logo

Komunikat prasowy - Iserlohn - 26.02.2015

Nowe rozwiązania do innowacyjnej regulacji

zoom

Nowe zestawy pozwalają na szybkie i pewne wyposażenie powierzchni ścian o różnych formatach w elegancką technikę profili świetlnych.

Liczne inteligentne nowości Schlüter-Systems poszerzają program techniki profili świetlnych Schlüter®-LIPROTEC. Nowe zestawy do podświetlanych powierzchni ścian pozwalają między innymi na szybki montaż, a odpowiednia aplikacja umożliwia komfortowe sterowanie modułami RGB LED.

Mobilne sterowanie profilami świetlnymi: możliwe to jest dzięki nowemu odbiornikowi Bluetooth Schlüter®-LIPROTEC-EBR, który umożliwia sterowanie w połączeniu z aplikacją Schlüter®-LED-Color-Control do smartfonów i tabletów. Kolorowe paski RGB LED serii LT ES 8 dają się w ten sposób bardzo wygodnie regulować. Aplikacja dostępna jest do urządzeń iOS oraz Android i można ją uzyskać gratis w App Store wzgl. Google Play.
Możliwe jest łączenie z odbiornikiem, który dzięki swoim niewielkim wymiarom daje się łatwo zabudować, aż do dwóch urządzeń. Użytkownik ma do wyboru ponad 16,7 milionów kolorów i może odpowiednio programować moduły LED. Możliwe jest zapamiętanie do 16 indywidualnych kolorów do szybkiego wyboru. Poza tym zaprogramowane są 42 różnorodne przejścia kolorów, które daje się nastawiać w różnych szybkościach.

Komfortowe sterowanie do dużych instalacji świetlnych
Wraz z funkcją Master-Slave firma Schlüter-Systems opracowała praktyczne uzupełnienie sprawdzonego zdalnego sterowania techniki profili świetlnych, które sprawdza się szczególnie w przypadku większych instalacji. Funkcja Master-Slave umożliwia równoczesne sterowanie większej ilości połączonych ze sobą odbiorników na długich dystansach przy zastosowaniu tylko jednego nadajnika. W ten sposób możliwa jest zabudowa pasków świetlnych LED do długości 570 m i ich sterowanie za pomocą tylko jednego centralnego nadajnika. Jedynie połączenia między zasilaczami i odbiornikami, jak również pomiędzy odbiornikami między sobą (Master-Slave i Slave-Slave) wymagają połączeń przewodami.

Nowy profil jako baza zestawów do powierzchni ścian
Nowe zestawy Schlüter®-LIPROTEC-WSK umożliwiają łatwe i szybkie wykonanie podświetlanych powierzchni ścian. Wybierać można pomiędzy powierzchniami ścian podświetlanymi z dwóch stron lub dookoła. Do dwustronnego podświetlanie oferowane są zestawy o długości 250 cm, które w zależności od potrzeb umożliwiają konstrukcje od szerokości 70 cm lub 128,5 cm. Podświetlane dookoła powierzchnie kreować można w formacie 120 x 93 cm. Przy doborze rodzaju światła mamy duże możliwości – decyduje o tym odpowiedni zestaw dodatków. Każdy znajdzie tam odpowiednie światło: ciepłe lub naturalne białe, kolorowe lub nastawiane indywidualnie. Szeroki asortyment zestawów dodatków zawiera odpowiednio dla danego formatu konfekcjonowane płyty Schlüter®-KERDI-BOARD, zasilacz, paski LED o odpowiednim rodzaju światła i potrzebny materiał montażowy.
Bazę dla nowych zestawów do podświetlania powierzchni ścian stanowią nowe profile Schlüter®-LIPROTEC WSK z anodowanego aluminium. W połączeniu z różnego rodzaju szybkami rozpraszającymi powstaje w zależności od potrzeby bezpośrednie lub pośrednie oświetlenie. Dzięki inteligentnej konstrukcji nowy profil nadaje się nie tylko do powierzchni ścian z ceramiki lub kamienia naturalnego, lecz można go łączyć na przykład z płytami gipsowo-kartonowymi.

Powierzchnie licowe wykończone w stali nierdzewnej
Do baterii ze stali nierdzewnej lub wysokiej jakości profili zakończeniowych jak Schlüter®-QUADEC-EB pasują nowe profile LIPROTEC o wykończeniu w stali nierdzewnej. Aluminiowe profile LIROTEC-PB, -VB i DESIGNBASE-QD dostępne są teraz z powierzchniami licowymi ze stali nierdzewnej szczotkowanej anodowanej i dzięki sprawdzonej w praktyce geometrii profilu przyczyniają się do jeszcze większej elegancji przy wykonywaniu rozwiązań ze światłem i ceramiką.
 
Wszystkie nowości jak również dalsze informacje i detale dotyczące techniki profili świetlnych znajdziecie Państwo na stronie www.liprotec.com.

 

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?