Udostępnij

Ciepłe stopy w Juulsbjergparken

Kompleks mieszkalny z ceramiczną podłogą klimatyzowaną

W duńskim Bredballe w pobliżu miasta Vejle powstało osiedle mieszkaniowe Luulsbjergparken z kompleksem budynków z 88 mieszkaniami o łącznej powierzchni ponad 10.000 m², które łączą w sobie najwyższe wymagania pod względem architektury i energooszczędnego budownictwa.

Obok wysokowydajnej termoizolacji i modułów solarnych firma Hansson & Knudsen Vest A/S jako generalny wykonawca dla spółdzielni mieszkaniowej ØsterBO postawiła także na ceramiczną podłogę klimatyzowaną Schlüter-BEKOTEC-THERM. I to z kilku powodów: szybki czas wykonania w porównaniu do konwencjonalnego ogrzewania podłogowego był jednym z argumentów dla tego projektu. Ze względu na należące do systemu oddzielenie zespolone Schlüter-DITRA eliminowany jest długi czas oczekiwania na wyschnięcie i dojrzenie jastrychu, dzięki czemu czas wykonania instalacji może być krótszy nawet o 6 tygodni.

Cienkowarstwowość systemu przyczynia się ponadto do tego, że jest on szybkoreagujący. To był jeden z dalszych ważniejszych argumentów dla inwestorów, gdyż w ten sposób można nocą obniżać temperaturę, co pozwala na zaoszczędzenie energii i kosztów. Søren Ahle Hansen, prezes ØsterBO, jest zadowolony z przebiegu projektu i zwraca uwagę na dodatkową zaletą instalacji BEKOTEC-THERM: „System firmy Schlüter-Systems oferuje nie tylko wysoki komfort, ale dla naszych mieszkańców także oszczędności kosztów ogrzewania i stanowi wydajną izolację akustyczną.“

Udostępnij

Endlich barfuß über warme Fliesen laufen - dank einer Fußbodenheizung von Schlüter!

Poznaj kompletny system Schlüter®-BEKOTEC-THERM!

Schlüter®-BEKOTEC-THERM