logo

Komunikat prasowy - Iserlohn - 13.02.2014

Przytulne ciepło wraz z energooszczednością

Ceramiczna posadzka klimatyzowana Schlüter®-BEKOTEC-THERM

zoom

Ceramiczna posadzka klimatyzowana w ekologicznie wydajny sposób zapewnia przyjemne ciepło i zdrowy mikroklimat we wnętrzu.

Wraz z ceramiczną posadzką klimatyzowaną Schlüter®-BEKOTEC-THERM możliwe jest otrzymanie przytulnego ciepła i energooszczędnego ogrzewania z jednej ręki. Cienkowarstwowy system ogrzewania podłogowego wykorzystuje przy tym dobre właściwości przewodzenia i akumulowania ciepła posadzek z płytek ceramicznych lub kamienia naturalnego.

Ponieważ warstwa jastrychu wykonywana ponad płytami z wypukłościami i leżącymi w nich płytami grzewczymi musi minimalnie mieć jedynie 8 mm, cały system charakteryzuje się niewielką grubością konstrukcji. Z tego powodu ciepło szybko przedostaje się na powierzchnię posadzki. Przynależne do systemu konstrukcji oddzielenie zespolone Schlüter®-DITRA zapewnia poza tym – dzięki połączonym ze sobą kanałom powietrznym – równomierne rozprowadzanie ciepła.
Dzięki tym właściwościom ceramiczna posadzka klimatyzowana jest łatwa, komfortowa i szczególnie szybko reaguje na zmiany temperatur. Jej wydajność umożliwia temperatury zasilania rzędu około 30°C i w ten sposób prowadzi do niewielkiego zużycia energii i zdrowego mikroklimatu we wnętrzach. I ze względu na niewielkie zużycie energii system nadaje się idealnie do wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, na przykład energii słonecznej lub geotermicznej - przy zastosowaniu pomp ciepła.
Kolejna zaleta ceramicznej posadzki klimatyzowanej: już w momencie instalacji inwestor może zaoszczędzić czas i materiał. Dzięki niewielkiej grubości warstwy przykrywającej i znacznie mniejszej ilości zużycia materiału na wykonanie jastrychu, niż w przypadku konwencjonalnych systemów. Jednocześnie można przystąpić do układania oddzielenia zespolonego DITRA jak tylko jastrych osiągnie dojrzałość pozwalającą na chodzenie po nim, nie trzeba czekać na wyschnięcie jastrychu – w ten sposób można zaoszczędzić aż do czterech tygodni czekania.
Specjalnie do zastosowania w przypadkach renowacji lub remontów w budynkach istniejących, w których do dyspozycji mamy tylko niewielką wysokość pomieszczeń, firma Schlüter-Systems opracowała dwa rozwiązania optymalnie odpowiadające tym wymaganiom. System BEKOTEC-EN 18 FTS wyposażony jest w dodatkową, 5 milimetrowej grubości warstwę izolacji akustycznej tłumiącą odgłosy kroków i pozwala na wykonywanie konstrukcji o niewielkiej grubości 36 mm (nie licząc grubości posadzki). Zespolony system BEKOTEC-EN 12 FK pozwala na wykonywanie konstrukcji o łącznej grubości warstw 25 mm (także nie licząc grubości posadzki), przy czym w tym przypadku płyta z wypukłościami przyklejana jest do odpowiednio nośnego podłoża.

Kontakt ze Schlüter-Systems:

Schlüter-Biuro Obsługi
Schlüter-Systems KG
Schmölestraße 7
58640 Iserlohn
Niemcy
Tel. +49 2371 971-262

image
Prosze do nas napisać!

Maja Panstwo pytania lub uwagi?