logo

Schlüter®-BARA-RW

Zastosowanie i funkcje

Schlüter®-BARA-RW jest profilem zakończenio wym w kształcie kątownika, ze stali stopowej lub kolorowego aluminium, stosowanym do wykończenia otwartych krawędzi konstrukcji balkonów i tarasów. Profil ten pozwala na estetyczne wykończenie nie zabudowanych krawędzi jastrychu, chroniąc je jednocześnie przed zwietrzeniem i rozpadem. Tra pezoi dalnie perforowane ramię mocujące zakończeniowego profilu krawędziowego Schlüter®-BARA-RW osadza się na całej powierzchni w kleju, integrując go z warstwą zespolonej izolacji.

Schlüter®-BARA-RW nadaje się także do renowacji balkonów i tarasów, gdy na istniejącym podłożu układa się nową posadzkę z płytek na zaprawie cienkowarstwowej.


Schlüter®-BARA-RW

Obróbka

  1. Schlüter®-BARA-RW dobiera się odpowiednio do wysokości mas ko wanego obszaru krawędzi. Do wykończenia narożników zewnętrznych dostępne są odpowiednie kształtki narożne. Połączenie poszczególnych profili pomiędzy sobą wykonuje się, pozostawiając w miejscach styków ok. 5-milimetrowy odstęp, który zakrywa się następnie zakładanymi na spoiny łącznikami.
  2. Perforowane ramię mocujące zakończeniowego profilu krawędziowego Schlüter®-BARA-RW zatapia się na krawędzi jastrychu, na całej powierzchni w warstwie kontaktowej i całkowicie zaszpachlowuje.
  3. W przypadku stosowania Schlüter®-DITRA należy ułożyć ją aż do ramienia mocującego. Połączenie z profilem wykonuje się używając taśmy uszczelniającej Schlüter®-KERDI. Taśmę uszczelniającą należy przykleić za pomocą kleju montażowego Schlüter®-KERDI-FIX na szerokości co najmniej 5 cm do Schlüter®-DITRA i aż do zagiętej krawędzi Schlüter®-BARA-RW.
  4. Wskazówka: Płytki układać w taki sposób, aby wystawały one ok. 10 mm poza krawędź profilu. W przypadku stosowania balkonowych płytek kątowych należy pomiędzy pionową częścią czołową, a profilem zakończeniowym pozostawić odstęp ok. 10 mm.

Schlüter®-BARA-RW

Materiał

Schlüter®-BARA-RW dostępny jest z barwnie powlekanego aluminium lub ze stali stopowej.

Właściwości materiału i zakres zastosowania:
Schlüter®-BARA-RW wykonany jest z barwnie powlekanego aluminium. Uzyskiwana metodą Coil Coating powłoka barwna posiada trwałe kolory, jest odporna na oddziaływanie promieni UV i czynników atmosferycznych. Powierzchnię licową profilu należy chronić przed ścieraniem. W warst wie kleju, w którą wbudowany jest Schlüter®-BARA-RW nie może zbierać się woda (klejenie na całej powierzchni), gdyż mająca silny odczyn alkaliczny woda agresywnie oddziałuje na aluminium.

Schlüter®-BARA-RWE wykonany jest ze stali stopowej, stop 1.4301 i jest odporny na oddziaływania mechaniczne i chemiczne. Schlüter®-BARA-RWE stosować można także ze względu na wysokie walory estetyczne.

W szczególnych, konkretnych przypadkach, w zależności od oczekiwanych oddziaływań chemicznych lub obciążeń mechanicznych, należy sprawdzić możliwość stosowania profilu Schlüter®-BARA-RW.


Schlüter®-BARA-RW

Wskazówki

Profil Schlüter®-BARA-RW nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów konserwacyjnych lub pielęgnacyjnych. Powlekana powierzchnia aluminium ma trwałe kolory. Uszkodzenia powierzchni usuwa się przez ich polakierowanie.

Powierzchnie licowe ze stali szlachetnej poddawane działaniom czynników atmosferycznych lub agresywnych środków, powinny być okresowo czyszczone przy użyciu łagodnych środków czyszczących.

Regularne czyszczenie nie tylko zachowuje estetyczny wygląd stali, ale zmniejsza również ryzyko korozji. Wszelkie stosowane środki czyszczące nie mogą zawierać kwasu solnego lub fluorowodorowego.

Aby wyeliminować niebezpieczeństwo osiadania rdzy powstającej na innych przedmiotach, należy unikać kontaktu profilu z innymi metalami, np. normalną stalą. Dotyczy to także kontaktu z narzę dziami takimi, jak szpachle lub wełna stalowa stosowanymi np. do usuwania resztek zaprawy.


Schlüter®-BARA-RW

Produkty


Schlüter-BARA-RW


Schlüter-BARA-RW/E


Schlüter-BARA-RW/V

* Do nr art. dodać kolor (np. E90 / RW 120 SB). Kolory:
BW = biel brylantowa, RAL 9003
GM = szary metaliczny, RAL 9006
HB = jasnobeżowy, RAL 1019
PG = szary pastelowy, urządzenia sanitarne „manhattan“
RB = brąz sarni, RAL 8003
SB = czarnobrązowy, RAL 8019


Schlüter-BARA-RW-E


Schlüter-BARA-RW-E/E


Schlüter-BARA-RW-E/V


Schlüter®-BARA-RW

Pobierz


Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Kod kolorystyczny Schlüter®
Kod kolorystyczny Schlüter®

Od "delikatna morela" po "ceglano czerwony" - tutaj znajdziesz wszelkie kolory

Powierzchnie metalowe
Powierzchnie metalowe

Przegląd: od "stali nierdzewnej" po "aluminium Toskania brązowe"

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki  


Profile Schlüter® z perforacją radialną
Profile Schlüter® z perforacją radialną