pryszniców z płytkami ceramicznymi. Płyty ze spadkiem dostępne są w różnych wymiarach, i oferują dla wielu inwestycji odpowiednie rozwiązanie.
Dalej

Schlüter®-KERDI-DRAIN

Schlüter®-KERDI-DRAIN

Schlüter®-KERDI-DRAIN jest podłogowym wpustem ściekowym zapewniającym pewne połączenie z uszczelnieniem zespolonym Schlüter®-KERDI lub innymi systemami uszczelnień zespolonych.
Dalej

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Nowy klej uszczelniający do Schlüter®-KERDI
Nowy klej uszczelniający do Schlüter®-KERDI

Schlüter®-KERDI-DS - Uszczelnienie zespolone z paroizolacją
Schlüter®-KERDI-DS - Uszczelnienie zespolone z paroizolacją

Wellness dla substancji budowlanej
Wellness dla substancji budowlanej

Schlüter®-KERDI-DS

Po prostu szczelny: Schlüter®-KERDI-COLL
Po prostu szczelny: Schlüter®-KERDI-COLL

Anschlüsse und Stoßverbindungen