logo
Heute steht in unserem Foyer ein Modell.

Pomysł z szyną

Zawsze przed czasem!

Oto pierwszy produkt firmy Schlüter®-SCHIENE. W latach siedemdziesiątych układanie tej płytki florentyńskiej naprowadziło Wernera Schlütera na pomysł zastosowania szyny.
Szyna ta nadawała się wspaniale do eleganckiego wykończenia tego niełatwego rodzaju płytki. Model wystawiony w naszym foyer przypomina początek tego znakomitego pomysłu.

Poniższa treść nie jest dostępna na Państwa urządzeniu.

Pomysł z szyną pasował wspaniale do nowych trendów w produkcji płytek i chemii budowlanej.

Ze względu na kryzys paliwowy w latach siedemdziesiątych zmienia się sposób wypalania płytek. Celem zaoszczędzenia energii płytki wypalane są teraz tylko jeden raz. Kształtki narożne lub brzegowe nie mogą być w ten sposób produkowane lub sprawia to wiele problemów.

Oprócz tego płytki nie są układane jak dotychczas w grubej warstwie zaprawy, a jedynie przyklejane za pomocą specjalnych klejów. Brzegi płytek są widoczne, co oznacza, że nie są one chronione. W ten sposób „szyna” znajduje szybko zastosowanie jako najlepsza ochrona krawędzi, która jeszcze w dodatku dobrze wygląda! Nie ma się więc co dziwić, że Schlüter-Schiene stała się międzynarodowym przebojem.

Szyna  zapoczątkowała długą listę znakomitych produktów i systemów, dzięki którym firma Schlüter-Systems rozwinęła się jako jedna z najbardziej nowoczesnych i kreatywnych firm w swej branży. Krótką historię firmy znajdą Państwo poniżej:

Firma Schlüter-Systems oferuje systemowe rozwiązania dla okładzin z płytek ceramicznych i kamienia
Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?