logo

Schlüter®-DILEX-EMP

Zastosowanie i funkcje

Schlüter®-DILEX-EMP jest niewymagającym konserwacji profilem dylatacyjnym ze stali nierdzewnej służącym do przejmowania poziomych przemieszczeń posadzki i stosowanym do narażonych na duże obciążenia mechaniczne posadzek z płytek ceramicznych i kamienia naturalnego, układanych na zaprawie grubowarstwowej.

Schlüter®-DILEX-EMP zapewnia skuteczną ochronę krawędzi posadzek poddawanych obciążeniom dynamicznym ruchu kołowego i dlatego też nadaje się do stosowania w halach produkcyjnych, centrach handlowych, garażach podziemnych oraz do posadzek czyszczonych maszynowo.

System ten nadaje się do wykonywania szczelin dylatacyjnych w posadzkach z płytek klinkierowych, płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego lub kamienia sztucznego, układanych na zaprawie grubowarstwowej. Przemieszczenia konstrukcji posadzki przejmowane są przez ruchome połączenie na pióro i wpust. Profil nie jest w stanie przejmować przemieszczeń posadzki w pionie. Widoczna powierzchnia profilu Schlüter®-DILEX-EMP wynosi 12 mm.


Schlüter®-DILEX-EMP

Obróbka

  1. Schlüter®-DILEX-EMP dobrać odpowiednio do wysokości konstrukcji.
  2. Profil dosunąć do brzegu wykonanej uprzednio posadzki i zlicować z jej po-wierzchnią (profil nie może wystawać ponad powierzchnię płytek, powinien znajdować się on raczej o 1 mm poniżej). Krawędzie boczne profilu należy w całości osadzić w warstwie kontaktowej zaprawy.
  3. Wykonać pole okładziny ceramicznej przylegającej do profilu, licując jej powierzchnię z powierzchnią profilu i profil osadzić całkowicie w zaprawie.
  4. Następnie pozostałą spoinę pomiędzy płytkami, a profilem całkowicie wypełnić zaprawą do spoinowania.

Schlüter®-DILEX-EMP

Materiał

Schlüter®-DILEX-EMP dostępne są w następującej wersji:

E = stal nierdzewna
V2A stal stopowa nr 1.4301 = AISI 304

Właściwości materiału i zakres stosowania:
Schlüter®-DILEX-EMP wykonany jest ze stali nierdzewnej 1.4301 formowany jest z prasowanych pasm blachy. W obszarze środkowym wytłoczone zostały otwory. Profil przenosi wysokie obciążenia mechaniczne i nadaje się szczególnie do obszarów zastosowań, w których wymagana jest odporność na chemikalia i kwasy, np. w przemyśle spożywczym, w browarach, mleczarniach, kuchniach przemysłowych i szpitalach, a także w budownictwie indywidualnym.

Również stal nierdzewna nie jest odporna na wszystkie oddziaływania chemiczne, np. kwas siarkowy lub fluorowodorowy albo pewne roztwory chloru lub soli. Dotyczy to także w szczególnych przypadkach basenów z wodą solankową lub morską. Dlatego też należy wcześniej sprawdzić możliwość występowania szczególnych oddziaływań.


Schlüter®-DILEX-EMP

Wskazówki

Schlüter®-DILEX-EMP nie wymaga żadnej szczególnej pielęgnacji lub konserwacji.

Powierzchnie zewnętrzne ze stali nierdzewnej, które poddawane są oddziaływaniom atmosferycznym lub działaniu agresywnych środków, należy czyścić okresowo przy użyciu łagodnych środków czyszczących. Regularne czyszczenie przyczynia się nie tylko do estetycznego wyglądu, ale zmniejsza także niebezpieczeństwo korozji stali. Wszelkie stosowane środki czystości nie mogą zawierać kwasu solnego lub kwasu fluorowodorowego.

Należy unikać kontaktu z innymi metalami, jak np. zwykłą stalą, gdyż doprowadzić może to do odkładania się powstającej na nich rdzy. Dotyczy to także narzędzi takich jak szpachle lub wełna stalowa do usuwania resztek zaprawy.

W razie potrzeby zalecamy stosowanie politury czyszczącej do stali nierdzewnej Schlüter®-CLEAN-CP.


Schlüter®-DILEX-EMP

Produkty


Schlüter-DILEX-EMP


Schlüter®-DILEX-EMP

Pobierz


Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Powierzchnie metalowe
Powierzchnie metalowe

Przegląd: od "stali nierdzewnej" po "aluminium Toskania brązowe"

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki