logo

Komunikat prasowy - Iserlohn - 13.02.2014

Podłoga strefą komfortu mieszkania

zoom

Wraz z Schlüter®-DITRA-HEAT-E firma Schlüter-Systems oferuje system do elektrycznego ogrzewania powierzchni podłogi.

System elektrycznego ogrzewania podłogi Schlüter®-DITRA-HEAT-E przekonuje swoimi możliwościami szybkiego ogrzewania pewnych indywidualnie określonych stref podłogi.
Celowo wykorzystuje on przy tym doskonałe właściwości ceramiki i kamienia naturalnego pod względem akumulacji i przewodzenia ciepła. Na targach podziwiać można zalety inteligentnego systemu, który służy jednocześnie jako pewne oddzielenie warstw podłogi.

W systemie DITRA-HEAT-E kable grzewcze układane są indywidualnie w macie oddzielającej. W ten sposób ogrzewane strefy podłogi daję się kształtować według indywidualnych życzeń inwestora lub użytkownika. Dzięki opatentowanej technologii DITRA w pewny sposób oddzielona zostają posadzka z ceramiki lub kamienia naturalnego od podłoża. Problemem przestaje być nawet układanie posadzek na krytycznych podłożach, takich jak drewno, świeże warstwy jastrychu lub spękane powierzchnie – mata przykrywa rysy w jastrychu do 2 mm. W ten sposób możliwe jest niezawodne uniknięcie szkód zarówno w posadzce jak i okablowaniu grzewczym.
W trakcie instalacji czujniki temperatury integrowane są w warstwy systemu, który połączony jest z cyfrowymi regulatorami. Umożliwia to indywidualne nastawianie temperatur – komfortowo i dokładnie. Łagodne ciepło promieniujące z powierzchni posadzki stwarza przyjemny mikroklimat we wnętrzu, gdyż ciepło szybko przedostaje się na powierzchnię. Kable grzewcze umieszczone są bezpośrednio pod płytkami i ciepło w równomierny sposób oddawane jest do pomieszczenia. Korzystny jest przy tym fakt, że płytki lub kamień naturalny są dobrymi przewodnikami ciepła.
Niewielka grubość konstrukcji systemu – jedynie 5,5 mm sprawia, że Schlüter®-DITRA-HEAT-E doskonale nadaje się do stosowania także w przypadku remontów i renowacji. Kable grzewcze układa się w macie oddzielającej, na której bezpośrednio naklejane zostają płytki metodą cienkowarstwową. W ten sposób eliminowana jest konieczność szpachlowania ogrzewanych powierzchni. Ten długowieczny i nie wymagający doglądania system jest niedrogi w wykonaniu, a także w późniejszej eksploatacji i stanowi atrakcyjną możliwość szybkiego i celowego podgrzewania powierzchni podłogi z płytek lub kamienia naturalnego. W celu łatwego i szybkiego montażu w standardowych sytuacjach dostępne są praktyczne gotowe zestawy. Zawierają one wszystkie potrzebne do wykonania elementy systemu i odpowiadają wymaganiom dla poszczególnych sytuacji w pomieszczeniach.

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?