• Dank flachem Aufbau lässt sich die Fußbodenheizung BEKOTEC-THERM im Altbau nachrüsten.

Udostępnij

Późniejsze zastosowanie w istniejącym budynku

Zabytkowy budynek sakralny czy dom z lat sześćdziesiątych: Schlüter-BEKOTEC-THERM przyczyniło się do tego, że w niezliczonych istniejących obiektach poddawanych remontom lub renowacji, pomieszczenia starych budynków otrzymały pod względem energetycznym standardy zgodne z duchem czasu. Przez niewielką grubość systemu i związane z tym niewielkie obciążenia statyczne podłogi, system ten nadaje się idealnie do wykonywania ogrzewań podłogowych w istniejących już obiektach.

Cienkie i lekkie – idealne ogrzewanie podłogowe do renowacji starych budynków​Ponieważ jastrych grzewczy nanoszony na systemy BEKOTEC-THERM jest szczególnie cienki, dlatego też cała konstrukcja jest niezwykle lekka i niska. Nabiera to przede wszystkim znaczenia w budynkach już istniejących – w takich przypadkach chodzi zwykle o każdy milimetr grubości podłogi. Ale także w nowych obiektach niewielka grubość konstrukcji jest zaletą, gdyż dzięki temu otrzymuje się rezerwy na dodatkowe izolacje akustyczne.

Dla porównania: konwencjonalne systemy ogrzewań podłogowych wymagają przykrycia rur grzewczych jastrychem o grubości co najmniej 45 mm. Przez to metr kwadratowy jastrychu waży ponad 130 kg. System Schlüter-BEKOTEC bazuje na cienkowarstwowej konstrukcji i pozwala na przykrycie rur tylko 8 mm warstwą jastrychu ponad wypukłościami. Rezultat: ponad 50% redukcji ciężaru jastrychu na metr kwadratowy!

Izolacja. Ogrzewanie. Jastrych.

Schlüter®-BEKOTEC-EN 18 FTS kommt auf eine niedrige Höhe von 23 mm.

W przypadku Schlüter-BEKOTEC-EN 18 FTS jest to konstrukcja o grubości tylko 23 mm. Są to płyty z wypukłościami powiązane z izolacją akustyczną (sprawdzone 25 dB). Ta kombinacja może być układana bezpośrednio na nośnym podłożu: na przykład na betonie lub stropie drewnianym. W płycie umieszcza się następnie zarówno rury grzewcze, jak i jastrych.

Silna waga lekka!

Włącznie z wymaganą 8 mm warstwą przykrywającą jastrychu Schlüter-BEKOTEC-EN 18 FTS pozwala na wykonanie konstrukcji o grubości zaledwie 31 mm i najmniejszym możliwym ciężarze 52 kg/m². Wynikiem jest mocne, a zarazem lekkie w swojej konstrukcji rozwiązanie, które ucieszy każdego projektanta – także pod względem statycznym dla Twojego obiektu. Życie może być takie łatwe...

Dowiedz się więcej o BEKOTEC-THERM

Rozwiązanie ''bardziej cienko się już nie da''

Schlüter®-BEKOTEC-EN 12 FK baut gerade einmal 12 mm auf - perfekt für Altbau-Sanierungen.

Schlüter-BEKOTEC-EN 12 FK jest cienkowarstwową płytą z wypukłościami o grubości 12 mm. Z podciętymi wypukłościami BEKOTEC-EN-12 FK stanowi pewną podporę dla rur grzewczych o średnicy 10 mm.

Wraz z 8 mm warstwą jastrychu przykrywającą płyty z wypukłościami, system Schlüter-BEKOTEC-EN 12 FK prowadzi do uzyskania niezwykle cienkich konstrukcji o grubości 20 mm i ciężarze 40 kg/m².

Nie trzeba frezować!

Ogrzewanie podłogowe Schlüter-BEKOTEC-EN 12 FK perfekcyjnie nadaje się do renowacji lub remontu. W przypadku konstrukcji, których nie można obciążać zbyt dużymi dodatkowymi obciążeniami lub które nie pozwalają na duże dodatkowe grubości podłóg, dzięki Schlüter-BEKOTEC-EN 12 FK nie ma powodu na rezygnację z ogrzewania podłogowego. Dzięki systemowi płyt z wypukłościami pozbywamy się czasochłonnego frezowania – krótki czas budowy – mniejsze nakłady!

Cienkie, ale dobre!

Całkiem niezłe rozwiązanie. Mimo swoich niewielkiej grubości, konstrukcje naszych podłóg wytrzymują takie same obciążenia, jak konwencjonalne jastrychy i mogą przejmować bardzo wysokie obciążenia użytkowe. Nasze systemy Schlüter-BEKOTEC były stosowane już w salonach samochodowych. Fakt, że nasze systemy wytrzymują 3,5-tonowego SUVa powinien Cię przekonać, że nadają się spokojnie także do Twojego projektu – zgadza się?

Renowacja energetyczna

Inwestorzy, przy renowacji pojedynczych pomieszczeń – np. łazienek – często stają przed wyborem: „ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?“ Nawet, jeżeli dany obiekt wyposażony jest w konwencjonalne grzejniki, system Schlüter-BEKOTEC-THERM oferuje możliwość wykonania nowego ogrzewania w istniejących pojedynczych pomieszczeniach. I to w oszczędny sposób, który redukuje zużycie energii i daje do dyspozycji więcej miejsca w pomieszczeniu.

Projektanci i inwestorzy mogą decydować, czy w ramach renowacji cały obiekt wyposażyć w nowoczesne ogrzewanie, czy też zastosować energetyczną renowację pojedynczych pomieszczeń przez zainstalowanie ogrzewania powierzchniowego. Jeżeli zachodzi potrzeba uszczelnienia powierzchni podłogi, to dzięki macie Schlüter-DITRA jest to możliwe bez większych dodatkowych nakładów.

 • Przykład: wzorcowa łazienka bez barier firmy Schlüter

  Wzorcowa łazienka bez barier firmy Schlüter

  Barrierefreies Musterbad mit Schlüter-Produkten

  Niemieckie Towarzystwo Gerontotechniki (GGT) oferuje specjalistom z przemysłu, handlu i rzemiosła, jak również zainsteresowanym osobom prywatnym obszerny serwis w temacie „50 plus“. Na stałej wystawie „Forum generacji“ GGT w Iserlohn przedstawione są liczne oferty dotyczące budowania i mieszkania bez barier.

  Częścią wystawy jest łazienka bez barier, która wyposażona jest w produkty i rozwiązania systemowe Schlüter. Obok bezbrodzikowego prysznica z odpływem liniowym Schlüter-KERDI-LINE, a także profilu zatrzymującego wodę Schlüter-SHOWERPROFILE-WS i profilu Schlüter-DECO-SG do montowania szklanych ścian prysznica, przedstawiony jest także wpust Schlüter-KERDI-DRAIN do centralnego odwodnienia punktowego.

  Dodatkowy komfort w łazience zapewniają szybko nagrzewające się płytki podłogowe. Dlatego też łazienka GGT wysposażona jest także w nasze cienkowarstwowe, energooszczędne ogrzewanie podłogowe Schlüter-BEKOTEC-THERM. Poza tym na oklejonej płytkami ławie znalazło zastosowanie elektryczne ogrzewanie powierzchniowe Schlüter-DITRA-HEAT-E.

  Umywalka oraz znajdujące się powyżej lustro są elegancko oświetlone systemową techniką profili świetlnych Schlüter-LIPROTEC. Szczególnym rozwiązaniem jest odpływ w umywalce, wykonany z rynny odwadniającej Schlüter-KERDI-LINE.

  Jako podstawowy materiał do wykonania łazienki zastosowano podłoże pod płytki Schlüter-KERDI-BOARD. Użyte do budowy płytki pochodzą z firmy Agrob Buchtal.

Ein neues Duscherlebnis: Warme Wandlfliesen in der Dusche mit DITRA-HEAT-E.

Ciepłe płytki na ścianie i podłodze w poddanej renowacji łazience

Również elektryczne ogrzewanie powierzchniowe Schlüter-DITRA-HEAT-E nadaje się świetnie do układania w istniejących już pomieszczeniach. System służy jako uzupełnienie istniejących ogrzewań i oferuje wysokowydajne ogrzewanie powierzchni do ciepłych płytek pod stopami przed uwywalką lub przyjemnego ciepła w obszarze prysznica. Tworzące kompletny system ogrzewanie cienkowarstwowe wraz z uszczelnieniem ma imponująco niewielką wysokość wynoszącą 5,5 mm.

Wykonanie ogrzewania podłogowego w istniejącym budynku: koszty

Nasz kalkulator kosztów pozwala na szybkie niezobowiązujące sprawdzenie kosztów ogrzewania podłogi BEKOTEC-THERM.

Udostępnij

Endlich barfuß über warme Fliesen laufen - dank einer Fußbodenheizung von Schlüter!

Poznaj kompletny system Schlüter®-BEKOTEC-THERM!

Schlüter®-BEKOTEC-THERM