logo

Schlüter®-BARA-RKL/-RKLT

Obróbka

  1. Uszczelnienie zgodnie z DIN: Profile należy przed montażem uszczelnienia przykleić do podłoża materiałem uszczelniającym. Następnie można przykleić uszczelnienie, dochodząc nim w pobliże otworów odwadniających. Miejsca styków profili należy uprzednio uszczelnić samoprzylepną włókniną mocującą Schlüter-BARA-HV (patrz rys. 1).
  2. Uszczelnienie z Schlüter-KERDI: Profile należy przed montażem uszczelnienia przykleić do podłoża przy użyciu odpowiedniego kleju - np. Schlüter-KERDI-COLL. Miejsca styków profili należy uprzednio uszczelnić samoprzylepną włókniną mocującą Schlüter-BARA-HV (patrz rys. 1). Następnie nanosi się Schlüter-BARA-HV na ramię mocujące pofilu (patrz rys. 2). Przed układaniem włókniny mocującej należy oczyścić miejsca klejenia z substancji utrudniających klejenie (np. tłuszczy). Następnie można kleić uszczelnienie Schlüter-KERDI aż do miejsc graniczących z otworami odwadniającymi. Na ramiona profilu uszczelnienie Schlüter-KERDI mocuje się za pomocą kleju uszczelniającego Schlüter-KERDI-COLL.
  3. W przypadku istniejącej izolacji przeciwwilgociowej, profil przykleja się do podłoża przy użyciu odpowiedniego kleju i odpowiednio ustawia. Należy przy tym zwrócić uwagę, aby izolacja dochodziła do okapnika lub rynny.
    1. W przypadku zastosowania Schlüter-BARA-RKL/-RKLT jako listwy przytrzymującej żwir, podłoże żwirowe układa się na matę drenażową Schlüter-TROBA lub Schlüter-TROBA-PLUS i wyrównuje jego powierzchnię, odpowiednio do założonej grubości, poniżej górnej krawędzi profilu. Dla ustabilizowania obszaru brzegowego należy żwir lub warstwę grysu zwiątać ze sobą. Następnie układa się płyty samonośne na wyrównanym podłożu żwirowym lub grysowym.
    2. W przypadku posadzek na podporach, np. przy użyciu pierścieni szalunkowych Schlüter-TROBA-STELZ, podpory w zewnętrznym obstarze posadzki ustawia się na ramionach mocujących profili. Następnie na nich układa się płyty samonośne.
  4. Profile między sobą układa się na styk z zachowaniem około 5 milimetrowej przerwy i łączy przez zamontowanie systemowych złączek. Do wewnętrznych i zewnętrznych narożników dostępne są odpowiednie kształtki.
  5. Po wykonaniu posadzki można rozpocząć montaż systemu rynnowego Schlüter-BARIN przy użyciu dostarczanych w zestawie śrub. Podłużne otwory w rynnie pozwalają na zamocowanie jej z odpowiednim spadkiem. Wskazówka: W trakcie montażu należy zwrócić uwagę, aby nie dopuścić do zakrycia otworów odprowadzających wodę.

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
+49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?

Ważne informacje dodatkowe

nasze produkty i warianty naszych produktów znajdą Państwo tutaj:

Kod kolorystyczny Schlüter®
Kod kolorystyczny Schlüter®

Od "delikatna morela" po "ceglano czerwony" - tutaj znajdziesz wszelkie kolory

Legenda "Produkty"

W celu uproszczenia i ułatwienia obsługi tabel stosujemy następujące symbole i skróty:

image image

= nowe produkty

= oferowane są także perforacje na życzenie (okrągłe)     

 

Wymiary:
H = wysokość
L = długość
B = szerokość


Rodzaje opakowań::
PL = europaleta
KV = skrzynka
BV = pęk (wszystkie profile, o ile nie jest to inaczej zaznaczone, pakowane są w wiązki po 10 szt.)
P = paczka
R = rolka
St. = sztuka / sztuki