logo
Foto: Villeroy & Boch

Dekoracyjna ochrona narożników ściennych

Dawno minęły już czasy, kiedy krawędzie płytek pokrywane były glazurą. Asortyment Schlüter zawiera także odpowiednie profile. Wynik: w zewnętrznych narożnikach ścian oraz na krawędziach cokołów i zakończeiach okładzin widoczne są szare lub brązowe surowe krawędzie płytek. To zaburza etetykę.

Dlatego też opracowane zostały profile zakończeniowe Schlüter®-RONDEC, Schlüter®-QUADEC i Schlüter®-JOLLY. Ich zadaniem jest dekoracyjne zakończenie krawędzi i ich jednoczesna ochrona przed uszkodzeniami.

Dodatkowo istnieje możliwość kolorystycznego dopasowania ich do profili bordiurowych Schlüter-Systems.

Profile do ozdoby i ochrony

Schlüter®-RONDEC, -QUADEC i -JOLLY są profilami zakończeniowymi do zewnętrznych narożników ścian okładzin z płytek. Różnorodne materiały, kolory i powierzchnie licowe umożliwiają kolorystyczne dopasowanie narożników do okładzin do płytek i spoin lub tworzenie interesujących kontrastów. Profile chronią jednocześnie krawędzie przed uszkodzeniem.

Wersja ze stali nierdzewnej nadaje się do stosowania jako zakończenie posadzki lub stopni schodowych. Możliwe jest także wykonanie z nimi zakończeń, narożników i wykończeń cokołów w przypadku takich materiałów, jak wykładzina podłogowa lub parkiet.

Schlüter®-JOLLY

Schlüter®-JOLLY

Schlüter-JOLLY jest wykonanym z metalu dekoracyjnym profilem przeznaczonym do wykonania narożników zewnętrznych ścian z okładzinami z płytek oraz jako zakończenie cokołów i okładzin. Jego ustawione pod kątem 90 ramię zakończeniowe chroni płytki przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Dalej

Schlüter®-QUADEC

Schlüter®-QUADEC

Schlüter®-QUADEC jest dekoracyjnym profilem do symetrycznie kanciatych zewnętrznych narożników ścian okładzin z płytek jak również do brzegów cokołów i powierzchni posadzek.
Dalej

Schlüter®-RONDEC

Schlüter®-RONDEC

Schlüter®-RONDEC jest dekoracyjnym profilem do symetrycznie zaokrąglonych zewnętrznych narożników okładzin ściennych z płytek, jak również wykończenia cokołów i krawędzi okładzin.
Dalej

Schlüter®-SCHIENE

Schlüter®-SCHIENE

Schlüter®-SCHIENE jest specjalnym profilem służącym do zakończenia zewnętrznych krawędzi wykładziny ceramicznej. Można go jednak również użyć do innego rodzaju wykładzin. Ogranicznik spoiny zapewnia odpowiedni odstęp pomiędzy płytką a profilem. Schlüter®-SCHIENE-E nie ma ogranicznika spoiny.
Dalej

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?