• Schlüter-BEKOTEC-THERM jest ogrzewaniem podłogowym pozwalającym na uzyskanie maksymalnego komfortu w pomieszczeniu przy minimalnym zużyciu energii.

  • Oszczędne
  • Szybko reagujące
  • Niewielka wysokość konstrukcji
  • Ogrzewa i chłodzi
  • Nadaje się do wielu rodzajów posadzek

Udostępnij

Odnowienie ogrzewania przy zastosowaniu Schlüter®-BEKOTEC-THERM

Die Warmwasser-Fußbodenheizung Schlüter-BEKOTEC-THERM punktet durch die niedrige Aufbauhöhe.

Schlüter-BEKOTEC-THERM jest wodnym ogrzewaniem podłogowym w systemie płyt z wypukłościami. Opatentowana konstrukcja podłogi z innowacyjną techniką grzewczą tworzy systemową, oszczędną, szybko reagującą podłogę klimatyzowaną o szczególnie niskiej temperaturze zasilania.

Już w trakcie zabudowy, poprzez szybkie i nieskomplikowane układanie, BEKOTEC-THERM oferuje wiele zalet. W połączeniu z regeneratywnymi źródłami energii energooszczędne wodne ogrzewanie podłogowe zapewnia najwyższy stopień wydajności i komfortu.

<p>Zalety BEKOTEC-THERM</p>

 • Niewielkie zużycie energii, niewielkie koszty.

  BEKOTEC-THERM benötigt wesentlich niedrigere Vorlauftemperaturen als andere Systeme.

  Ogrzewanie powierzchniowe w porównaniu z ogrzewaniem konwencjonalnym wymaga wody o temperaturze o połowę niższej, gdyż różnica pomiędzy ogrzewaną powierzchnią a powietrzem w pomieszczeniu nie musi być aż tak duża, żeby uzyskać efektywne ogrzanie wnętrza. Temperatura zasilania wody może być w konsekwencji o kilka stopni niższa. Rezulat: oszczędność energii ok. 2% na każdy stopień – i dzięki temu zaoszczędzone pieniądze przy rozliczeniu kosztów energii.

  Wyższa odczuwalna temperatura

  Ponieważ łagodne ciepło promieniowania powierzchni odczuwane jest jako szczególnie przyjemne, temperatura w pomieszczeniu może być o około dwa stonie niższa, niż w przypadku zwykłych grzejników. Odczuwalna temperatura pozostaje taka sama – w ten sposób oszczędza się energię.

  Nowoczesna technika kondensacyjna i Schlüter-BEKOTEC-THERM

  Skuteczne podwyższenie wykorzystania energii opiera się na wykorzystaniu ciepła zmiany faz pary wodnej w spalinach (odzysk przez częściową kondensację).

  Para wodna powstaje podczas spalania oleju opałowego lub gazu. Zawarte w spalinach ciepło w zwykłych kotłach ucieka bezpowrotnie wraz z parą wodną przez komin do otoczenia. W kotłach kondensacyjnych para wodna kondensuje w umieszczonym na drodze spalin wymienniku i w ten sposób energia wychwytywana jest dodatkowo po procesie spalania. Proces ten daje się wykorzystać efektywnie jedynie przy niskich temperaturach powrotu.

  Ceramiczna podłoga klimatyzowana Schlüter-BEKOTEC-THERM podwyższa wykorzystanie energii przy stosowaniu kotłów kondensacyjnych dzięki niskim temperaturom systemowym.

 • Cienkowarstwowa konstrukcja. Krótki czas budowy.

  Renowacja lub prywatny, nowy, wymarzony dom: dzięki swojej niskiej zabudowie Schlüter-BEKOTEC-THERM pasuje do Twojego projektu i gwarantuje krótki czasy wykonania – w momencie, kiedy można zacząć chodzić po jastrychu, natychmiast można przystąpić do układania płytek na macie oddzielającej Schlüter-DITRA. To skraca czas wykonania Twojej klimatyzowanej podłogi.

  Nic dziwnego, że wśród kreatywnych projektantów i inwestorów system BEKOTEC-THERM plasuje się na wysokich miejscach, jeżeli chodzi o sprawne i szybko wykonane ogrzewanie podłogowe.

  • Nie trzeba czekać na wyschnięcie jastrychu
  • Eliminowane jest czasochłonne dogrzewanie jastrychu do momentu jego dojrzałości
  • Mniej materiału = szybsze wykonanie
  • W sumie można zaoszczędzić aż do 6 tygodni czasu budowy
 • Perfekcyjne rozwiązanie do renowacji i modernizaji.

  Schlüter-BEKOTEC-THERM wymaga niewielkiej grubości warstw, dlatego też zaoszczędzić można ok. 70 kg masy jastrychu na jednym metrze kwadratowym w stosunku do typowych systemów ogrzewań podłogowych.

  Taka lżejsza konstrukcja jest dlatego idealna do renowacji i modernizacji. Nasza ceramiczna podłoga klimatyzowana może być zabudowana już od wysokości 20 mm do górnej krawędzi jastrychu. Montaż jest dopuszczalny również wtedy, gdy z konstrukcyjnych powodów niemożliwe są inne systemy ogrzewania podłogowego.

  Także w ramach „delikatnej“ renowacji niewielka grubość systemu Schlüter-BEKOTEC-THERM przekonuje – wysokość pomieszczenia ulega tylko nieznacznej zmianie, system można układać także na istniejących płytkach lub bezpośrednio na jastrychu.

  Plusy dla statyki i stanu budowlanego

  Dzięki Schlüter-BEKOTEC-THERM nie ograniczasz się pod względem statyki i stanu budowlanego! Rachunek jest prosty:

  • Mniejszy ciężar powierzchniowy oznacza mniejsze obciążenia statyczne konstrukcji budowlanej.
  • Mniejsza masa jastrychu oznacza mniej wilgoci w budynku w czasie budowy.
 • Szybki czas reakcji.

  Durch die geringe Höhe ist die Fußbodenheizung besonders reaktionsschnell.
  Durch die geringe Höhe ist die Fußbodenheizung besonders reaktionsschnell.

  Links: Aufheizverhalten einer konventionellen Fußbodenheizung - rechts: Aufheizverhalten von Schlüter®-BEKOTEC-THERM

  Dzięki ekstremalnie wysokiej wydajności i niewielkiej grubości, ten cienkowarstwowy system reaguje szybciej na zmiany temperatury, niż dotychczasowe systemy, gdyż ciepło w warstwie jastrychu oddawane jest tuż pod powierzchnią.

  W ten sposób ceramiczna podłoga klimatyzowana jest idealnym rozwiązaniem do współdziałania z ekologicznymi źródłami ciepła wykorzystującymi energie odnawialne, jak na przykład pompy ciepła. Duży plus: także z konwencjonalnymi źródłami ciepła niskie temperatury zasilania zapewniają oszczędność dla środowiska i Twojego portfela.

  W ten sposób możesz argumentować z opatentowanym systemem Schlüter-BEKOTEC-THERM:

  • Temperatura zasilania zwykłych systemów z grzejnikami wynosiła wcześniej 90-70 °C – w przypadku Schlüter-BEKOTEC-THERM jest ona w przedziale ok. 30 °C!
    
  • Dzięki powiązanym ze sobą kanałom powietrznym w oddzieleniu zespolonych Schlüter-DITRA ciepło rozprowadzane jest w szczególnie szybki i równomierny sposób.
    
  • W systemie BEKOTEC-THERM możliwe jest ustawianie temperatury na nocne godziny.
    
  • Schlüter-BEKOTEC-THERM jest idealnym partnerem w kombinacji z pompą ciepła i techniką solarną, których energia wystarcza ponadto na ogrzanie ciepłej wody użytkowej dla potrzeb łazienki i kuchni.
 • Dodatkowa powierzchnia dzięki zaoszczędzonym grzejnikom.

  Zajmujące miejsce, nieporęczne grzejniki na ścianach stają się przeszłością przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Gdyż ono pracuje w ukryciu – pod posadzką. Oznacza to dla Ciebie: więcej przestrzeni mieszkalnej.

 • Przyjemny mikroklimat wnętrza.

  Człowiek odczuwa ciepło jako szczególnie przyjemne, jeżeli...

  • ... ciepłu nie towarzyszy przeciąg.
    
  • ... pomiędzy temperaturą powietrza w pomieszczeniu, a temperaturą ścian i stropów jest jak najmniejsza różnica.
    
  • ... głowa i stopy są mniej więcej tak samo ogrzewane.

  Ogrzewanie podłogi, sufitu lub ścian oferuje wszystkie te zalety. W porównaniu z klasycznymi grzejnikami ogrzewana zostaje szczególnie duża powierzchnia, i dlatego prawie niepotrzebny jest ruch powietrza, żeby rozprowadzić ciepło w pomieszczeniu.

  Jednocześnie podłogi i ściany nie muszą być ogrzewane przez powietrze, dlatego też różnice temperatury ogrzewania powierzchniowego w stosunku do temperatury powietrza w pomieszczeniu wynoszą zaledwie kilka stopni celsjusza. I ponieważ ta różnica temperatur jest tak niewielka, ogrzewanie podłogowe odczuwane jest także latem jako przyjemne.

 • Ogrzewanie zimą, chłodzenie latem.

  BEKOTEC-THERM senkt die Raumtemperatur um bis zu 3 °C.

  Z naszym ogrzewaniem podłogowym zimne płytki ceramiczne w chłodnym okresie jesienno-zimowym przestają być problemem. BEKOTEC-THERM jest perfekcyjnym systemem grzewczym, aby także w mroźne dni mieć przyjemnie ciepło, i jednocześnie ogrzewać w komfortowy i oszczędny sposób. Nie musisz chodzić już po zimnych płytkach a w zimie pod stopami czujesz ciepło i w pomieszczeniu jest temperatura powietrza dostosowana do Ciebei.

  Chłodzenie latem

  Kiedy temperatury od maja do września sprawiają, że się pocisz, system BEKOTEC-THERM zastosować można do delikatnego chłodzenia, przestawiając sterowanie ogrzewania na chłodzenie. W ten sposób bez większych nakładów ogrzewanie podłogowe przyczynia się do powierzchniowego chłodzenia Twoich pomieszczeń. Systemy chłodzące BEKOTEC-THERM pozwalają na obniżenie temperatury o 3° Celsjusza w stosunku do pomieszczeń bez chłodzenia.

  Odpowiednia technika sterująca i regulująca znajduje się w programie produktu BEKOTEC-THERM. Do chłodzenia służą na przykład odwracalne pompy ciepła.

 • Równomierny rozkład ciepła.

  Tak szybko można poczuć się dobrze: mata oddzielająca Schlüter-DITRA wyposażona jest w kanały powietrzne, które znajdują się bezpośrednio pod płytkami. Dzięki temu ciepło rozchodzi się w szczególnie równomierny i efektywny sposób.

  Rezultat: Schlüter-BEKOTEC-THERM jest szybko reagującą ceramiczną podłogą klimatyzowaną pozwalającą na energooszczędne stosowanie bardzo niskich temperatur zasilania. To pozwala na wykonywanie szczególnie cienkowarstwowych konstrukcji jastrychu.

  Równomierne ciepło przez kanały powietrzne

  Również w przypadku większego rozstawu rur grzewczych nasza ceramiczna podłoga kimatyzowana szybko nagrzewa się do pożądanej temperatury. U nas stoisz zawsze obiema stopami na przyjemnie ogrzanej posadzce.

 • Trwałe.

  Płytki i kamień naturalny są estetyczne i ekskluzywne. Poza tym łatwe w utrzymaniu i odporne. Praktycznie się nie ulegają zniszczeniu. Szczególnie wtedy, gdy ułożone są na właściwym podłożu: z opatentowanym podłożem BEKOTEC uzyskuje się pozbawione naprężeń konstrukcje, które eliminują spękania i odkształcenia.

  Powierzchnie płytek nadają się do codziennego użytkowania, są łatwe w czyszczeniu, ognioodporne i ekstremalnie odporne na obciążenia. Nawet salony samochodowe, które poddawane są ekstremalnym obciążeniom, darzą zaufaniem nasz opatentowany system Schlüter-BEKOTEC-THERM.

  Dobre argumenty za BEKOTEC-THERM:
   

  • Okładziny z płytek pozostają trwale estetyczne i funkcjonalne.
  • Nie ma szans na powstanie spękań i odkształceń.
  • Zapewniona jest odporność na wysokie obciążenia.
  • Ceramiczne posadzki są idealne pod względem higieny.
  • Powierzchnie są ognioodporne.
 • Nadaje się do odnawialnych źródeł energii

  Pompy ciepła i Schlüter-BEKOTEC-THERM

  Niskie temperatury zasilania przyczyniają się do tego, że ogrzewania powierzchniowe są idealne do użytkowania z ekologicznymi, odnawialnymi źródłami energii, jak pomy ciepła lub systemy solarne.

  Jej szczególnie niskie temperatury zasilania sprawiają, że:

  • Ograniczony zostaje pobór prądu pompy ciepła
  • Polepsza się jej roczny bilans i w ten sposób wydajność energetyczna w okresie grzewczym
  • Następuje szybsza amortyzacja inwestycji
  • Na stałe niskie są koszty użytkowania

   

  Technika solarna i Schlüter-BEKOTEC-THERM

  Roczny wskaźnik wydajności instalacji solarnej w budynku wzrasta z każdym stopniem, o który można zmniejszyć temperaturę systemu grzewczego. Przez niewielkie temperatury zasilania ogrzewania podłogowego, instalacja solarna może być użytkowana do wspomagania ogrzewania pomieszczeń przez znacznie dłuższy czas, niż byłoby to możliwe w przypadku radiatorów. W słoneczne zimowe dni, przy odpowiednio dużej instalacji solarnej, ogrzewanie budynku może całkowicie lub wspomagająco korzystać z energii słońca. Ceramiczna podłoga klimatyzowana Schlüter-BEKOTEC-THERM zwiększa wykorzystanie energii przy zastosowaniu instalacji solarnej.

  Wynik przekonuje wielokrotnie:

  • Niższe temperatury zasilania ogrzewań powierzchniowych pozwalają na dłuższe użytkowanie ogrzewania pomieszczenia.
  • Roczny wskaźnik wydajności instalacji wzrasta. W ten sposób uzyskuje się większą wydajność energetyczną w całym okresie grzewczym.
  • Skrócona zostaje amortyzacja inwestycji.
  • Spełnione zostają wymagania wynikające z odpowiednich przepisów dotyczących energooszczędności.

Dla każdych potrzeb odpowiednie ogrzewanie podłogowe

Dokładnie dopasowane do Twoich potrzeb: Schlüter-BEKOTEC-THERM oferowane jest w 4 wersjach o różnych grubościach warstw, z izolacją termiczną lub akustyczną.

Schlüter-BEKOTEC-EN P/PF

izolujące termicznie

Schlüter-BEKOTEC-EN P/PF

Ze zintegrowaną izolacją (DEO 033) do stosowania w obszarach z wymaganiami pod względem cieplnym, np. na płytach fundamentowych.

 • Grubości: 52-69 mm
  (plus mata oddzielająca DITRA)
 • Ze zintegrowaną izolacją termiczną
 • Ciężar powierzchniowy od 57 kg/m²
 • Siatka układania 75 mm
 • Moc grzewcza do 100 W/m²
Schlüter-BEKOTEC-EN F

wszechstronne

Schlüter-BEKOTEC-EN F

Uniwersalna konstrukcja do stosowania z lub bez izolacji (akustycznej). Niewielka grubość konstrukcji, idealna do budynków nowych i renowacji.

 • Grubości: 31-48 mm
  (plus mata oddzielająca DITRA)
 • Bez izolacji, ale możliwe także w połączeniu z izolacją.
 • Ciężar powierzchniowy od 57 kg/m²
 • Siatka układania 75 mm
 • Moc grzewcza do 100 W/m²
 • Teraz też w wersji samoprzylepnej (Peel & Stick)
Schlüter-BEKOTEC-EN FTS

ciche

Schlüter-BEKOTEC-EN FK

Do optymalizacji tłumienia odgłosu kroków stosując nasz system można uzyskać do 25 db poprawy tłumienia dźwięków wg DIN EN ISO 10140-1.

 • Grubości: 31-43 mm
  (plus mata oddzielająca DITRA)
 • Zintegrowana izolacja akustyczna
 • Ciężar powierzchniowy od 52 kg/m²
 • Siatka układania 50 mm
 • Moc grzewcza do 100 W/m²
Schlüter-BEKOTEC-EN FK

waga lekka

Schlüter-BEKOTEC-EN FK

Minimalny ciężar posadzki oferuje nasza najlżejsza i najbardziej płaska konstrukcja. Możliwa jest także dalsza redukcja ciężaru, prosimy w tym celu o kontakt z nami.

 • Grubości: 20–27 mm
  (plus mata oddzielająca DITRA)
 • Przyklejone do podłoża
 • Ciężar powierzchniowy od 40 kg/m²
 • Siatka układania 50 mm
 • Moc grzewcza do 100 W/m²
 • Teraz też w wersji samoprzylepnej (Peel & Stick)
Jak działa BEKOTEC-THERM?

Zabudowa systemowa

Podstawą ogrzewań podłogowych BEKOTEC THERM jest płyta jastrychowa z wypukłościami Schlüter-BEKOTEC-EN, która oferowana jest w różnych grubościach. Pomiędzy wypukłościami układane są wysokiej jakości rury grzewcze BEKOTEC-THERM-HR, zalewane następnie konwencjonalnym jastrychem. Łącznie minimalna wysokość konstrukcji do górnej powierzchni jastrychu waha się pomiędzy 20 mm (EN 12 FK) a 52 mm (EN). Dzięki niewielkiej grubości, ogrzewanie podłogowe wymaga niskiej temperatury zasilania (27 do 32 °C) i w połączeniu z nowoczesną techniką grzewczą oszczędza koszty energii.

Daje się przyłączać do wielu instalacji grzewczych

Dzięki rozdzielaczowi obiegów grzewczych Schlüter-BEKOTEC-THERM-HV/DE system nadaje się do przyłączenia prawie do każdego rodzaju ogrzewania. Dzięki niewielkiemu zużyciu energii system grzewczy doskonale nadaje się do stosowania z odnawialnymi źródłami energii, takimi jak pompy ciepła lub instalacje solarne. W przypadku korzystania z energii ze źródeł odnawialnych, ogrzewanie podłogowe ujawnia cały swój potencjał: wg badań Politechniki Drezdeńskiej potencjalne oszczędności mogą wynosić do 9,5 % – co jest odczuwalne finansowo.

Krótki czas wykonania 

Zabudowa Schlüter-BEKOTEC-THERM nie wymaga dodatkowych przestojów: rury grzewcze układa się pomiędzy wypukłościami płyt, dzięki zmniejszeniu zużycia materiału wykonanie jastrychu skraca się do minimum, a maty DITRA pozwalają na układanie płytek natychmiast, gdy można zacząć chodzić po jastrychu. Stosując Schlüter-BEKOTEC można zrezygnować z czasochłonnego dogrzewania jastrychu celem jego dojrzewania, co przyczynia się do skrócenia czasu oczekiwania na układanie płytek.

Das BEKOTEC-THERM Fußbodenheizungssystem - Aufbau

Elementy systemowe

Przykładowo dla wszystkich systemów BEKOTEC.

 1. Schlüter®-BEKOTEC-EN
  Jastrychowa płyta z wypukłościami do montażu rur grzewczych Schlüter
 2. Schlüter®-BEKOTEC-BRS
  Pasek brzegowy do jastrychu
 3. Schlüter®-BEKOTEC-THERM-HR
  Rura grzewcza
 4. Schlüter®-BEKOTEC-THERM-HV
  Rozdzielacz obiegów grzewczych ze stali nierdzewnej z zestawem przyłączeniowym
 5. Schlüter®-BEKOTEC-THERM-VS
  Skrzynka rozdzielcza
 6. Schlüter®-BEKOTEC-THERM-ER
  Czujnik pomieszczenia
 7. Schlüter®-BEKOTEC-THERM-ESA
  Siłownik
 8. Schlüter®-BEKOTEC-THERM-EBC
  Moduł podstawowy „Control” z modułem przyłączeniowym
 9. Schlüter®-BEKOTEC-THERM-EET
  Regulator czasowy (opcjonalnie)
 10. Schlüter®-DITRA
  Uszczelnienie zespolone, oddzielenie, wyrównanie ciśnienia pary wodnej, rozkład ciepła

Technika sterująca i regulacyjna

 • 1.1 ER/WL – czujnik pomieszczenia do bezprzewodowej regulacji temperatury. Przekazuje bezprzewodowo aktualną temperaturę oraz ustawioną wartość żądaną do modułu przyłączeniowego EAR/WL.
  lub:
  1.2 ER – czujnik pomieszczenia do przewodowej regulacji temperatury. Przekazuje aktualną temperaturę oraz ustawioną wartość żądaną do modułu przyłączeniowego EAR.
  i:
  2.1 EBC – moduł podstawowy „Control”. Do modułu podstawowego podłączane są zarówno bezprzewodowe jak i przewodowe moduły przyłączeniowe do termostatów pomieszczenia. Dzięki temu można łatwo wykonać też instalacje mieszane oraz zainstalować dodatkowe wyposażenie. Moduł podstawowy zaopatruje przewodowe termostaty pomieszczenia w niskie napięcie 5 V poprzez odpowiednie moduły przyłączeniowe i steruje przyłączone siłowniki prądem zmiennym 230 V.
  opcjonalnie:
  2.2 EET – jednostka czasowa. Służy do sterowania czasem obniżenia temperatury. Może być zdjęty w celu ręcznego zaprogramowania, a następnie z powrotem włożony do modułu podstawowego.W fazie temperatury zredukowanej uwzględniane jest wtedy obniżenie temperatury o 4 °C. Regulator czasowy spełnia wymagania niemieckiego rozporządzenia o oszczędzaniu energii (EnEV) względem systemów dających się szybko regulować.

  1.1 ER/WL – czujnik pomieszczenia do bezprzewodowej regulacji temperatury. Przekazuje bezprzewodowo aktualną temperaturę oraz ustawioną wartość żądaną do modułu przyłączeniowego EAR/WL.
  lub:
  1.2 ER – czujnik pomieszczenia do przewodowej regulacji temperatury. Przekazuje aktualną temperaturę oraz ustawioną wartość żądaną do modułu przyłączeniowego EAR.
  i:
  2.1 EBC – moduł podstawowy „Control”. Do modułu podstawowego podłączane są zarówno bezprzewodowe jak i przewodowe moduły przyłączeniowe do termostatów pomieszczenia. Dzięki temu można łatwo wykonać też instalacje mieszane oraz zainstalować dodatkowe wyposażenie. Moduł podstawowy zaopatruje przewodowe termostaty pomieszczenia w niskie napięcie 5 V poprzez odpowiednie moduły przyłączeniowe i steruje przyłączone siłowniki prądem zmiennym 230 V.
  opcjonalnie:
  2.2 EET – jednostka czasowa. Służy do sterowania czasem obniżenia temperatury. Może być zdjęty w celu ręcznego zaprogramowania, a następnie z powrotem włożony do modułu podstawowego.W fazie temperatury zredukowanej uwzględniane jest wtedy obniżenie temperatury o 4 °C. Regulator czasowy spełnia wymagania niemieckiego rozporządzenia o oszczędzaniu energii (EnEV) względem systemów dających się szybko regulować.

 • 2.3 EAR/WL – moduł przyłączeniowy, fale radiowe. Moduły do przyłączenia 2 lub 6 bezprzewodowych termostatów pomieszczenia ER/WL. Moduły przyłączeniowe mogą być łatwo zestawiane przez łączenie na wtyk. W ten sposób bez problemu daje się dopasować i rozbudować ilość regulowanych pomieszczeń/obiegów grzewczych i przyporządkowane regulatory. Do każdego kanału modułu przyłączeniowego mogą być przyporządkowane 4 siłowniki. Możliwe jest także łączenie z przewodowymi modułami przyłączeniowymi EAR.
  lub:
  2.4 EAR – moduł przyłączeniowy, przewodowy. Moduły do przyłączenia 2 lub 6 czujników pomieszczenia ER z okablowaniem. Moduły przyłączeniowe mogą być łatwo zestawiane przez łączenie na wtyk. W ten sposób bez problemu daje się dopasować i rozbudować ilość regulowanych pomieszczeń/obiegów grzewczych i przyporządkowane regulatory. Do każdego kanału modułu przyłączeniowego mogą być przyporządkowane 4 siłowniki. Możliwe jest łączenie z bezprzewodowymi modułami przyłączeniowymi EAR/WL.
  i:
  3.1 ESA – siłownik. Siłowniki Schlüter regulują przepływ w poszczególnych zaworach powrotu rozdzielacza obiegu grzewczego (jeden siłownik reguluje każdorazowo jeden obieg grzewczy). Wyposażone są one w optyczną kontrolkę funkcji i kontrolkę dopasowania zaworu. Montaż odbywa się przez zwykłe nałożenie.

  2.3 EAR/WL – moduł przyłączeniowy, fale radiowe. Moduły do przyłączenia 2 lub 6 bezprzewodowych termostatów pomieszczenia ER/WL. Moduły przyłączeniowe mogą być łatwo zestawiane przez łączenie na wtyk. W ten sposób bez problemu daje się dopasować i rozbudować ilość regulowanych pomieszczeń/obiegów grzewczych i przyporządkowane regulatory. Do każdego kanału modułu przyłączeniowego mogą być przyporządkowane 4 siłowniki. Możliwe jest także łączenie z przewodowymi modułami przyłączeniowymi EAR.
  lub:
  2.4 EAR – moduł przyłączeniowy, przewodowy. Moduły do przyłączenia 2 lub 6 czujników pomieszczenia ER z okablowaniem. Moduły przyłączeniowe mogą być łatwo zestawiane przez łączenie na wtyk. W ten sposób bez problemu daje się dopasować i rozbudować ilość regulowanych pomieszczeń/obiegów grzewczych i przyporządkowane regulatory. Do każdego kanału modułu przyłączeniowego mogą być przyporządkowane 4 siłowniki. Możliwe jest łączenie z bezprzewodowymi modułami przyłączeniowymi EAR/WL.
  i:
  3.1 ESA – siłownik. Siłowniki Schlüter regulują przepływ w poszczególnych zaworach powrotu rozdzielacza obiegu grzewczego (jeden siłownik reguluje każdorazowo jeden obieg grzewczy). Wyposażone są one w optyczną kontrolkę funkcji i kontrolkę dopasowania zaworu. Montaż odbywa się przez zwykłe nałożenie.

Układanie BEKOTEC-THERM

Przegląd elementów systemu

 

Systemowe detale techniczne P/PF F F-PS FTS FK FK-PS
Wysokość systemowa w mm
(włącznie z DITRA) 
57 - 74 36 - 53  36 - 53  36 - 48  25 - 32  25 - 32
Wysokość płyty z wypukłościami w mm 44  23  23 18 + 5  12  12
Grubość jastrychu powyżej w mm 8 - 25 8 - 25 8 - 25 8 - 20  8 - 15  8 - 15 
Średnica rur w mm 16  14  14 | 16 12  10  10
Rozstaw ułożenia w mm 75 - 300 75 - 300 75 - 300 50 - 300 50 - 300 50 - 300
Zapotrzebowanie na rury grzewcze w m/m² 13,33 - 3,33 13,33 - 3,33 13,33 - 3,33 20 - 3,33 20 - 3,33 20 - 3,33
Maks. moc grzewcza w W/m²
(RT 20°C / VT 40°C)
140 - 40  130 - 40  130 - 40
140 - 40
145 - 30  145 - 30  145 - 30
Maks. długość obiegów grzewczych w m
(RT 20°C / VT 40°C)
47 - 101  54 - 107  - 57 - 91  47 - 67  -
Min. ciężar powierzchniowy w kg/m² 57  57  57 52  40  40
Min. objętość jastrychu w l/m² 28,5  28,5  28,5 26  20  20
Maks. obciążenie użytkowe w kN/m² do 5  do 5  do 5  do 5  do 5  do 5 

Więcej na temat BEKOTEC-THERM</br></br>

 • Pliki do pobrania

  W obszarze do pobierania można znaleźć cenniki, prospekty i dalsze informacje dla inwestorów, wykonawców, handlowców, architektów i projektantów.

  Do plików do pobrania
 • Kalkulator obiegów grzewczych

  Dzięki naszemu kalkulatorowi obiegów grzewczych możesz określić zapotrzebowanie na materiał dla obiegów grzewczych Twojego ogrzewania podłogowego.

  Obliczanie obiegu grzewczego
 • Kalkulator ofertowy

  Ile kosztuje Schlüter-BEKOTEC-THERM? Skalkuluj ryczałtowo i niezobowiązująco cenę Twojego ogrzewania podłogowego.

  Policz teraz koszty

Udostępnij