logo

Elektryczne ogrzewanie powierzchni ścian i podłóg

Schlüter®-DITRA-HEAT-E

Od podłogi po ścianę

Ceramika i kamień naturalny są – ze względu na ich właściwości magazynowania w sobie ciepła i równomiernego jego oddawania – nie tylko idealnym materiałem do systemów ogrzewania podłogowego, ale także do zastosowania ich na ścianach. Dlatego też konsekwentnie rozwinęliśmy możliwoś zastosowania innowacyjnego systemu Schlüter®-DITRA-HEAT-E również na powierzchniach ściennych.

Elektryczne ogrzewanie powierzchni na podłodze

Schlüter®-DITRA-HEAT-E jest systemem do elektrycznego ogrzewania powierzchni podłóg. Kable grzewcze Schlüter®-DITRA-HEAT-E układa się w systemowej macie oddzielającej w miejscach, w których  zamierzamy ogrzewać powierzchnię podłogi. Dzięki elastycznej regulacji temperatury i czasu ogrzewania przez regulator otrzymujemy komforotwe ciepło na powierzchni płytek – wszędzie tak gdzie tego chcemy.

Elektryczne ogrzewanie do płytek i kamienia naturalnego

W odróżnieniu od konwencjonalnych systemów, które wykonywane są z prefabrykowanych, klejonych mat grzewczych, kable grzewcze Schlüter®-DITRA-HEAT-E układane są w macie specjalnej oddzielającej. Daje to możliwie dużą elastyczność w doborze miejsc, które mają być ogrzewane. Ponieważ DITRA-HEAT ma właściwości przykrywania rys występujących w podłożu, system ten można stosować także na krytycznych podłożach, jak konstrukcje drewniane, świeże jastrychy itp. bez ryzyka szkód na powierzchni płytek lub uszkodzenia kabli grzewczych. Oczywiście stosowanie sprawdzonej technologii Schlüter®-DITRA zapobiega powstawaniu szkód w posadzce spowodowanych gwałtownymi zmianami temperatur.

Bardzo niewielka grubość konstrukcji systemu (mata oddzielająca wraz z kablami grzewczymi ma grubość jedynie 5,5 mm) Schlüter®-DITRA-HEAT-E nadaje się świetnie do układania w istniejących pomieszczeniach. Jest ona więc idealnym rozwiązaniem w przypadku remontów lub renowacji. Wymienić należy jeszcze jedną zaletę: ponieważ kable grzewcze osadzone są bezpośrednio w kleju do płytek w macie oddzielającej, leżą one bezpośrednio pod posadzką z płytek, umożliwiają bardzo wydajną emisję ciepła do pomieszczenia.

Niewielkie koszty inwestycji sprawiają, że elektryczne ogrzewanie powierzchni podłogi jest rozwiązaniem ekonomicznym.

 

Układanie na podłodze

Na podłodze kable grzewcze Schlüter®-DITRA-HEAT-E układane są w macie oddzielającej w stałych odstępach co 3 wypukłości maty. W ten sposób uzyskuje się moc cieplną rzędu 136 W/m². Jeżeli gotowe zestawy okażą się niewystarczające w danej sytuacji, można w każdej chwili uzupełnić je o maty lub role i kable grzewcze o odpowiedniej, wymaganej długości lub od samego początku skonfigurować wyposażenie dla danego obiektu indywidualnie.

Ciepło ze ścian

Schlüter®-DITRA-HEAT-E jest innowacyjnym rozwiązaniem do elektrycznego ogrzewania okładzin ściennych z ceramiki i kamienia naturalnego. Przez ułożenie kabli grzewczych Schlüter®-DITRA-HEAT-E w macie oddzielającej uzyskuje się zamierzone powierzchnie na ścianach, które w łagodny sposób promieniują ciepłem. Temperatura i czas grzania regulowane są w indywidualny i energooszczędny sposób za pomocą systemowego regulatora temperatury.

Ogrzewanie powierzchni ścian

Zawadzające grzejniki to przeszłość. Dziś przyjemne ciepło w łazienkach może pochodzić ze ściany, tym samym eleganckie okładziny z płytek mogą również osuszać ręczniki. W małych łazienkach Schlüter®-DITRA-HEAT-E stosować można jako jedyny system do ogrzewania pomieszczenia.

Stosowanie Schlüter®-DITRA-HEAT-E ogranicza się nie tylko do łazienek. Także w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych ogrzewanie powierzchni ścian może przyczyniać się do zdrowego, przyjemnego mikroklimatu wnętrza.

Układanie na ścianie

W obszarach ściennych Schlüter®- DITRAHEAT-E kable grzewcze układać można w zależności od potrzeb co 2 lub 3 wypukłości. W ten sposób uzyskuje się moc cieplną rzędu 200 lub 136 W/m². Jeżeli gotowe zestawy okażą się niewystarczające w danym przypadku, można w każdej chwili uzupełnić je o maty lub role i kable grzewcze o odpowiedniej, wymaganej długości lub od samego początku dobrać materiał dla danego obiektu indywidualnie.

 

Argumenty, które przekonują:

 • przyjemne ciepło w krótkim czasie
 • ogrzewane obszary daje się ustalać indywidualnie do potrzeb
 • idealne do renowacji dzięki niewielkiej grubości warstw konstrukcji
 • oddzielenie dzięki sprawdzonej technologii DITRA
 • ciepłe posadzki także na krytycznych podłożach
 • sprawdzone elementy systemowe


Zalety Schlüter®-DITRA-HEAT-E:

 • Przyjemny mikroklimat we wnętrzach
  Przez łagodne promieniowanie cieplne i zachowanie naturalnej wilgotności w pomieszczeniu.
 • Dający się dokładnie regulować
  W każdym pomieszczeniu daję się łatwo i precyzyjnie w danym momencie ustawić pożądaną temperaturę powierzchni podłogi. Nowa generacja regulatorów Schlüter®- DITRA-HEAT pozwala także na sterowanie temperaturą pomieszczenia.
 • Ekonomiczny
  W zakupie, instalacji, obsłudze i użytkowaniu.
 • Długotrwały i nie wymagający przeglądów
  Nie występuje zużywanie się części, dlatego też system ten nie wymaga praktycznie przeglądów. I tym samym charakteryzuje się długotrwałą niezawodnością.
 • Łatwy montaż na istniejących podłogach
  Szybka instalacja. Niewielka grubość warstw konstrukcyjnych (mata oddzielająca włącznie z przewodami grzewczymi tylko 5,5 mm).
 • Łatwe do ułożenia
  Przewody grzewcze układa się bezpośrednio w macie oddzielającej i bezpośrednio na tej warstwie układa się płytki metodą cienkowarstwową. Nie jest wymagane pracochłonne szpachlowanie nieogrzewanych powierzchni – jak w przypadku mat grzewczych.
 • Praktyczne kompletne zestawy
  Do typowych pomieszczeń Schlüter-Systems oferuje praktyczne gotowe zestawy, w których zawarte są odpowiednie komponenty systemowe.
 • Nadaje się dla alergików
  Pomieszczenie dogrzewane jest łagodnym promieniowaniem cieplnym, dzięki czemu nie następuje unoszenie się substancji mogących wywoływać alergie.
 • Szybkie nagrzewanie
  Elektryczne kable grzewcze ogrzewają powierzchnie z ceramiki lub kamienia naturalnego znacznie szybciej, niż na przykład w przypadku systemów ogrzewań wodnych.
 • Zapobiega tworzeniu się pleśni
  Ogrzewanie i szybkie schnięcie powierzchni ścian, na przykład w obszarach pryszniców.
 • Niewidoczny
  Estetyczna ceramika lub elegancki kamień szlachetny zamiast zawadzających grzejników.
 • Sprawdzone elementy systemowe
  Oddzielenie i uszczelnienie zespolone Schlüter®-DITRA-HEAT zgodnie z „abP” (niemieckim ogólnym świadectwem kontroli nadzoru budowlanego) oraz skontrolowane przez niemieckie stowarzyszenie VDE przewody grzewcze Schlüter®-DITRA-HEAT-E-HK. Zastosowanie Schlüter- DITRA-HEAT w połączeniu z przewodami grzewczymi jako ogrzewanie podłogowe lub ścienne dozwolone jest tylko w pomieszczeniach zamkniętych.

 

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?