logo

Schlüter®-BARA-RW

Zastosowanie i funkcje

Schlüter-BARA-RW jest profilem zakończeniowym w kształcie kątownika, ze stali nierdzewnej lub kolorowego aluminium, stosowanym do wykończenia krawędzi balkonów i tarasów. Profil ten pozwala na estetyczne zakończenie widocznych od czoła warstw tarasu czy bakonu, chroniąc je jednocześnie przed czynnikami atmosferycznymi. Trapezoidalnie perforowane ramię mocujące zakończeniowego profilu krawędziowego Schlüter-BARA-RW osadza się na całej powierzchni w kleju, poziomując go z warstwą zespolonej izolacji.

Schlüter-BARA-RW nadaje się także do renowacji balkonów i tarasów, gdy na istniejącym podłożu układa się nową posadzkę z płytek na zaprawie cienkowarstwowej.


Schlüter®-BARA-RW

Obróbka

  1. Schlüter-BARA-RW dobiera się odpowiednio do wysokości maskowanego obszaru krawędzi. Do naroży zewnętrznych dostępne są prefabrykowane narożniki. Połączenie poszczególnych profili pomiędzy sobą wykonuje się, pozostawiając w miejscach styków ok. 5-milimetrowy odstęp, który zakrywa się następnie zakładanymi na spoiny łącznikami.
  2. Perforowane ramię mocujące zakończeniowego profilu krawędziowego Schlüter-BARA-RW zatapia się na krawędzi jastrychu, na całej powierzchni w warstwie kleju i całkowicie zaszpachlowuje.
  3. W przypadku stosowania Schlüter-DITRA należy ułożyć ją aż do ramienia mocującego. Połączenie z profilem wykonuje się używając taśmy uszczelniającej Schlüter-KERDI-KEBA. Taśmę uszczelniającą należy przykleić za pomocą kleju montażowego Schlüter-KERDI-COLL-L na szerokości co najmniej 5 cm do Schlüter-DITRA i aż do zagiętej krawędzi Schlüter-BARA-RW.

Uwagi: płytki należy układać tak, aby wystawały ok. 10 mm poza krawędź profilu. W przypadku stosowania kątowników balkonowych należy zachować odległość co najmniej 10 mm między pionowym ramieniem a profilem zakończeniowym. Kapinos zasadniczo nie zapobiega przed kontaktem kapiącej wody z krawędzią czołową lub powierzchnią ściany. Do maskowania widocznych od czoła warstw tarasu dostęny jest profil Schlüter- BARA-RHA z barwnie powlekanego aluminium w kolorach PG, GM oraz SB. Nakłada się go na skierowany w górę profil nośny i służy on do osłonięcia otwartych brzegów balkonów i tarasów. W ten sposób możliwe jest zakrycie konstrukcji warstw o wysokości do 220 mm, patrz prospekt 5.16. W ten sposób nie zapewnia się odwodnienia.


Schlüter®-BARA-RW

Materiał

Schlüter-BARA-RW jest dostępny w następujących wersjach materiałowych:

  • E = stal nierdzewna, V2A nr materiału 1.4301 = AISI 304
  • AC = aluminium barwnie lakierowane

Właściwości materiału i zakres zastosowania:
Schlüter-BARA-RW (aluminium barwnie lakierowane): powłoka profili aluminiowych ma trwały kolor i jest odporna na działanie promieni UV oraz inne warunki atmosferyczne. Powierzchnię licową należy chronić przed ścieraniem lub zarysowaniem. Nie należy dopuszczać do gromadzenia się wody w cienkowarstwowej zaprawie klejowej, w której osadzony jest BARA-RW (klejenie na całej powierzchni), ponieważ woda o wysokiej zawartości zasad uszkadza aluminium. W szczególnych, konktretnych przypadkach zastosowań, w zależności od oczekiwanych oddziaływań chemicznych lub obciążeń mechanicznych, należy wyjaśnić możliwość stosowania profili.

Profil Schlüter-BARA-RW-E wykonany jest z pasm stalowej blachy nierdzewnej, V2A (materiał 1.4301). Stal nierdzewna jest szczególnie odpowiednia do zastosowań, które oprócz wysokiej wytrzymałości mechanicznej wymagają odporności na obciążenia chemiczne, np. kwaśne lub zasadowe media, środki czyszczące. Również stal nierdzewna nie jest odporna na wszystkie oddziaływania chemiczne.

Dotyczy to także w szczególnych przypadkach basenów z wodą solankową lub morską. Dlatego też należy wcześniej ustalić oczekiwane obciążenia.


Schlüter®-BARA-RW

Wskazówki

Profil Schlüter-BARA-RW nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów konserwacyjnych lub pielęgnacyjnych. Powlekana powierzchnia aluminium ma trwałe kolory. Uszkodzenia powierzchni usuwa się przez ich polakierowanie.

Stal nierdzewną można wypolerować stosując odpowiednie politury do chromu lub inne podobne środki.

Powierzchnie licowe ze stali nierdzewnej poddawane działaniom czynników atmosferycznych lub agresywnych środków, powinny być okresowo czyszczone przy użyciu łagodnych środków czyszczących. Regularne czyszczenie nie tylko zachowuje estetyczny wygląd stali, ale zmniejsza również ryzyko korozji. Wszelkie stosowane środki czyszczące nie mogą zawierać kwasu solnego lub fluorowodorowego.

Aby wyeliminować niebezpieczeństwo osiadania rdzy powstającej na innych przedmiotach, należy unikać kontaktu profilu z innymi metalami, np. normalną stalą. Dotyczy to także kontaktu z narzędziami takimi, jak szpachle lub wełna stalowa stosowanymi np. do usuwania resztek zaprawy.

W razie potrzeby zalecamy stosowanie politury czyszczącej do stali nierdzewnej Schlüter-CLEAN-CP.


Schlüter®-BARA-RW

Produkty


Schlüter-BARA-RW

* Do nr art. dodać kolor (np. E90 / RW 120 SB). 
Kolory:
BW = biel brylantowa, RAL 9003
GM = szary metaliczny, RAL 9006
HB = jasnobeżowy, RAL 1019
PG = szary pastelowy, urządzenia sanitarne „manhattan“
RB = brąz sarni, RAL 8003
SB = czarnobrązowy, RAL 8019
AG = antracytowo szary

Nowy kolor: antracytowo szary

Uzupełnij zamówienia o nr art. z nowym kolorem, np. RW 55 AG.


Schlüter-BARA-RW/E


Schlüter-BARA-RW/V


Schlüter-BARA-RW-E


Schlüter-BARA-RW-E/E


Schlüter-BARA-RW-E/V


Schlüter®-BARA-RW

Pobierz


Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Kod kolorystyczny Schlüter®
Kod kolorystyczny Schlüter®

Od "delikatna morela" po "ceglano czerwony" - tutaj znajdziesz wszelkie kolory

Powierzchnie metalowe
Powierzchnie metalowe

Przegląd: od "stali nierdzewnej" po "aluminium Toskania brązowe"

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image image

= Easycut

= Easyfill

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki  


Profile Schlüter® z perforacją radialną
Profile Schlüter® z perforacją radialną