• Wärme aus dem Boden - in unserem Ratgeber zum Thema Fußbodenheizung erfahren Sie mehr.

Udostępnij

Poradnik ogrzewania podłogowego

Przyjemne ciepło, łatwe wykonanie i niskie zużycie energii: ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet i nadaje się do stosowania zarówno w budynkach nowych, jak i do renowacji istniejących obiektów. Obok wodnych ogrzewań podłogowych Schlüter-Systems oferuje także ogrzewania elektryczne. W naszym poradniku dowiesz się, jaki system będzie najbardziej odpowiedni do Twoich wymagań.

Przegląd tematów:
 

<a id="zabudowa"></a>Ogrzewania podłogowe elektryczne i wodne – zabudowa i funkcjonowanie

Fußbodenheizungen geben Wärme großflächig ab - das spart Energie.

Wodne ogrzewania podłogowe wykonane są z rur grzewczych umieszczonych pod posadzką w jastrychu. Rozkład ciepła w pomieszczeniu następuje przez rozdzielacz obiegów grzewczych, który reguluje zasilanie i powrót cyrkulującej w rurach ciepłej wody. Do łatwej regulacji czasu grzania i temperatur stosowane są czujniki pomieszczeń i moduły sterujące. Perfekcyjne, jako pełnowartościowy system grzewczy we wszelkich pomieszczeniach z odpowiednią posadzką.

Schlüter-BEKOTEC-THERM jest systemem wodnego ogrzewania podłogowego, który łączy w sobie konstrukcję podłogi z ogrzewaniem powierzchniowym. Jastrychowa płyta z wypukłościami Schlüter-BEKOTEC-EN dostępna jest w różnych wariantach i służy jako warstwa rozkładająca obciążenia, izolacja akustyczna i precyzyjne podłoże dla rur grzewczych. Dzięki rozdzielaczowi obiegów grzewczych Schlüter-BEKOTEC-THERM-HV/DE system nadaje się do przyłączania prawie do każdego rodzaju ogrzewania.

Dowiedz się więcej o Schlüter-BEKOTEC-THERM

Die elektrische Boden- und Wandheizung DITRA-HEAT-E sorgt für behagliche Wärme.

Elektryczne ogrzewania podłogowe składają się z przewodów grzewczych, które układane są bezpośrednio pod posadzką w obszarze przeznaczonym do ogrzewania. Nastawianie temperatury oraz sterowanie czasu włączania i wyłączania odbywa się w wygodny sposób za pomocą termostatu.

Elektryczne systemy grzewcze nadają się szczególnie do szybkiego, celowego ogrzewania mniejszych obszarów w łazience wyłożonej płytkami, gdzie chodzi się boso, na przykład przed umywalkami, wannami i prysznicami. 

Schlüter-DITRA-HEAT-E jest elektrycznym cienkowarstwowym ogrzewaniem ścian i podłóg. Przewody grzewcze rozprowadzane są w sprawdzonej w praktyce macie oddzielającej Schlüter-DITRA-HEAT, która służy jednocześnie jako oddzielenie, uszczelnienie, izolacja akustyczna, warstwa rozkładająca obciążenia i wyrównująca ciśnienie pary wodnej pod okładzinami z kamienia naturalnego i płytek.

Dzięki niewielkiej grubości konstrukcji 5,5 mm system nadaje się doskonale do modernizacji i dostępny jest jako kompletny zestaw lub jako poszczególne składniki. Perfekcyjne jako pełnowartościowe ogrzewanie i jako system uzupełniający do planowanego, punktowego dogrzewania (np. w godzinach porannych w łazience przed umywalką).

Dowiedz się więcej o Schlüter-DITRA-HEAT-E

<p>Ogrzewania podłogowe Schlüter w praktyce</p>

  • Obiekty referencyjne

    BEKOTEC-THERM przekonuje jako system grzewczy w najnowocześniejszych realizacjach, jak i w historycznych budynkach z uprzednich stuleci – zachęcamy do obejrzenia naszych obiektów referencyjnych!

    Do obiektów referencyjnych

Koszty i możliwości dofinansowania

Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe? Nasz kalkulator pozwoli na wstępne oszacowanie kosztów Twojego projektu. Poza tym możesz uzyskać od nas niezobowiązującą ofertę.

  • Kalkulator ofertowy

    Ile kosztuje Schlüter-BEKOTEC-THERM? Skalkuluj ryczałtowo i niezobowiązująco cenę Twojego ogrzewania podłogowego.

    Policz teraz koszty

Udostępnij

Endlich barfuß über warme Fliesen laufen - dank einer Fußbodenheizung von Schlüter!

Poznaj kompletny system Schlüter®-BEKOTEC-THERM!

Schlüter®-BEKOTEC-THERM