logo

Schlüter®-DITRA-DRAIN

Zastosowanie i funkcje

Schlüter®-DITRA-DRAIN jest pewnym, trwałym i skutecznym pasywnym kapilarnie drenażem zespolonym. Układanie na zewnątrz odbywa się metodą cienkowarstwową na ułożonym ze spadkiem uszczelnieniu zespolonym np. Schlüter®-KERDI.

Schlüter®-DITRA-DRAIN 4 wykonana jest z zamkniętej folii polietylenowej z jednostronnie uformowanymi wgłębieniami na które naniesiona jest włóknina filtracyjna. Część wgłębień ma kształt odwróconej ok. 2-milimetrowej wysokości ściętej piramidy, która od spodniej strony tworzy podcięte kwadratowe komory.

Służą one do zakotwienia zaprawy cienkowarstwowej, która nanoszona jest ząbkowaną szpachlą 6 x 6 mm na uszczelnienie zespolone i w którą na całej powierzchni zatapia się Schlüter®-DITRA-DRAIN. Gęsto rozmieszczone, uformowane w kształcie ściętego stożka wgłębienia są w stanie przejmować bardzo duże obciążenia (do 50 t/m2). Podcięte, mające kształt piramidy wgłębienia umożliwiają solidne zakotwienie w podłożu.

Schlüter®-DITRA-DRAIN 4 nadaje się w szczególności do stosowania we wnętrzach oraz na mniejszych powierzchniach na zewnątrz budynków.

Schlüter®-DITRA-DRAIN 8 wykonana jest z twardej folii polietylenowej z jednostronnie uformowanymi jako ścięte stożki wgłębieniami i obustronnie naniesionej włókniny filtracyjnej z polipropylenu. Spodnia włóknina służy do zakotwienia w zaprawie cienkowarstwowej, którą nakłada się za pomocą ząbkowanej szpachli (zaleca się 3 x 3 mm lub 4 x 4 mm) na uszczelnienie zespolone i w którą na całej powierzchni zatapia się Schlüter®-DITR-DRAIN 8.

Odporność na ściskanie wynosi do 15 t/m². Schlüter®-DITRA-DRAIN 8 opracowana została specjalnie do stosowania w obszarach zewnętrznych. Zamknięte pasma polietylenowe Schlüter®- -DITRA-DRAIN 4 i 8 tworzą dodatkową warstwę ochronną uszczelnienia zespolonego.

Funkcje i zastosowania produktu:

  1. Drenaż/wentylacja od spodu umożliwia szybkie schnięcie zaprawy cienkowarstwowej. Kapilarnie pasywne właściwości drenażu zapewniają bezciśnieniowe odprowadzenie spływającej do przestrzeni drenażu wody i zapobiegają wstecznemu przemieszczaniu wody do warstwy posadzki.
  2. Oddzielenie Schlüter®-DITRA-DRAIN oddziela wykładzinę od podłoża i neutralizuje w ten sposób naprężenia, powstające na skutek różnorodnych właściwości materiałów, pomiędzy podłożem a okładziną ceramiczną. W ten sam sposób przykryte zostają rysy podłoża i nie są one przenoszone do okładziny ceramicznej.

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
+49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image

= nowe produkty

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki