logo

Schlüter®-DILEX-EDP

Zastosowanie i funkcje

Schlüter®-DILEX-EDP jest nie wymagającym konserwacji profilem dylatacyjnym ze stali nierdzewnej przejmującym poziome przemieszczenia. Stosowany jest do wykładzin z płytek ceramicznych i kamienia naturalnego narażonych na duże obciążenia mechniczne.

Schlüter®-DILEX-EDP zapewnia skuteczną ochronę krawędzi wykładzin poddawanych obciążeniom dynamicznym ruchu kołowego i dlatego nadaje się do stosowania w halach produkcyjnych, centrach handlowych, garażach podziemnych oraz do posadzek czyszczonych maszynowo.

Przemieszczenia konstrukcji wykładziny przejmowane są przez ruchome połączenie na pióro i wpust. Widoczna powierzchnia profilu Schlüter®-DILEX-EDP w stanie podstawowym wynosi 12 mm. Ze względu na połączenie na pióro i wpust profil nie może przejmować pionowych przemieszczeń wykładziny, dlatego też należy zabezpieczyć jastrych przed takimi ruchami.

Dzięki szczególnej konstrukcji profilu z bocznymi listwami mocującymi, krawędzie płytek wykładziny są skutecznie chronione.


Schlüter®-DILEX-EDP

Obróbka

  1. Schlüter®-DILEX-EDP dobrać odpowiednio do grubości płytek.
  2. Na miejsce, w którym będzie osadzony profil, kielnią zębatą nanieść klej do płytek.
  3. Trapezoidalnie perforowaną listwę mocującą profilu Schlüter®-DILEX-EDP wcisnąć w klej i odpowiednio ustawić. Profil należy tak ustawić, aby przenieść położenie szczeliny dylatacyjnych z podłoża.
  4. Na całą powierzchnię trapezoidalnie perforowanej listwy mocującej profilu nanieść zaprawę klejową. Na pionowe części ramion zaprawę klejową nanosić szpachlą w kierunku ukośnym.
  5. Przylegające do profilu płytki mocno docisnąć i ustawić tak, aby licowały one z górną krawędzią profilu (profil nie może wystawać ponad powierzchnię płytek, powinien znajdować się raczej o 1 mm poniżej). Przestrzeń pod płytkami w obszarze profilu należy całkowicie wypełnić klejem. Na styku profilu stosować wyłącznie nie obcinane krawędzie płytki.
  6. Pomiędzy profilem, a płytkami pozostawić szczelinę o szerokości ok. 2 mm i całkowicie wypełnić ją zaprawą do spoinowania.

Schlüter®-DILEX-EDP

Materiał

Schlüter®-DILEX-EDP dostępne są w następującej wersji:

E = stal nierdzewna
V2A stal stopowa nr 1.4301 = AISI 304

Właściwości materiału i zakres stosowania:
Schlüter®-DILEX-EDP wykonany jest ze stali nierdzewnej 1.4301, formowany jest z prasowanych pasm blachy i w obszarze ramion mocujących posiada otwory o kształcie trapezu.

Profil przenosi wysokie obciążenia mechaniczne i nadaje się szczególnie do obszarów zastosowań, w których wymagana jest odporność na chemikalia i kwasy, np. w przemyśle spożywczym, w browarach, mleczarniach, kuchniach przemysłowych i szpitalach, a także w budownictwie indywidualnym.

Również stal nierdzewna nie jest odporna na wszystkie oddziaływania chemiczne, np. kwas siarkowy lub fluorowodorowy albo pewne roztwory chloru lub soli. Dotyczy to także w szczególnych przypadkach basenów z wodą solankową lub morską. Dlatego też należy wcześniej sprawdzić możliwość występowania szczególnych oddziaływań.


Schlüter®-DILEX-EDP

Wskazówki

Schlüter®-DILEX-EDP nie wymaga żadnej szczególnej pielęgnacji lub konserwacji. Powierzchnie zewnętrzne ze stali nierdzewnej, które poddawane są oddziaływaniom atmosferycznym lub działaniu agresywnych środków, należy czyścić okresowo przy użyciu łagodnych środków czyszczących. Regularne czyszczenie przyczynia się nie tylko do estetycznego wyglądu, ale zmniejsza także niebezpieczeństwo korozji stali. Wszelkie stosowane środki czystości nie mogą zawierać kwasu solnego lub kwasu fluorowodorowego.

Należy unikać kontaktu z innymi metalami, jak np. zwykłą stalą, gdyż doprowadzić może to do odkładania się powstającej na nich rdzy. Dotyczy to także narzędzi takich jak szpachle lub wełna stalowa do usuwania resztek zaprawy. W razie potrzeby zalecamy stosowanie politury czyszczącej do stali nierdzewnej Schlüter®-CLEAN-CP.


Schlüter®-DILEX-EDP

Produkty


Schlüter-DILEX-EDP


Schlüter®-DILEX-EDP

Pobierz


Schlüter®-DILEX-EDP

Często zadawane pytania

Na zewnątrz budynku

Jakie profile dylatacyjne nadają się do stosowania w obszarze zewnętrznym?

Wyświetl odpowiedź

Do stosowania na zewnątrz nadają się profile serii Schlüter®-DILEX o szerokości 8-10 mm. Są to: Schlüter®-DILEX-BWB, Schlüter®-DILEX-EDP jak również Schlüter®-DILEX-KS.

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Powierzchnie metalowe
Powierzchnie metalowe

Przegląd: od "stali nierdzewnej" po "aluminium Toskania brązowe"

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki