logo

Schlüter®-KERDI / KERDI-KEBA

Zastosowanie i funkcje

Schlüter-KERDI to mata, wykonana z miękkiego polietylenu, pokrytego obustronnie specjalną włókniną wzmacniającą połączenie z warstwą kleju. Mata ta służy do uszczelnienia i prykrycia pęknięć.

Aby ułatwić przycinanie Schlüter-KERDI zaopatrzona jest w siatkę z oznaczeniami do przycinania. Oprócz informacji o ilości materiału pozostałego w rolce zaznaczony jest także - dla ułatwienia łączenia poszczególnych pasm materiału między sobą - minimalny zakład materiału o szerokości 5 cm. Schlüter-KERDI opracowane zostało jako uszczelnienie zespolone w połączeniu z okładzinami ściennymi i podłogowymi z płytek i płyt dużego formatu. Stosowane jest zgodnie z obowiązującymi w Niemczech normami dotyczącymi uszczelnień: DIN 18531*, DIN 18534 oraz 18535*.

Klasy oddziaływania wody wg DIN 18534: W0-I do W3-I*. Poza tym Schlüter- KERDI posiada niemiecki abP (ogólne świadectwo kontroli nadzoru budowlanego). Klasa oddziaływania wilgoci zgodnie z niemieckimi ZDB: 0 do B0 oraz A, B i C.

Schlüter-KERDI posiada zgodnie z ETAG 022 (uszczelnienia zespolone) europejskie świadectwo (ETA = European Technical Assessment) oraz znak CE.

* Z abP i/lub zgodnie z ETA odpowiednio ETAG 022. Dalszych informacji odnośnie zastosowania i montażu udziela w razie potrzeby nasz dział sprzedaży i doradztwa technicznego.

Pasma uszczelniające nakleja się na równe podłoże przy użyciu odpowiedniego kleju. Bezpośrednio na Schlüter-KERDI naklejać można, metodą cienkowarstwową, okładzinę ceramiczną. Na matę mogą być nakładane także inne materiały, na przykład tynki.

Schlüter-KERDI-DS jest powłoką izolacyjną i paroizolacją w połączeniu z posadzką z płytek, stosowaną np. w pływalniach i obszarach „wellness”, jak również w budynkach przemysłowych, w których występuje powietrze o podwyższonej wilgotności. Paroizolacje mogą być nieodzowne także w przypadku nieodpornych na wilgoć podłoży, np. z drewna, płyt gipsowo-kartonowych, tynków gipsowych.

Jako uzupełnienie dostępne są narożniki wewnętrzne i zewnętrzne oraz manszety do przejść rurowych Schlüter-KERDI-KM lub Schlüter-KERDI-MV. Do instalacji, w których wewnątrz warstwy uszczelniającej znajdują się korki zaślepiające, a przedłużenie do kranu ma być montowane później, dostępne są zestawy Schlüter-KERDI-PAS - składające się z manszety KERDI-MV i specjalnej tulejki z tworzywa sztucznego. Do uszczelnienia złącz maty lub w narożnikach oferowana jest Schlüter-KERDI-KEBA (taśma) o szerokościach 8,5/12,5/15/18,5/25 cm.

Do uszczelnienia spoin dylatacyjnych lub elastycznych spoin brzegowych służy taśma Schlüter-KERDI-FLEX, dostarczana w szerokościach 12,5 cm lub 25 cm.


Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
+49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image

= nowe produkty

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki