logo

Wykończenie okładzin posadzkowych

Ochrona krawędzi i profile przejściowe

Szyna Schlüter®-SCHIENE łączy w sobie zalety estetycznego wykończenia z optymalną ochroną krawędzi. Dzięki opatentowanej geometrii profilu przenosi ona występujące w konstrukcji obciążenia na podłoże i w ten sposób chroni płytki przed uszkodzeniami.

Jeżeli dodatkowo oprócz ochrony krawędzi potrzebne jest wyrównanie różnicy wysokości w stosunku do graniczących ze sobą powierzchni posadzek, jako rozwiązanie może posłużyć profil Schlüter®-RENO, stanowiący bezpieczne połączenie różnych okładzin. W ten sposób unika się niebezpiecznych krawędzi, o które można się potknąć, jak również spełnia się wymagania stawiane budownictwu likwidując bariery dla ludzi starszych i osób niepełnosprawnych.

Schlüter®-SCHIENE

Schlüter®-SCHIENE

Schlüter®-SCHIENE jest specjalnym profilem służącym do zakończenia zewnętrznych krawędzi wykładziny ceramicznej. Można go jednak również użyć do innego rodzaju wykładzin. Ogranicznik spoiny zapewnia odpowiedni odstęp pomiędzy płytką a profilem. Schlüter®-SCHIENE-E nie ma ogranicznika spoiny.
Dalej

Schlüter®-SCHIENE-V

Schlüter®-SCHIENE-V

Schlüter®-SCHIENE-V jest profi lem wykończeniowym do posadzek drewnianych lub z innych nieodkształcających się materiałów posadzkowych, jak lastriko, w którym ramiona mocujące i wykończeniowe ułożone są względem siebie pod kątem prostym. Równomierny przekrój ramienia wykończeniowego pozwala na szlifowanie posadzki.
Dalej

Schlüter®-SCHIENE-BASIC

Schlüter®-SCHIENE-BASIC

Schlüter®-SCHIENE-BASIC jest profilem wykończeniowym do posadzek z płytek lub innych stabilnych materiałów wykładzinowych, posiada prostopadłe do siebie ramiona mocujące i przyłączeniowe oraz tworzącą kąt prosty główkę.
Dalej

Schlüter®-RENO-TK

Schlüter®-RENO-TK

Schlüter®-RENO-TK jest profilem służącym do bezstopniowego przejścia pomiędzy wykładziną ceramiczną i niższą wykładziną tekstylną lub innym materiałem wykładzinowym. Dodatkowo chroni on skutecznie przylegające krawędzie wykładzin.
Dalej

Schlüter®-RENO-V

Schlüter®-RENO-V

Schlüter®-RENO-V jest profilem z ruchomym ramieniem zapewniającym bezstopniowe przejście pomiędzy wykładzinami o różnych wysokościach. Ogranicznik spoiny zapewnia odpowiedni odstęp pomiędzy płytką a profilem.
Dalej

Schlüter®-RENO-U/-RAMP/-RAMP-K

Schlüter®-RENO-U/-RAMP/-RAMP-K

Schlüter®-RENO-U jest profilem do bezstopniowego przejścia pomiędzy wykładzinami posadzkowymi o różnej grubości.
Schlüter®-RENO-RAMP jest profilem przeznaczonym do bezstopniowego przejścia pomiędzy mocno obciążonymi wykładzinami ceramicznymi a niżej leżącą wykładziną. Ogranicznik spoiny zapewnia odpowiedni odstęp pomiędzy płytką a profilem.
Dalej

Schlüter®-RENO-T

Schlüter®-RENO-T

Schlüter®-RENO-T jest profilem, który można zastosować w późniejszym czasie pomiędzy graniczącymi ze sobą wykładzinami tej samej grubości.
Dalej

Schlüter®-DECO

Schlüter®-DECO

Schlüter®-DECO jest profilem z widoczną powierzchnią o szerokości 6 mm do dekoracyjnego kształtowania spoin w okładzinach z płytek. Schlüter®-DECO-M i -MC można stosować również jako profile zakończeniowe do zewnętrznych narożników ścian. Schlüter®-DECO z aluminium, mosiądzu i stali nierdzewnej nadają się również do stosowania w posadzkach.
Dalej

Schlüter®-WINKEL

Schlüter®-WINKEL

Schlüter®-WINKEL jest nieperforowanym profilem narożnym, wykonanym z „pełnego“ materiału do różnego rodzaju zastosowań.
Dalej

Schlüter®-TERRAZZO

Schlüter®-TERRAZZO

Schlüter®-TERRAZZO jest wykonanym w całości z mosiądzu profilem oddzielającym i dekoracyjnym stosowanym do osadzania w lastryko.
Dalej

Schlüter®-SHOWERPROFILE-S / -R

Schlüter®-SHOWERPROFILE-S / -R

Schlüter®-SHOWERPROFILE-S jest klinem ze spadkiem ze szczotkowanej stali nierdzewnej o nachyleniu 2% do zakrywania bocznych powierzchni natrysków w posadzce licującej z powierzchnią. Profi l zaopatrzony jest od tylnej strony we włókninę do zakotwienia w kleju do płytek. Do połączenia z podłogą służy należący do systemu profi l nośny z twardego PVC o różnych wysokościach i z wpustem o ceowym kształcie.
Dalej

Schlüter®-SHOWERPROFILE-WS/-WSK

Schlüter®-SHOWERPROFILE-WS/-WSK

Schlüter®-SHOWERPROFILE-WS jest dwuczęściowym profi lem z anodowanego aluminium do ochrony przed zalewaniem posadzek w prysznicach licujących z powierzchnią posadzki.
Schlüter®-SHOWERPROFILE-WSK jest dwuczęściowym profi lem z anodowanego aluminium do ochrony przed zalewaniem posadzek w prysznicach licujących z powierzchnią posadzki.
Dalej

Schlüter®-DECO-SG / -SGC

Schlüter®-DECO-SG / -SGC

Schlüter®-DECO-SG jest dekoracyjnym profilem do spoin w posadzkach z płytek. Tworzy on 12 milimetrowej szerokosci ozdobna spoine. Spoina ta nadaje sie doskonale do przyjecia elementów szklanych w obszarze posadzek i scian.
Dalej

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?