logo

Antpoślizgowość dzięki profilom schodowym

Upadki przez poślizgnięcie, potknięcie lub niewłaściwe ułożenie stopy - według wypowiedzi firm ubezpieczeniowych - "od lat zajmują główną pozycję w statystykach wypadkowości" w prywatnych domach. Dużą część z nich stanowią upadki zdarzające się na schodach. To uświadamia, jak ważnym elementem są bezpieczne schody.

Podczas, gdy dla obszarów użytkowanych publicznie istnieją dokładne wymagania, w budynkach mieszkalnych odpowiednie przedsięwzięcia należą do inwestora.

Schlüter®-TREP

Dzięki temu, że odróżniają się one kolorystycznie od okładziny schodów, profile Schlüter®-TREP przyczyniają się do polepszenia rozpoznawalności krawędzi stopni. Chodzenie po schodach należy dla większości do oczywistych czynności, a więc odbywa się częściowo podświadomie. Innymi słowami: użytkownik schodów jest myślami gdzie indziej. W ten sposób pierwszy i ostatni schód nie zawsze zostają rozpoznawane w odpowiednim momencie. Prowadzi to do wypadków w tych miejscach. Tym bardziej ważne jest ich wizualne zaznaczenie tak, aby odróżniały się kolorystycznie od innych krawędzi schodów.

Przednie krawędzi schodów podlegają silnym obciążeniom mechanicznym. Profile Schlüter®-TREP-Profile chronią je skutecznie przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Profile Schlüter®-TREP nie tylko zapobiegają wypadkom, ale umożliwiają także inywidualne kształtowanie stopni schodów. Różnorodność oferowanych typów profili, kolorów i powierzchni pozwala na wykonywanie optycznych akcentów. Od profilu z tworzywa sztucznego z wkładką fluorescencyjną po ponadczasowy design ze stali nierdzewnej - w naszej ofercie można znaleźć coś dla każdego.

Schlüter®-TREP-E/-EK/-EFK

Schlüter®-TREP-E/-EK/-EFK

Schlüter®-TREP-E jest profilem ze stali nierdzewnej przeznaczonym do zastosowania na stopniach schodów - posiada specjalną antypoślizgową profilację.
Schlüter®-TREP-EK jest profilem schodowym ze stali szlachetnej o specjalnym, antypoślizgowym wyprofilowaniu do bezpiecznego i estetycznego wykończenia krawędzi stopni schodowych. Nadaje się do późniejszego naklejania na istniejące stopnie z płytek lub kamienia naturalnego.
Schlüter®-TREP-EFK jest profilem ze stali nierdzewnej ze specjalna antyposlizgowa struktura do bezpiecznego i estetycznego wykonczenia stopni schodów. Montowac go mozna przy uzyciu kleju montazowego w przygotowanych w tym celu wyzłobieniach lub na istniejacych stopniach schodowych.
Dalej

Schlüter®-TREP-S/-B

Schlüter®-TREP-S/-B

Schlüter®-TREP-S/-B są profilami schodowymi z aluminium lub stali nierdzewnej, posiadającymi wymienialną wkładkę antypoślizgową z tworzywa sztucznego.
Dalej

Schlüter®-TREP-FL

Schlüter®-TREP-FL

Schlüter®-TREP-FL jest profi lem schodowym o fl orenckiej formie, wykonany z aluminium ze specjalną profi lacją antypoślizgową lub ze stali nierdzewnej, stosowanym do pewnego i estetycznego wykończenia krawędzi stopni schodowych. Nadaje się on do stosowania na schodach z okładzinami z płytek lub kamienia naturalnego.
Dalej

Schlüter®-TREP-G /-GL /-GK /-GLK

Schlüter®-TREP-G /-GL /-GK /-GLK

Schlüter®-TREP-G /-GL jest profi lem schodowym ze szczotkowanej stali nierdzewnej z przyklejoną antypoślizgową wkładką.
Schlüter®-TREP-GK /-GLK jest profi lem schodowym ze szczotkowanej stali nierdzewnej z przyklejoną antypoślizgową wkładką. Naklejany on jest na gotowe stopnie z płytek ceramicznych lub kamienia naturalnego.
Dalej

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?