logo

Profile schodow do późniejszego wbudowania w istniejących budynkach

Najpóźniej w momencie kiedy nasze pociechy zaczynają stawiać pierwsze kroki, zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństw, które czychają na schodach z płytek lub kamienia naturalnego. Rozwiązaniem jest alternatywa: albo zmiana okładziny schodów albo naklejenie profili.

Wraz z Schlüter®-TREP-EK i Schlüter®-TREP-GK Schlüter-Systems opracował profile schodowe do montażu na istniejących krawędziach schodów. Z tymi profilami można także później uzyskać wysoki stopień antypoślizgowości, Schlüter®-TREP-EK zakwalifikowany jest jako R10 V4 a Schlüter®-TREP-GK jako R 11 i dzięki temu można je na przykład stosować w szkołach, przedszkolach i przebieralniach budynków sportowych.

Montaż odbywa się szybko i łatwo przy zastosowaniu kleju montażowego Schlüter®-KERDI-FIX lub odpowiedniego kleju epoksydowego przez naklejenie profilu schodowego na krawędź stopnia. Nie tylko ryflowana struktura powierzchni Schlüter®-TREP-EK względnie mineralne ziarna na powierzchni Schlüter®-TREP-GK podwyższają bezpieczeństwo, ale także optyczne zaznaczenie krawędzi.

Możliwość późniejszego naklejenia profili Schlüter®-TREP-EK i Schlüter®-TREP-GK na krawędzie stopni istniejących schodów sprawia, że nadają się one idealnie do renowacji, szczególnie kiedy okładzina schodów - nie licząc samych krawędzi - jest jeszcze w bardzo dobrym stanie. Profile Schlüter®-TREP-EK i Schlüter®-TREP-GK zakrywają przy tym narażone na uszkodzenia krawędzie płytek lub kamienia naturalnego, chroniąc je przed uszkodzeniami przez uderzenie. Wysokiej jakości stal nierdzewna nadaje profilom odporność, także na agresywne środki czyszczące. Metaliczna powierzchnia licowa zapewnia przy tym wysoką estetykę. Profile z rodziny TREP oferowane sę w trzech długościach: 1,50 metra, 1,50 metra i 1 metra.

Schlüter®-TREP-E/-EK/-EFK

Schlüter®-TREP-E/-EK/-EFK

Schlüter®-TREP-E jest profilem ze stali nierdzewnej przeznaczonym do zastosowania na stopniach schodów - posiada specjalną antypoślizgową profilację.
Schlüter®-TREP-EK jest profilem schodowym ze stali szlachetnej o specjalnym, antypoślizgowym wyprofilowaniu do bezpiecznego i estetycznego wykończenia krawędzi stopni schodowych. Nadaje się do późniejszego naklejania na istniejące stopnie z płytek lub kamienia naturalnego.
Schlüter®-TREP-EFK jest profilem ze stali nierdzewnej ze specjalna antyposlizgowa struktura do bezpiecznego i estetycznego wykonczenia stopni schodów. Montowac go mozna przy uzyciu kleju montazowego w przygotowanych w tym celu wyzłobieniach lub na istniejacych stopniach schodowych.
Dalej

Schlüter®-TREP-G /-GL /-GK /-GLK

Schlüter®-TREP-G /-GL /-GK /-GLK

Schlüter®-TREP-G /-GL jest profi lem schodowym ze szczotkowanej stali nierdzewnej z przyklejoną antypoślizgową wkładką.
Schlüter®-TREP-GK /-GLK jest profi lem schodowym ze szczotkowanej stali nierdzewnej z przyklejoną antypoślizgową wkładką. Naklejany on jest na gotowe stopnie z płytek ceramicznych lub kamienia naturalnego.
Dalej

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?