logo

Schlüter®-DILEX-EZ 70

Zastosowanie i funkcje

Schlüter®-DILEX-EZ 70 jest specjalnym profilem wykonanym z połączenia twardego i miękkiego PCV służącym do wykonywania spoin dylatacyjnych w okładzinach z płyt klinkierowych, płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego i kamienia sztucznego osadzanych na zaprawie. Profil o wysokości 70 mm można dopasować do aktualnej grubości posadki przez odłączanie poszczególnych jego segmentów. Aby uniknąć niekontrolowanego tworzenia się zarysowań, podbudowa z zaprawy i posadzka dzielone są na dopuszczalnej wielkości pola za pomocą profili Schlüter®-DILEX-EZ 70.

Środkowa część profilu z miękkiego PCV przejmuje naprężenia ściskające powstające na skutek ruchów zaprawy. Ewentualnie występujące naprężenia rozciągające nie mogą zostać przejęte przez profil, gdyż jego boki nie dają się odpowiednio silnie zakotwić w zaprawie. Krawędzie boczne profilu z twardego PCV chronią brzegi materiału okładzinowego przed uszkodzeniami mechanicznymi, należy przy tym jednak uwzględniać granice mechanicznej wytrzymałości profili z PCV stosowanych do ochrony krawędzi.


Schlüter®-DILEX-EZ 70

Obróbka

  1. Schlüter®-DILEX-EZ 70 należy dopasować do wymaganej wysokości posadzki przez ewentualne odłączenie poszczególnych jego segmentów.
  2. Profil układa się na brzegu gotowego pola posadzki, tak aby jego górna krawędź licowała z powierzchnią posadzki. Schlüter®-DILEX-EZ 70 musi być po bokach całkowicie osadzony w zaprawie.
  3. Następnie należy wypełnić wolną przestrzeń pomiędzy profilem a posadzką materiałem spoinowym.

Schlüter®-DILEX-EZ 70

Materiał

Schlüter®-DILEX-EZ wykonany jest z połączenia dwóch materiałów: elementy boczne wykonane są z twardego PVC i połączone między sobą miękką wkładką z PVC. Górne połączenie wykonane jest jednocześnie jako widoczna powierzchnia licowa. Dolna część profili wykonana jest z osobnych segmentów z miękkiego PVC. Górne elementy profilu mają odpowiedni kształt ułatwiający ich zakotwienie.

Właściwości materiału i zakres zastosowania:

Materiał jest odporny na oddziaływanie środków chemicznych, jakim zwykle poddawane są okładziny z płytek ceramicznych. Schlüter®-DILEX-EZ 70 stosowany jest do wykonywania spoin dylatacyjnych w okładzinach z płytek i płyt układanych na zaprawie grubowarstwowej. Profil dzieli poszczególne pola posadzki i niweluje w swojej środkowej części z miękkiego PVC występujące w powierzchni naprężenia. Należy sprawdzić możliwość stosowania profilu z szczególnych przypadkach w zależności od oczekiwanych odziaływań chemicznych, obciążeń mechanicznych i innych.


Schlüter®-DILEX-EZ 70

Wskazówki

Schlüter®-DILEX-EZ 70 jest odporny na rozwój grzybów i bakterii i nie wymaga żadnej szczególnej pielęgnacji czy konserwacji. Czyści się go jednocześnie z płytkami ogólnie dostępnymi środkami czystości.

Schlüter®-DILEX-EZ 70

Produkty


Schlüter-DILEX-EZ 70

G = w szarym kolorze


Schlüter®-DILEX-EZ 70

Pobierz


Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Powierzchnie metalowe
Powierzchnie metalowe

Przegląd: od "stali nierdzewnej" po "aluminium Toskania brązowe"

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki